Poletíme? svým turbošansónem okouzlili Lucerna Music Bar

Kamkoli brněnská kapela Poletíme? přijede, rozdává radost, nadšení a pozitivní energii. Zažil jsem to na festivalu, v malém klubu, na samostatném venkovním koncertu a nyní i v klubu větším. Pražský Lucerna Music Bar ve čtvrtek 2. března jejich energický turbošansón převálcoval. 

Ještě půl hodiny před začátkem koncertu to na žádnou vysokou návštěvnost nevypadalo, ale před devátou se klub zcela zaplnil, takže kapelu i pořadatele jistě potěšilo, že bylo téměř vyprodáno. Narvaný byl nejen prostor před a podél pódia, ale i všechny balkóny. Pokud bychom to zprůměrovali, převažovali třicátníci, ale nechyběli ani padesátníci či malé děti.  Jako entrée koncertu posloužily namluvené a náhodně promíchané části textů kapely, které tím vytvářely zajímavé obrazy a souvislosti. Ale to už osmička muzikantů vtrhla na pódium. Za jejich zády se rozkládala velká bílá plachta s názvy písniček, takže si fanoušci mohli v duchu odškrtávat jednotlivé hity a tipovat, jaký bude následovat.  

A že jich zaznělo. Zastoupeno bylo všech pět desek skupiny, převažovaly písně z novějších alb Chce to hit!, Turbošansón a Kroskántry, ale došlo i na Skupinu dobře vypadajících mužů a Jednoduché písničky o složitém životě. Největší prostor dostaly temperamentní, rychlé, skočné, rozverné skladby, ale občas došlo i na zjemňující milostnou romantiku typu Pojď se mnou lásko má nebo Auto, co veze ovci. Na své si tak přišli nejen milovníci punku, rocku, kabaretních kupletů či šansonů, ale i country, jazzu a folku.  

Jen namátkou. Autistický bratr, Flašinety, Holky pitomý, Chce to hit!, Tři kámošky psycholožky, Mám depresi rád, Běž dál, Mařena, Pochod žížal, Fousy, Chlastáme na festivalu, Lokomotiva....Zazněla i nová píseň Můžeš mi říct, k níž nedávno vznikl videoklip s Marií Ludvíkovou, Davidem Vávrou a Milanem Šteindlerem. A také přes FB kapely vyžádaná Veverka.  Josef Zámečník (vzhledem ke své vizáži zvaný Waldemar Matuška) střídal banjo s kytarou, rytmiku spolehlivě drželi Vít Kraváček a Michal Jež, krásnou atmosféru vytvářely dechové nástroje Jáchyma Hájka a Pavla Križovenského, hodně výrazné byly klávesy Ondřeje Hájka a housle Vojtěcha Konečného, jehož pasáže ze Smetanovy Vltavy neměly chybu. Za mikrofonem pak dominoval charismatický frontman Rudolf Brančovký, který občas vzal do ruky kytaru, jindy tamburínu. Střídal bílé víno s vodou, křepčil na pódiu, vyzařoval pozitivní energii, vyzýval návštěvníky ke zpěvu refrénů (což by dělali i tak) a často zdůrazňoval, že Poletíme? jsou k vašim službám.  

Na energickou muziku kapely nejde netancovat. Přední řady to rozjížděly ve velkém, zadní se alespoň pohupovaly do rytmu a vesele se poskakovalo i mezi bary. Domů se nechtělo nikomu, ale co se dá dělat. Každopádně si každý odnášel dobrou náladu a pozitivní energii na několik dnů.
Foto: FB kapely Poletíme?
GALERIE

Související obsah:

» Poletíme? se hitovostí svých skladeb rozhodně trápit nemusí   (Karel Souček, 16. 07. 2018)
» Tak Poletíme? Určitě, díky, rádi!   (Karel Souček, 26. 11. 2014)
» Poletíme? zvou na cestu realitou   (Karel Souček, 10. 01. 2019)
» Nový klip věnují Poletíme? všem, kteří se nebojí svých limitů   (Karel Souček, 15. 04. 2019)
» Proč sedět doma, když může bejt párty? – rozhovor s leaderem skupiny Poletíme?   (Jitka Fialková, 29. 09. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Pocit viny předznamenává nové album kapely Škwor
24.09.

Pocit viny předznamenává nové album kapely Škwor

Nové, v pořadí již jedenácté řadové album kapely Škwor s názvem Sobě věrnej vyjde již 9. října....


Rybičky 48 se na Oldschool Tour vrátí ke svým kořenům
23.09.

Rybičky 48 se na Oldschool Tour vrátí ke svým kořenům

Na dlouhou dobu naposledy se Rybičky 48 vracejí z velkých hal do bezprostřední atmosféry klubů a kulturních domů....


Roztančená Judit Pecháček (Bárdos) zve na Bestiální kusy tour
23.09.

Roztančená Judit Pecháček (Bárdos) zve na Bestiální kusy tour

Na koncertech Vypsané fixy se hodně tančí. A často stejně zběsile, jako to předvádí Judit Pecháček (Bárdos)...


5SOS zpátky v Praze!
23.09.

5SOS zpátky v Praze!

Australská skupina 5 Seconds of Summer se navrací i tento rok do Prahy a to již 12.10., kde vystoupí v Sportovní hale Fortuna. Tahle...


Novinku art-bluesových The BladderStones doprovází působivý videoklip
22.09.

Novinku art-bluesových The BladderStones doprovází působivý videoklip

Nad osudem jedince žijícího mimo systém a společenské standardy se pozastavuje art-bluesové trio The Bladderstones...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru