Na nové album si fanoušci Poletíme? museli počkat šest let

Šest let čekali fanoušci kapely Poletíme? na nové album. Na desku Chce to hit! nyní osmičlenná banda okolo výtvarníka Rudolfa Brančovského navazuje novinkou Hvězdy těžký to maj. Tolik typická energie i originální poetika zůstávají, celkový zvuk kapely však doznal jistých změn. V pořadí šesté studiové album, jež skupina pokřtí 17. 10. na svém dosud největším samostatné koncertě ve velké Lucerně, zachycuje Poletíme? ve skvělé formě, kterou si přenesli z loňských oslav 15 let existence i z početných, a svým strhujícím nábojem vyhlášených koncertů.    

„Myslím, že šestiletá pauza od Chce to hit! nám prospěla. Ledacos jsme se za tu dobu naučili a plynule, bez tlaku i nutností, přešli na ve více ohledech vyšší úroveň," komentuje vývoj Poletíme? Brančovský a zároveň podotýká: „Nové album je mix zbrusu nových písní, při jejichž skládání měla značný vliv moje nová elektrická kytara, a písní šuplíkových, které s námi jdou dlouho a čekaly na svůj moment. Jedná se především o píseň Vrtulka, ta mohla být klidně už na albu Turbošansón, nebo V noci jsou písničky potišejší, jež s námi byla od úplného začátku."  Ač letos zveřejněné klipové ochutnávky Už nechci bejt muzikant a titulní Hvězdy těžký to maj mohly svádět k dojmu, že hlavními tématy novinky jsou určitá reflexe muzikantství, pomíjivosti slávy či pozlátka, není tomu tak. Určitým mixem jsou témata nových skladeb, která jsou podobně různobarevná jako samotní Poletíme? a jejich hudební výrazivo.  

„Jsou tu písně o lásce, písně příběhové i písně velmi osobní, včetně té o mé ženě a našem seznámení. Na Hvězdy těžký to maj zpíváme ale i o strachu, co udělá umělá inteligence s hudbou a lidmi vůbec, nebo o pejskovi, který musel být kastrován, ale zbyla mu aspoň slast jídelní," poodkrývá frontman, kde všude čerpal při psaní textů inspiraci.  

Některé z nových songů už početná skupina fanoušků Poletíme? mohla a může slyšet i naživo v rámci aktuálních koncertů kapely. Turné k albu spojené hned se třemi křty plánovanými v Bratislavě, Praze a Brně pak divoký muzikantský gang chystá na podzim letošního roku. Šňůra potrvá od října do prosince, čítat bude celkem patnáct koncertů a Poletíme? ji odstartují 10. 10. v bratislavském Randal Clubu. Jedním z pomyslných vrcholů pak bude v úvodu zmíněný dosud největší samostatný koncert v historii kapely, který bude 17. října hostit Velký sál pražské Lucerny.  „Od samého počátku žijeme jako kapela interakcí a energií, která vzniká mezi námi a publikem. Samostatný koncert s vyšším počtem návštěvníků je tedy silný zážitek sám o sobě. Nejen v Lucerně, ale i v rámci celého turné zahrajeme co nejvíce písní z nové desky, protože je na ní maximum toho, co chceme, aby znělo z pódia a sdíleli jsme to společně s našimi fanoušky," láká na turné Brančovský a k samotnému koncertu v Lucerně ještě dodává: „Chceme, aby to byla opravdu výjimečná událost pro nás i publikum. Zatím mohu prozradit, že společně s námi vystoupí mimo jiné pěvecký sbor Na hlas, jehož dirigentem je náš trumpetista Jáchym Hájek, takže na pódiu bude v určitých momentech až třicet lidí. A to není zdaleka vše…"
Foto: David Podrabský
GALERIE

Související obsah:

» Poletíme? se hitovostí svých skladeb rozhodně trápit nemusí   (Karel Souček, 16. 07. 2018)
» Tak Poletíme? Určitě, díky, rádi!   (Karel Souček, 26. 11. 2014)
» Proč sedět doma, když může bejt párty? – rozhovor s leaderem skupiny Poletíme?   (Jitka Fialková, 29. 09. 2014)
» Poletíme? rozhodně nechtějí být mediálními hvězdami   (Karel Souček, 06. 05. 2024)
» Poletíme? zvou na cestu realitou   (Karel Souček, 10. 01. 2019)
» Poletíme? svým turbošansónem okouzlili Lucerna Music Bar   (Karel Souček, 04. 03. 2023)
» Poletíme? by hráli nadšeným fanouškům až do rána   (Karel Souček, 25. 08. 2022)
» Nový klip věnují Poletíme? všem, kteří se nebojí svých limitů   (Karel Souček, 15. 04. 2019)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice
17.07.

Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice

Groovy metalová kapela Hemlock odstartovala na začátku července své evropské turné. Tahle parta muzikantů...


Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu
17.07.

Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu

Během letošního léta přivítá Praha zbrusu nový festival. Nese název BadBoy Fest a uskuteční se 24. srpna na malebné Prague...


Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra
17.07.

Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra

V rámci koncertní série Prague Open Air vystoupí kytarista, hudební skladatel, uznávaný autor symfonické...


Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba
17.07.

Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba

Euforie z návratu na koncertní pódia i do studia v případě rockové kapely Imodium stále trvá. Po singlech Lampy, Tuláci a...


Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album
16.07.

Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album

„Země je kulatá a Bůh není. Vakcíny fungujou, klima se mění. Elvis už nežije, Měsíc byl dobyt, je prostě dobrý...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru