Mirotické setkání mění místo, filozofii však nikoli

Multižánrový festival Mirotické setkání loutek a hudby, jehož 19. ročník se uskuteční 19. a 20. srpna, letos zažije velkou změnu. Pohádkový ostrov zvedne v srpnu pomyslné kotvy a popluje na náhradní místo. Tento náročný přesun proběhne z důvodu plánovaných stavebních prací v areálu Dolejšího mlýna.„Kotvit budeme v parku u mirotické sokolovny. Zde postavíme divadelní šapitó, velké pódium, dvě občerstvovací paluby, mini jarmark, dobovou střelnici, výtvarné a hudební dílny, horolezeckou stěnu pro malé, fotobudku, stany pro diváky a další atrakce. V případě nepřízně počasí využijeme zázemí prvorepublikové sokolovny. Budeme se snažit, aby se všichni cítili v náhradním prostoru jako „doma" na ostrově u Dolejšího mlýna, který již osmnáct let budujeme. Od majitelů mlýna máme příslib, že se můžeme příští rok vrátit," vysvětluje zakladatel festivalu Ladislav Tomeš.

Místo se tedy mění, filozofie setkání nikoli. Stále chce propojovat hravý dětský svět se světem dospěláků. Organizátoři vymýšlí pestrou dramaturgii, která by zaujala všechny generace. Ty se tak mohou těšit na divadlo, loutky, hudbu, nový cirkus, balet s výrazovým tancem, Stand Up, kouzelníka, umělecké dílny a další zážitkový doprovodný program.

Další programovou novinkou by měl být průvod. Autor myšlenky, herec a moderátor Radek D. Pokorný ztvární legendárního loutkáře Matěje Kopeckého a povede celý průvod k Památníku Mikoláše Alše a Matěje Kopeckého. „Na tomto místě vzpomeneme na nejvýznamnější kulturní osobnosti Mirotic a připomeneme výročí 170 let od narození národního malíře Mikoláše Alše. Také zde zazní nová píseň – hymna Mirotického setkání Kapitán Kašpárek," poznamenává Ladislav Tomeš.V hlavním programu chtějí pořadatelé i nadále poskytovat prostor hercům a muzikantům s hendikepem. Výsledky teatroterapie předvedou herci s mentálním postižením z Divadla Klauniky Brno. Léčebnou metodou muzikoterapie prošli muzikanti skupiny Živelná pohroma, kteří vystoupí na hlavním pódiu. Z divadelních souborů se mimo jiné představí Divadlo Harmonika, Loutky bez hranic, Divadlo Víti Marčíka nebo Divadlo Rudy Hancvencla, o hudbu se postará Pískomil se vrací, Láska, Circus Ponorka, Sendwitch nebo v pořadu Pocta Zuzaně Navarové Markéta Burešová a Mário Bihári.


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Deaf Heart se naposledy ohlížejí za deskou Curse of the Sophomore Album
14.08.

Deaf Heart se naposledy ohlížejí za deskou Curse of the Sophomore Album

Pod názvem Curse of the Sophomore Album vyšlo letos v únoru druhé studiové album kapely Deaf Heart. Po úspěšném...


něco něco přijedou do Café V lese s novým bubeníkem
14.08.

něco něco přijedou do Café V lese s novým bubeníkem

V pátek 2. září v pražském Café V lese odstartují něco něco svoji podzimní koncertní sezónu....


Australané ochutnali Prahu aneb Rüfüs Du Sol úspěšně debutovali
14.08.

Australané ochutnali Prahu aneb Rüfüs Du Sol úspěšně debutovali

S permanentním úsměvem na tváři všech tří Australanů, Rüfüs Du Sol si dnes v pražském Karlíně...


Multižánrový Prasofest na Vlčtejně si připsal devátý zápis do hudebních kronik
11.08.

Multižánrový Prasofest na Vlčtejně si připsal devátý zápis do hudebních kronik

Členitý areál podhradí zříceniny Vlčtejn se v sobotu 6.8.2022 proměnil v hudební arénu, kde se na programu...


Sleeping With Sirens mají na cestě další desku!
11.08.

Sleeping With Sirens mají na cestě další desku!

Americká pop punk rocková kapela Sleeping With Sirens oznámila novou desku Complete Collapse, která přijde na pulty 14. října...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Letní kapela
14.07.

Letní kapela

» Letní kapela

Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem (Jaromír 99) nabízí na debutovém...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru