Jana Uriel Kratochvílová & Illuminatica vystoupila v Praze

Rebelka s korálky, která tančí ve stínu kapradiny

Ve čtvrtek 13.3. v Městské knihovně v Praze na Mariánském náměstí, vystoupila ve velkém sále Jana Kratochvílová & ILLUMINATICA.

Jana Kratochvílová je zpěvačka, o které se píše a vysílá v médiích hlavně v souvislosti co kde a jak odpoví nebo v jakém kostýmu vystoupí a čím zase šokuje! To podstatné podle nás a fanoušků je, že stále koncertuje, že stále má hlas jako zvon, že má nové a nové skladby. Tak to už se z médií, ale nedozvíme a to je veliká škoda, protože její vystoupení vždy stojí za poslech!

Je známo, že Jana byla, je a bude prostě svá. Už tehdy svým spontánním projevem, kostýmy a líčením předbíhala dobu.

Nebudeme se rozepisovat o minulosti, ale vrátíme se zpět na koncert!

Tank součást kostýmu? No a co!

V 19.45 hod. jako první se s publikem přišel přivítat Jiří George Hrubeš, aby záhy on sám mohl pozvat rebelku české hudby Janu Kratochvílovou, alias Uriel, která se přivítala se svými příznivci a skalními fanoušky, kteří ji přišli podpořit.

Bylo naprosto úžasné, že zvolili podobné oblečení jako ona a to byl teprve začátek ...
Hned úvodem zaznělo Osvoboďte se a Publikum tvé jsem já, Král slunce a další skladby.

Mezi svými skladbami promluvila pár slov ke svým příznivcům, jak bývá jejím zvykem.

"Zahoďte televizi, osvoboďte se od hmotných věcí, natočte si vlastní ulici, mluvte s vašima buňkama. Mantry ur ur očista těla od negativních vibrací."

Okolo půl deváté nastal čas ohlásit událost a to křest novinkových alb, které si sami sobě produkovali. Tento slavnostní okamžik ohlásil zvuk skotských dud a byl pozván hlavního kmotr Michael Kocáb.

On byl tím, co hezky promluvil o nahrávání a svépomoci, následně se ta novinková alba Imunica Systemika a Sound Eye Mission, whiskou pokřtila.

Koncert mohl pokračovat novinkovou skladbou Supra Mantra ze zmíněného alba Sound Eye Mission.

V tomto stodvacetminutovém koncertě samozřejmě v sestavě kapely Illuminatica, vedle Jiřího Hrubeše nechyběl kytarový veterán a legenda Zdeněk Juračka. Ten na podiu dokázal společně s basákem Honzou Pokorným, že si stále umí koncert užít na 100% Nechyběli také i tanečníci, kteří společně vystoupili po boku Jany, prostě show jak má být!

Zazněly skladby např. Anděl Code, Medley a No a co! či dynamická Babarosa.

Každý koncert má svůj začátek, ale i konec. Po rozloučení a odchodu muzikantů společně s Janou, zněl sálem velký aplaus, který nebral konce. Fanoušci vyvolávali - Jano vrať se! nebo My chceme Janu!

Byli naprosto neúnavní a vytrvalost se vyplatila. Jana Kratochvílová se vrátila, jak jinak než v novém převleku. Ve skafandru , co připomínal svět J. Vernea, Kapitán Nemo a zazněl přídavek. Sice malinko s obtíží, ale byl!  Korálky zněly sálem a atmosféra byla úžasná a plná energie. My vám přinášíme v přiložené fotogalerii něco málo okamžiků zachycených na tomto koncertu.

Sestava Illuminatica:

  • Jiří "George" Hrubeš - bicí
  • Zdeněk Juračka - kytara
  • Jan "Poky" Pokorný - basa
  • David "Robert" Pavlik - kytara
  • Jirka "Atlet" Hladik - el.bicí
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
něco něco vydávají koncentrovanou kytarovou desku majonéza
15.05.

něco něco vydávají koncentrovanou kytarovou desku majonéza

Pod názvem majonéza vydává kapela něco něco čtvrté řadové album. Osm intenzivních skladeb sevřených...


Mňága a Žďorp oživuje v novém klipu zapomenuté záběry z 60. let
15.05.

Mňága a Žďorp oživuje v novém klipu zapomenuté záběry z 60. let

K nejprostším a nejsilnějším skladbám aktuálního alba Hořiš? Hořím! kapely Mňága a Žďorp patří...


Ewa Farna představuje těsně před největšími koncerty v životě silně osobní singl
14.05.

Ewa Farna představuje těsně před největšími koncerty v životě silně osobní singl

Zpěvačka Ewa Farna je v jednom kole. Není tomu tak dávno, co vyšel úspěšný singl Vzpomeneš si? s Mirai, který se stále drží...


Schodiště natočilo svůj vůbec první animovaný klip
14.05.

Schodiště natočilo svůj vůbec první animovaný klip

Melodický, chytlavý, energický, melancholický, vtipný. Takový je nový singl kapely Schodiště s názvem Je jaro. Jeho...


Offset na konci května debutuje v České republice
14.05.

Offset na konci května debutuje v České republice

Od nuly až na vrchol, Offset proměnil trap v odkaz s neúnavnou flow a ještě hlasitějším dripem.  Do Česka vůbec...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Megadeth
06.05.

Megadeth

» Megadeth

Megadeth je eponymní sedmnácté studiové album thrashmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

PODCAST TŘI DECI
Tři Deci #30: Výroční akce
09.05.

Tři Deci #30: Výroční akce

Dnešní narozeninovou epizodou slavíme rok existence podcastu Tři Deci, a tak si budeme...