Poletíme? svým turbošansónem okouzlili Lucerna Music Bar

Kamkoli brněnská kapela Poletíme? přijede, rozdává radost, nadšení a pozitivní energii. Zažil jsem to na festivalu, v malém klubu, na samostatném venkovním koncertu a nyní i v klubu větším. Pražský Lucerna Music Bar ve čtvrtek 2. března jejich energický turbošansón převálcoval. 

Ještě půl hodiny před začátkem koncertu to na žádnou vysokou návštěvnost nevypadalo, ale před devátou se klub zcela zaplnil, takže kapelu i pořadatele jistě potěšilo, že bylo téměř vyprodáno. Narvaný byl nejen prostor před a podél pódia, ale i všechny balkóny. Pokud bychom to zprůměrovali, převažovali třicátníci, ale nechyběli ani padesátníci či malé děti.  Jako entrée koncertu posloužily namluvené a náhodně promíchané části textů kapely, které tím vytvářely zajímavé obrazy a souvislosti. Ale to už osmička muzikantů vtrhla na pódium. Za jejich zády se rozkládala velká bílá plachta s názvy písniček, takže si fanoušci mohli v duchu odškrtávat jednotlivé hity a tipovat, jaký bude následovat.  

A že jich zaznělo. Zastoupeno bylo všech pět desek skupiny, převažovaly písně z novějších alb Chce to hit!, Turbošansón a Kroskántry, ale došlo i na Skupinu dobře vypadajících mužů a Jednoduché písničky o složitém životě. Největší prostor dostaly temperamentní, rychlé, skočné, rozverné skladby, ale občas došlo i na zjemňující milostnou romantiku typu Pojď se mnou lásko má nebo Auto, co veze ovci. Na své si tak přišli nejen milovníci punku, rocku, kabaretních kupletů či šansonů, ale i country, jazzu a folku.  

Jen namátkou. Autistický bratr, Flašinety, Holky pitomý, Chce to hit!, Tři kámošky psycholožky, Mám depresi rád, Běž dál, Mařena, Pochod žížal, Fousy, Chlastáme na festivalu, Lokomotiva....Zazněla i nová píseň Můžeš mi říct, k níž nedávno vznikl videoklip s Marií Ludvíkovou, Davidem Vávrou a Milanem Šteindlerem. A také přes FB kapely vyžádaná Veverka.  Josef Zámečník (vzhledem ke své vizáži zvaný Waldemar Matuška) střídal banjo s kytarou, rytmiku spolehlivě drželi Vít Kraváček a Michal Jež, krásnou atmosféru vytvářely dechové nástroje Jáchyma Hájka a Pavla Križovenského, hodně výrazné byly klávesy Ondřeje Hájka a housle Vojtěcha Konečného, jehož pasáže ze Smetanovy Vltavy neměly chybu. Za mikrofonem pak dominoval charismatický frontman Rudolf Brančovký, který občas vzal do ruky kytaru, jindy tamburínu. Střídal bílé víno s vodou, křepčil na pódiu, vyzařoval pozitivní energii, vyzýval návštěvníky ke zpěvu refrénů (což by dělali i tak) a často zdůrazňoval, že Poletíme? jsou k vašim službám.  

Na energickou muziku kapely nejde netancovat. Přední řady to rozjížděly ve velkém, zadní se alespoň pohupovaly do rytmu a vesele se poskakovalo i mezi bary. Domů se nechtělo nikomu, ale co se dá dělat. Každopádně si každý odnášel dobrou náladu a pozitivní energii na několik dnů.
Foto: FB kapely Poletíme?
GALERIE

Související obsah:

» Poletíme? se hitovostí svých skladeb rozhodně trápit nemusí   (Karel Souček, 16. 07. 2018)
» Tak Poletíme? Určitě, díky, rádi!   (Karel Souček, 26. 11. 2014)
» Poletíme? zvou na cestu realitou   (Karel Souček, 10. 01. 2019)
» Nový klip věnují Poletíme? všem, kteří se nebojí svých limitů   (Karel Souček, 15. 04. 2019)
» Proč sedět doma, když může bejt párty? – rozhovor s leaderem skupiny Poletíme?   (Jitka Fialková, 29. 09. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Po čtyřech letech se písničkářka Lauren Ruth Ward vrací do Prahy
24.03.

Po čtyřech letech se písničkářka Lauren Ruth Ward vrací do Prahy

Jako o spojení Janis Joplin, Florence Welch a Courtney Barnett mluví hudební kritika o americké multitalentované...


S novým albem přichází i špetka nostalgie: Fall Out Boy připravují pokračování legendárního videoklipu This Ain´t A Scene, It´s An Arms Race, budou i upíři?
24.03.

S novým albem přichází i špetka nostalgie: Fall Out Boy připravují pokračování legendárního videoklipu This Ain´t A Scene, It´s An Arms Race, budou i upíři?

Den D je tu. Dnes si všichni fanoušci amerických pop punkových hvězd můžou konečně poslechnout nové album, které...


The Subways zaburácí v Brně
24.03.

The Subways zaburácí v Brně

Nestárnoucí punk rocková trojice The Subways jsou opět na cestách a znovu nevynechali ani Českou republiku. Zahrají u nás...


Spálenopoříčský rockový mejdan věnovaný nejen Josefům
24.03.

Spálenopoříčský rockový mejdan věnovaný nejen Josefům

Sobotní večer 18.3.2023 měl ve Spáleném Poříčí titulek Josefovská akce. Rocková párty se pochlubila vystoupením...


Tichou radost kapely Mrakoplaš pokřtí Jan Spálený
23.03.

Tichou radost kapely Mrakoplaš pokřtí Jan Spálený

Pražská čtveřice Mrakoplaš, která ve své hudbě invenčně propojuje folk, blues a rock, vstupuje do druhého...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
LP XXIII
08.03.

LP XXIII

» Koller David

Necelých osm let po předchozí desce ČeskosLOVEnsko přichází David Koller s...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru