Mirotické setkání loutek a hudby oslaví kulaté narozeniny

Rodinný festival Mirotické setkání loutek a hudby slaví v letošním roce 20. narozeniny. Netradičně začne již 3. srpna koncertem Vojtěcha Dyka a jeho kapely D.Y.K. v letním kině Písek. Další dva festivalové dny (4. a 5. srpna) proběhnou jako vždy v Miroticích.

„Máme velké štěstí, že můžeme uspořádat koncert Vojtěcha Dyka v rámci našeho rodinného festivalu. Plní se mi sen! Podobně jsem to cítil i v roce 2009, kdy u nás vystoupil v čele skupiny Nightwork. Český zázrak Vojta Dyk je umělec světového formátu a významná osobnost napříč uměleckými žánry. Jeho spojení s Ondřejem Pivcem, dvojnásobným držitelem Grammy, vše ještě umocňuje. Letní kino v Písku bylo námi vybráno jako obstojný partner pro pořádání koncertu takto velkého formátu," zdůraznil Ladislav loisa Tomeš, zakladatel a principál festivalu.Poté se festival přesune do jihočeských Mirotic. „V areálu u sokolovny postavíme divadelní šapitó, velké pódium, tři občerstvovací paluby, mini jarmark, výtvarné a hudební dílny, horolezeckou stěnu pro malé, stany pro diváky a další zázemí pro bohatý doprovodný program. V případě nepřízně počasí máme k dispozici prvorepublikovou sokolovu. V loňském roce jsme si mokrou variantu zdárně vyzkoušeli," dodal Tomeš s tím, že by chtěl i nadále propojovat hravý dětský svět se světem dospěláků. „Vymýšlíme pestrou dramaturgii, aby zaujala všechny generace. I vybíravý mlsoun si z programového menu vybere dle chuti," zdůraznil principál festivalu.

Návštěvníci se mohou těšit mimo jiné na Báru Hrzánovou & Condurango, Luboše Pospíšila, slovenskou skupinu Sám sebou, Simple Muffin, Znouzecnost, Hakelband nebo Escape 2 The Jungle. Ze souborů dorazí Divadlo Víti Marčíka, Divadlo KVELB, Divadlo Buřt, Loutky bez hranic, Divadlo Harmonika či Divadlo Rudy Hancvencla. Přijede i Arnošt Frauenberg se svým Stand Upem 50 na 50. Nová artistická čísla předvede spolek Koťátko zkázy a originální choreografie zatančí baletky z Flash Dance Labuť.

Mirotická divadelní společnost ITOTO zahraje legendární Dívčí válku. Archou světla návštěvníky provede Víťa Marčík. Hrát bude celou sobotu ve svém miniaturním divadle v maringotce. Od Lipna opět připluje oblíbený Surf bar Pajdora a alternativní návštěvníky potěší občerstvení Paczamama. Moderovat bude tradičně Radek D. Pokorný, v sobotu pak Aleš Háma. Organizátoři opět pozvou malíře Jaroslava Mikoláše Vojnu /80/, pravnuka Mikoláše Alše, který v Památníku Mikoláše Alše a Matěje Kopeckého připomene význam svého pradědy. „Na tomto místě zazní hymna Mirotického setkání „Kapitán Kašpárek" a vzpomeneme na další významné osobnosti Mirotic," uzavřel Tomeš.


GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí
25.09.

Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí

Naléhavost sdělení s až bezstarostně laděnou muzikou a hudební lehkost s vážností slov propojuje kapela...


Punk-rockový večírek v Říčanech s kapelou E!E
25.09.

Punk-rockový večírek v Říčanech s kapelou E!E

Tento pátek 29.9. 2023 se v Říčanech u Prahy sejde špička punk-rockové scény. Od dvaceti hodin postupně...


S novým klipem a bestofkou vyráží Vanessa na turné
25.09.

S novým klipem a bestofkou vyráží Vanessa na turné

Kontroverzní a provokující kapela Vanessa vchází do Kristových let. K této příležitosti představí elektronická formace...


Jason Derulo vystoupí v pražské O2 areně u příležitosti 20. výročí od otevření
25.09.

Jason Derulo vystoupí v pražské O2 areně u příležitosti 20. výročí od otevření

Derulo je pokrokový, žánrově vyhraněný a nesmírně kreativní, a tak se zařadil mezi nejdynamičtější osobnosti světového...


Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter
25.09.

Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter

Liberecká modern rocková parta Meredith Hunter se v nové sestavě  po roce odmlky ozývá s novým klipem a singlem...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru