Vzpomínkový koncert ve vyprodané Lucerně patřil Petru Mukovi

Vyprodaný vzpomínkový koncert Petra Muka nazvaný Petrovy písně pro Petra proběhl 22. února 2015 v pražském Lucerna Music Baru, a to za účasti několika známých osobností, kteří si přišli na slavného zpěváka společně s diváky v sále zavzpomínat.
Snad v každé tváři návštěvníka Lucerny bylo možné spatřit mnohá očekávání, napětí, ale i dojemnou jiskru v oku. Nad podiem byl totiž vyvěšený zpěvákův lehce osvícený plakát, přičemž před příchodem prvního hosta na scénu hrály z reproduktorů některé z Mukových hitů. Atmosféra plnoá očekávání se rozplynula s příchodem Luďka Fialy, frontmana kapely Deep Decline, který se stal především průvodcem celého vzpomínkového večera. Luděk dokázal v divácích vyvolat kladné pocity už jen tím, že výborně interpretoval i ty největší Petrovy singly.
Koncert probíhal v poklidné atmosféře, ve které se lidé bavili, ale zároveň mohli ocenit výbornou spolupráci všech zúčastněných hostů. Na podiu se tak vystřídalo na deset českých interpretů, kteří spolu nejen zpívali, ale i společně vzdali hold svému zesnulému kolegovi a příteli. Diváci tak mohli spatřit Petra Koláře, jehož zpěv byl opravdu jedinečný, Marcelu Březinovou, Bohouše Josefa, Jana Dvořáka, Petra Kučeru anebo Petra Honse. Posluchači mohli také ocenit zpěv účastníka soutěže Superstar, které se v roce 2005 účastnil Petr Bende. Vystoupil zde také Peter Nagy a Jan Vozáry.
V závěru večera proběhl i křest 3CD kompilace Platinum Collection aneb posmrtně vydaného kompletního výběru zpěvákovy tvorby. Album vyšlo 30. Ledna 2015 k právě nedožitým padesáti letům zpěváka.
Petr Muk se narodil roku 1965 v Českém Krumlově, a ačkoli vystudoval průmyslovou školu, svoji životní cestu zasvětil především umělecké tvorbě – hudbě. Od patnácti let působil v několika skupinách, přičemž v kapele Oceán měl dokonce i vůdčí pozici. Své debutové album vydal v roce 1997, které bylo vydáno pod názvem Petr Muk. Umělec v průběhu života vystupoval v muzikálech, projel několik turné, získal mnoho ocenění a jeho diskografie čítá na deset vydaných alb. Poslední bylo pokřtěno právě v Lucerně. Jeho úspěšná životní cesta sice skončila v roce 2010, přesto ale po sobě Petr zanechal cenné a nezapomenutelné odkazy.
Související obsah:
» Spolu (Karel Souček, 08. 04. 2013)» Letošní rok bude ve znamení Petra Muka (Karel Souček, 07. 01. 2015)
» Petr Muk se vrací prostřednictvím duetů (Karel Souček, 28. 02. 2013)
» Muk Petr (Karel Souček, 07. 04. 2013)
» Mukův tenor si rozuměl s každým (Karel Souček, 08. 04. 2013)
» Dnes by Petr Muk oslavil padesátiny. Jak na něj vzpomínají blízcí? (Karel Souček, 04. 02. 2015)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Svět se v nové písni NO NAME mění na Stand up comedy
Energický, melodický, chytlavý. Takový je nový singl Stand up comedy slovenské pop-rockové kapely NO NAME....
Prago Union zvou novým homemade videoklipem do Riegráčů
Vedle koncertování napříč republikou potěšila své fanoušky hiphopová formace Prago Union také zbrusu novým...
Back Doors Bar ovládl alternativní rock
V Back Doors Baru se večer 24. 7. 2025 nesl ve stylu alternativního rocku. Vystoupily dvě kapely, jako první Gap Between Saturdays....
Brod 1995 přivítá známá jména i mladé kapely
V sobotu 23. srpna 2025 se v areálu Na Kutilce v Českém Brodě bude konat každoroční vzpomínka na prvopočátky...
Žlutý pes pokřtil reedici průlomového alba Yellow Dog na vinylu v klubu Modrá Vopice
Modrá je obloha, když vodejde mrak……, ale ten mrak neodešel a pořádně sprchlo! Povedený večer v klubu Modrá Vopice...
» zobrazit více...
RECENZE
» Szidi Tobias se vrací po deseti letech....
» Tomadachi je album o přátelích, o lásce,...
» Nové album Bratrů láká ke snění i tanci
» Metallica srdnatě vzpomíná na 72 sezón
» Carminho a její album Portuguesa: neskutečné...
» Kapela Bad Karma Boy láká posluchače do tajemných...
» zobrazit více...
Žlutý pes pokřtil reedici průlomového alba Yellow Dog na vinylu v klubu Modrá Vopice
Modrá je obloha, když vodejde mrak……, ale ten mrak neodešel a pořádně...
V Paláci Akropolis se bude vzpomínat na Petra Kalandru
Jedna z nejosobitějších, nejcharismatičtějších a nejvlivnějších osobností...
Back Doors Bar ovládl alternativní rock
V Back Doors Baru se večer 24. 7. 2025 nesl ve stylu alternativního rocku. Vystoupily...
Brod 1995 přivítá známá jména i mladé kapely
V sobotu 23. srpna 2025 se v areálu Na Kutilce v Českém Brodě bude konat...
ILYHB si užívají festivalovou sezonu a těší se nejen na Sziget
I Love You Honey Bunny je indie-pop-rocková kapela z Prahy. Tvoří ji zpěvák...
Kultovní Empire of the Sun míří do Prahy, premiérový koncert po dvaceti letech hitů
Australská elektronická ikona Empire of the Sun míří do Prahy po téměř...
Svět se v nové písni NO NAME mění na Stand up comedy
Energický, melodický, chytlavý. Takový je nový singl Stand up comedy slovenské pop-rockové...
Vyhrajte 4 vstupenky na zastávku Hradů CZ na Veveří
Putovní festival Hrady CZ startuje tento víkend na Točníku. 8. a 9. srpna jej bude...
Žánrové rozmanitá zpěvačka Dailla tentokrát vsadila na syrovost elektrických kytar
Syrová, energická, dravá, plná emocí. Taková je písnička Some Love, ta osloví zejména...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.