Mirotické setkání loutek a hudby oslaví kulaté narozeniny

Rodinný festival Mirotické setkání loutek a hudby slaví v letošním roce 20. narozeniny. Netradičně začne již 3. srpna koncertem Vojtěcha Dyka a jeho kapely D.Y.K. v letním kině Písek. Další dva festivalové dny (4. a 5. srpna) proběhnou jako vždy v Miroticích.

„Máme velké štěstí, že můžeme uspořádat koncert Vojtěcha Dyka v rámci našeho rodinného festivalu. Plní se mi sen! Podobně jsem to cítil i v roce 2009, kdy u nás vystoupil v čele skupiny Nightwork. Český zázrak Vojta Dyk je umělec světového formátu a významná osobnost napříč uměleckými žánry. Jeho spojení s Ondřejem Pivcem, dvojnásobným držitelem Grammy, vše ještě umocňuje. Letní kino v Písku bylo námi vybráno jako obstojný partner pro pořádání koncertu takto velkého formátu," zdůraznil Ladislav loisa Tomeš, zakladatel a principál festivalu.Poté se festival přesune do jihočeských Mirotic. „V areálu u sokolovny postavíme divadelní šapitó, velké pódium, tři občerstvovací paluby, mini jarmark, výtvarné a hudební dílny, horolezeckou stěnu pro malé, stany pro diváky a další zázemí pro bohatý doprovodný program. V případě nepřízně počasí máme k dispozici prvorepublikovou sokolovu. V loňském roce jsme si mokrou variantu zdárně vyzkoušeli," dodal Tomeš s tím, že by chtěl i nadále propojovat hravý dětský svět se světem dospěláků. „Vymýšlíme pestrou dramaturgii, aby zaujala všechny generace. I vybíravý mlsoun si z programového menu vybere dle chuti," zdůraznil principál festivalu.

Návštěvníci se mohou těšit mimo jiné na Báru Hrzánovou & Condurango, Luboše Pospíšila, slovenskou skupinu Sám sebou, Simple Muffin, Znouzecnost, Hakelband nebo Escape 2 The Jungle. Ze souborů dorazí Divadlo Víti Marčíka, Divadlo KVELB, Divadlo Buřt, Loutky bez hranic, Divadlo Harmonika či Divadlo Rudy Hancvencla. Přijede i Arnošt Frauenberg se svým Stand Upem 50 na 50. Nová artistická čísla předvede spolek Koťátko zkázy a originální choreografie zatančí baletky z Flash Dance Labuť.

Mirotická divadelní společnost ITOTO zahraje legendární Dívčí válku. Archou světla návštěvníky provede Víťa Marčík. Hrát bude celou sobotu ve svém miniaturním divadle v maringotce. Od Lipna opět připluje oblíbený Surf bar Pajdora a alternativní návštěvníky potěší občerstvení Paczamama. Moderovat bude tradičně Radek D. Pokorný, v sobotu pak Aleš Háma. Organizátoři opět pozvou malíře Jaroslava Mikoláše Vojnu /80/, pravnuka Mikoláše Alše, který v Památníku Mikoláše Alše a Matěje Kopeckého připomene význam svého pradědy. „Na tomto místě zazní hymna Mirotického setkání „Kapitán Kašpárek" a vzpomeneme na další významné osobnosti Mirotic," uzavřel Tomeš.


GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Na nové album si fanoušci Poletíme? museli počkat šest let
19.06.

Na nové album si fanoušci Poletíme? museli počkat šest let

Šest let čekali fanoušci kapely Poletíme? na nové album. Na desku Chce to hit! nyní osmičlenná banda okolo výtvarníka...


The Offspring chystají na říjen nové album
19.06.

The Offspring chystají na říjen nové album

Minulý čtvrtek uchvátili američtí The Offspring festival Rock for People svým divokým koncertem. Fanoušci těchto punk...


Kapela MIRAI zahájila sérii Summer Festů v Riegrových sadech
19.06.

Kapela MIRAI zahájila sérii Summer Festů v Riegrových sadech

Oblíbená kapela MIRAI má za sebou první zastávku z dlouhé série vlastních festivalů. Velkolepý program...


The Offspring na Rock for People opět vsadili na nostalgii a dali vzpomenout na 90. léta
18.06.

The Offspring na Rock for People opět vsadili na nostalgii a dali vzpomenout na 90. léta

Kultovní kalifornská pop-punková skupina The Offspring si znovu po osmi letech našla cestu na Rock for People. Jejich letošní...


Druhému dni Rock for People dominovaly mimo jiné výroční koncerty
18.06.

Druhému dni Rock for People dominovaly mimo jiné výroční koncerty

Můj program byl během druhého dne festivalu Rock for People trochu volnější, ale zároveň jsem byl svědkem hned...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Sobě věrnej
17.06.

Sobě věrnej

» Škwor

Po desáté jubilejní desce Tváře smutnejch hrdinů, kterou kapela...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru