Mirotické setkání mění místo, filozofii však nikoli

Multižánrový festival Mirotické setkání loutek a hudby, jehož 19. ročník se uskuteční 19. a 20. srpna, letos zažije velkou změnu. Pohádkový ostrov zvedne v srpnu pomyslné kotvy a popluje na náhradní místo. Tento náročný přesun proběhne z důvodu plánovaných stavebních prací v areálu Dolejšího mlýna.„Kotvit budeme v parku u mirotické sokolovny. Zde postavíme divadelní šapitó, velké pódium, dvě občerstvovací paluby, mini jarmark, dobovou střelnici, výtvarné a hudební dílny, horolezeckou stěnu pro malé, fotobudku, stany pro diváky a další atrakce. V případě nepřízně počasí využijeme zázemí prvorepublikové sokolovny. Budeme se snažit, aby se všichni cítili v náhradním prostoru jako „doma" na ostrově u Dolejšího mlýna, který již osmnáct let budujeme. Od majitelů mlýna máme příslib, že se můžeme příští rok vrátit," vysvětluje zakladatel festivalu Ladislav Tomeš.

Místo se tedy mění, filozofie setkání nikoli. Stále chce propojovat hravý dětský svět se světem dospěláků. Organizátoři vymýšlí pestrou dramaturgii, která by zaujala všechny generace. Ty se tak mohou těšit na divadlo, loutky, hudbu, nový cirkus, balet s výrazovým tancem, Stand Up, kouzelníka, umělecké dílny a další zážitkový doprovodný program.

Další programovou novinkou by měl být průvod. Autor myšlenky, herec a moderátor Radek D. Pokorný ztvární legendárního loutkáře Matěje Kopeckého a povede celý průvod k Památníku Mikoláše Alše a Matěje Kopeckého. „Na tomto místě vzpomeneme na nejvýznamnější kulturní osobnosti Mirotic a připomeneme výročí 170 let od narození národního malíře Mikoláše Alše. Také zde zazní nová píseň – hymna Mirotického setkání Kapitán Kašpárek," poznamenává Ladislav Tomeš.V hlavním programu chtějí pořadatelé i nadále poskytovat prostor hercům a muzikantům s hendikepem. Výsledky teatroterapie předvedou herci s mentálním postižením z Divadla Klauniky Brno. Léčebnou metodou muzikoterapie prošli muzikanti skupiny Živelná pohroma, kteří vystoupí na hlavním pódiu. Z divadelních souborů se mimo jiné představí Divadlo Harmonika, Loutky bez hranic, Divadlo Víti Marčíka nebo Divadlo Rudy Hancvencla, o hudbu se postará Pískomil se vrací, Láska, Circus Ponorka, Sendwitch nebo v pořadu Pocta Zuzaně Navarové Markéta Burešová a Mário Bihári.


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hlas jako zvon. Tokhi nazpíval chorál My Mother Told Me.
29.02.

Hlas jako zvon. Tokhi nazpíval chorál My Mother Told Me.

Magický, uhrančivý zpěv se silnou atmosférou. Téměř a cappella, jen za doprovodu perkusí. Taková je variace...


Obnovená sestava EKG Heart rock udělala výrazný krok k návratu na hudební pódia
29.02.

Obnovená sestava EKG Heart rock udělala výrazný krok k návratu na hudební pódia

Kulturní dům v Borovech u Klatov se stal místem restartu kapely EKG Heart rock. Na místním pódiu se představila...


Vystoupení Nialla Horana se blíží
29.02.

Vystoupení Nialla Horana se blíží

Niall Horan je irský zpěvák a skladatel, který píše písně v žánru pop soft rock - folk, pop rock. Na jaře...


Yonaka nás v Rock Café nechá nahlédnout do svého domu
29.02.

Yonaka nás v Rock Café nechá nahlédnout do svého domu

Mnozí je znají jako předskokany Palaye Royale, pokud jste ale o rockové partičce Yonaka ještě neslyšeli, máte...


V plzeňském Urbexu jelo pogo, punkový mejdan měl u publika silnou podporu
28.02.

V plzeňském Urbexu jelo pogo, punkový mejdan měl u publika silnou podporu

Plzeňský Urbex Club, jehož suterénní prostor se nachází na Klatovské třídě nedaleko Divadla J.K.Tyla,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Co my víme
23.02.

Co my víme

» Bratři Ebenové

Nová nahrávka Co my víme je 6. řadovým albem kapely Bratři Ebenové....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru