Klubem Modrá Vopice zněly koncerty věnované vzpomínce na Kaštánka

Ve středu 9. srpna se k večeru začali scházet v klubu Modrá Vopice fanoušci, přátelé, kamarádi, kteří přišli zavzpomínat na Lubomíra Kaštánka již po třetí. Pořadatelka Alenka Nebeská pozvala kapely, které tento večer odehrály svůj koncert, a při této příležitosti každý z účinkujících zavzpomínal na člověka, ale hlavně kamaráda, který pro každého z nich hodně znamenal.

In memoriam Lubomír Kaštánek

Úvod večera patřil kapele Blue Kong, kterou založili v roce 2010 kytarista a zpěvák Pavel Sobotka, baskytarista Jaromír Piskáček a bubeník Jan Puky Knetl. Po určitých změnách se od 2016 začala kapela více věnovat vlastní tvorbě a i z těchto důvodu došlo začátkem roku 2017 k určitým změnám. Na postu sólové kytary je Jarouš "Faraon" Sandman, zpěv A. F. Dvořák a "Křeček" V. Krenk, rytmická kytara L. Král, baskytara J. Piskáček, bicí Michal Šroubek a K.Jenčík.

Další, koho si mohli fanoušci dobré muziky užít, byla kapela Plastic Peoples OF The Universe. Tato legendární formace prošla velkými změnami. Dnes vystoupila v sestavě: Jiří Kabeš - zpěv, viola, theremin, Joe karafiát - zpěv, kytara, Vojtěch Starý - klávesové nástroje (zpěv), Tomáš Skřivánek basová kytara, Jan Ježek – bicí. Kapela před časem informovala své fanoušky, že u ní došlo k personálním změnám. Po výměně rytmické sekce se v listopadu 2015 rozhodl opustit kapelu saxofonista Vratislav Brabenec a pak jej následoval i klávesista Josef Janíček. Důvody odchodu obou členů byly jejich soukromé a rozhodli se s kapelou nadále nepokračovat.

Zbytek kapely v čele s Jiřím Kabešem a Joe Karafiátem se rozhodl pokračovat nadále s novou rytmikou a přizvali nového člena na klávesové nástroje. Jelikož se skupina výrazně omladila, pravděpodobně by se hodilo k názvu The Plastic People of the Universe přidat heslo: "New generation". Tvorba „Plastiků" byla ovlivněná v začátcích zejména americkými Velvet Underground, Captainem Beefheartem či Frankem Zappou. Stala se během doby jednou z nejoriginálnějších formací nejen na české rockové scéně. Po celou dobu si skupina udržuje jasnou uměleckou vizi a hudebně nezaměnitelný výraz. Úvod koncertu patřil jak jinak než Magické noci, ale nechyběl ani Kanárek. Závěrem se rozloučila kapela skladbou Muchomůrky bílé a pódia se chystala na další vystoupení.

Mezi tím byla chvilka, a tak Alenka Nebeská se svým „opičím týmem" přišla se přivítat s těmi, co dorazili do klubu zavzpomínat na Kaštánka a pozvat všechny na projekci, kterou připravil Jiří George Hrubeš. Richard Sacher, poté s opožděním představil kapely, které svůj set již odehrály, ale i ty, které budou následovat.

Další minuty patřily skladatelské dvojici, která založila hudební těleso Together hrající alternativní rock, Kristýna Vitoušová - zpěv, housle, klavíry a Pavel Trefil - baskytara, kytara, klavíry. Na jaře roku 2015 nahráli za produkce Borise Carloffa debutové EP se čtyřmi skladbami a podle informací na jejich profilu, nové cd na sebe nenechá dlouho čekat. Zde vystoupili společně v doprovodu dalších muzikantů. Za sebe musím napsat, že zejména hra na housle dala jejich skvělému koncertu neskutečnou atmosféru.

Venkovní pódium ovládla rebelka s jedinečným hlasem Jana Uriel Kratochvílová s kapelou Illuminati.ca!

Koncert začal sólovým vystoupením tanečníků Metadance. Intro Požehnej znělo z reproduktorů a nikdo ani nedutal. Každý určitě tak jako já vnímal skvělou hudbu, ale i text. Při prvních tónech hudby postupně přicházela Illuminati.ca a fanoušci se mohli přivítat s nezkrotnou Uriel. Skladby Avanti, Calling You, Pra-pra se rozléhaly letním večerem…. Píseň HotelBarbarosa byla tou poslední, ale neodbytní fanoušci si vyžádali přídavek. Zkrátka Publikum tvé jsem já nesmělo tenhle večer chybět.

Další, kdo zde večer vystoupil, byl Robert Hlavatý & Band. Je to sólový projekt muzikanta, zpěváka, herce, ale i moderátora Roberta Hlavatého. Band: Jiří Juránek – kytara, zpěv, Milan Zelený – bicí, Jindřich Marek klávesové nástroje – zpěv. Roberta znáte určitě jako moderátora Tv pořadu Rockparáda, z filmu Kvaska nebo i muzikálů Děti ráje, Tajemství, Bídníci a další a další. Jejich pohodová muzika ve stylu rock –pop byla příjemným zážitkem. Zazněly převážně jeho sklady, ale i například hity skupiny Smokie nebo i od Bryan Adamse nebo Joe Cockera Společně sním vystoupil jeho host Michal Cerman. V jeho podání tak zazněly dvě skladby Unchain My Heart a Angels

Večer se pomalu blížil do finále, ale konec rozhodně nebyl. Na afterparty to rozbalila kapela Univers. Honza Poky Pokorný-basa, Ondra Novák-kytara a zpěv, Marek Krásný- trubka, byli ti muzikanti, kteří návštěvníky klubu skvěle bavili až do pozdních hodin skladbami, které si společně každý s nimi pobrukoval. Byl to zkrátka hezky prožitý večer se skvělou muzikou.

GALERIE

Související obsah:

» Klubem Modrá Vopice se opět rozezní tóny pro Kaštánka   (Jana Kleinbauerová, 12. 07. 2016)
» Modrou Vopicí zněl crossover-rock, power metal, hard and heavy, ale i rock'n'roll   (Jana Kleinbauerová, 22. 11. 2015)
» Modrá Vopice slaví 22. narozeniny   (Jana Kleinbauerová, 18. 08. 2015)
» Velký punkový večer v Modrý Vopici byl parádní!   (Jana Kleinbauerová, 22. 02. 2017)
» Narozeniny v Modré Vopici   (Pavel Zajíček, 04. 09. 2016)
» Koncert pro Kaštánka bude opět znít v Modré Vopici již po třetí   (Jana Kleinbauerová, 24. 07. 2017)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Před odletem na olympiádu vydává Alex Choupenitch nový singl
22.07.

Před odletem na olympiádu vydává Alex Choupenitch nový singl

Sportovní fanoušci znají Alexe Choupenitche jako skvělého šermíře, který v roce 2021 vybojoval na olympiádě...


„Život zdá se sladký,“ je přesvědčena kapela Mig 21.
22.07.

„Život zdá se sladký,“ je přesvědčena kapela Mig 21.

Život zdá se sladký je název nové písničky oblíbené smíchovské skupiny Mig 21. Hudbu složil kytarista...


Monkey Business zpívají o dámě na kolejích, co tě vykolejí
22.07.

Monkey Business zpívají o dámě na kolejích, co tě vykolejí

Svoji klidnější tvář ukazuje skupina Monkey Business v druhém singlu a klipu z chystaného alba Když...


Monstrózní setkání v hlineckém prostředí
21.07.

Monstrózní setkání v hlineckém prostředí

Od roku 2020 žije na české hudební scéně koncertní projekt pod názvem Monster Meeting. Napříč různým...


4. ročník festivalu RockCastle s kapelami zvučných jmen
21.07.

4. ročník festivalu RockCastle s kapelami zvučných jmen

Už počtvrté v řadě se v roce 2024 v zámeckém areálu Moravského Krumlova uskuteční festival...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru