Kratochvílová Uriel Jana

Existence: 1973 / Země: Česká republika / Žánr: Rock, Pop rock

Jana Uriel Kratochvílová je textařka, skladatelka, ale hlavně zpěvačka, která má unikátní hlas od něžného sopránu až po basové hloubky. Nejen tím své fanoušky zaujme, ale i neopakovatelným světově naprosto originálním extravagantním projevem. Na veřejnosti se mnohdy řeší, co kde a jak odpoví nebo v jakém kostýmu vystoupí a čím zase šokuje!

Od začátku své kariéry svým spontánním projevem, kostýmy a líčením často předbíhala dobu

Zkráceně připomeneme, že po emigraci v roce 1983 se od roku 2003 začala častěji z Jiřím George Hrubešem vracet zpět do Čech a se svou novou skupinou Illuminati.ca, uskutečnili návrat na festivalové a klubové scény.

V současnosti se stále vymyká současným hudebním směrům a trendům a i její zájem o mystiku a filosofii přitahuje spoustu lidí nejen v Anglii, Irsku, Evropě, Japonsku.

Jana je stále velmi energická a svými živými koncerty vždy přináší něco nového, neuvěřitelně dynamického. Vystupuje společně s rockovou kapelou Illuminati.ca , která je legendárního bubeníka, Jiřího George Hrubeše. I on je skladatel většiny písní a společně s Pavlem Thorn Trnavským oba dohromady, tvoří téměř celý obsah hudebního repertoáru s texty, které píše Jana Uriel Kratochvílová jak česky tak i anglicky.

V roce 2015 opět vydali nová alba Spiritica Angelica (hudba George Hrubeš, text Jana Uriel Kratochvílová) Immortality – nově nazpívané, mixované a dohrané 2015 (hudba Pavel Thorn Trnavský, text Jana Uriel Kratochvílová) Obě alba obsahují Bonus songy.

Za zmínku stojí nově vydané album Illuminatica Magica 2015 s bonus songem Arius, který je věnovaný tragicky odešlému kytaristovi Kashtankovi. Rok 2015 bude ve znamení dokončení trojalba Trinity, které v současnosti tvoří Jana Uriel Kratochvílová, Jiří George Hrubeš a Pavel Thorn Trnavský.

Vše co se současnosti a nedávné minulosti týká je na webu http://illuminatica.wix.com/illuminatica

Diskografie:

  • LP Jana Kratochvílová (Supraphon 1980)
  • LP Listen and Follow (Artia 1981)
  • CD Jana Pope - Bohemian (Polydor 1986)
  • MCZ. Goddess - Joy of Transformation (Pragma/United Culture 1991)
  • MCZ. Goddess - Radiant Tones (Pragma/United Kulture Records 1991)
  • CDZ. Goddess - Immortality (Popron/United Kulture Records 1992)
  • CDZ.Goddess - Power Inside You (United Kulture Records 1993)
  • CDZ.Goddess - Goddess of Desire (United Kulture Records 1994)
  • 2CD Jana Pope & Heval Live (Popron 1994)
  • CD Illuminati - Anarchists Unite (Monitor records 1994)
  • CD Demonterialize (1996)
  • CD V stínu kapradiny (Bonton (1997)
  • CD S láskou(Bonton (1998)
  • CD Law of Illuminati (2002)
  • CD Uriel(EMI 2004)
  • CD Best of Jana Kratochvílová - Song! Song! (Supraphon 2006)
  • CD Magica (2007)
  • 2CDNo a co! (To nejlepší & bonusy 1977-2011)(2011)
  • CD Imunika Systemica (2014)
  • CD Sound Eye Mission (2014)
  • CD Matrix Exposeed(2014)
  • CD Ritualica (2014)
  • CD Spiritica Angelica (2015)
  • CD Immortality (2015)
  • CD Magica (2015)
  • CD Spiritica Angelica (2015)
  • CD Vánoční Illuminace (2015)

DISKOGRAFIE
ČLENOVÉ
  • Jiří George Hrubeš (bicí)
  • David Robert Pavlík (kytara)
  • Jan Poky Pokorný (baskytara)
  • Zdeněk Baron Juračka (kytara)
  • Jiří Atlet Hladík (perkuse)

Související obsah:

» Jana Uriel Kratochvílová & Illuminatica vystoupila v Praze   (Jana Kleinbauerová, 15. 03. 2014)
» Nezkrotná Jana Kratochvílová s jedinečným hlasem vystoupila opět v Knihovně   (Jana Kleinbauerová, 20. 04. 2015)
» Jana Kratochvílová & Illuminati.ca vystoupí po čtvrté v Městské knihovně   (Jana Kleinbauerová, 23. 03. 2015)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Miss Possesive v Praze aneb jak Tate McRae ovládla O2 arenu
15.06.

Miss Possesive v Praze aneb jak Tate McRae ovládla O2 arenu

Kanadská zpěvačka Tate McRae již potřetí dorazila do Prahy, kde 10. června vystoupila v pražské O2 Areně...


Album Marx Engels Beatles vychází poprvé na 2LP – s dosud nevydaným bonusem
12.06.

Album Marx Engels Beatles vychází poprvé na 2LP – s dosud nevydaným bonusem

Tahle zpráva potěší sběratele, pamětníky i nové fanoušky. Marx Engels Beatles, jedno z nejzásadnějších alb české...


Marie Němcová a Šimon Bilina vydávají lyrickou skladbu Já jsem Ty
11.06.

Marie Němcová a Šimon Bilina vydávají lyrickou skladbu Já jsem Ty

Jemná, lyrická, intimní balada se silnou melodií a křehkou poetikou. To je nová písnička Já jsem Ty, kterou nazpívali...


Teddy Swims novým singlem oznamuje rozšířenou verzi alba
11.06.

Teddy Swims novým singlem oznamuje rozšířenou verzi alba

God Went Crazy je název nového singlu Teddyho Swimse, který je první ochutnávkou z chystané kompletní edice...


Album Milana Schelingera Agentura Holubí dům dokončila AI
10.06.

Album Milana Schelingera Agentura Holubí dům dokončila AI

Pod názvem Agentura Holubí dům vychází album Milana Schelingera, které bylo dokončené s pomocí umělé...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Escape
12.06.

Escape

» Bratři

V pořadí druhá deska kapely Bratři, projektu dvojčat Ondřeje a Jiřího...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru