Kapela Corenote vydává své debutové album Raz Dva, Raz Dva!

Už příští týden se konečně dočkáme debutového alba ambiciózní kapely Corenote původem z České Lípy, která je prozatím na začátku své kariéry. Album pánové pojmenovali Raz Dva, Raz Dva!, podle první věty, která z desky zazní. Můžeme se na něj těšit již v pátek 20. ledna.

Frontman kapely Jakub Štěpánek nadcházející album popsal jako fúzi několika stylů. Dále řekl: „Snažíme se kombinovat žánry. Baví nás hodně experimentovat. Některé písně měly základ daný, třem songům jsme dali nový kabát a zbytek přišel tak nějak sám. Byl to boj, ale zábavný. Přebal a název alba byla moje práce. Zakládáme si na tom, že si vše děláme sami." Takže se samozřejmě jedná o kvalitní českou prácičku.

Na desce, která podobně jako jejich koncerty začíná skladbou „Fabrika" najdeme celkově dvanáct skladeb. Ovšem kluci na nic nečekali a namísto tradičních cédéček prodávají flashdisky se svou tvorbou, na kterých také najdeme i bonusovou 13. skladbu „Poker", která zatím nezazněla ani živě. Pokud jste kapelu zatím neviděli živě, dále můžete znát jejich skladby „Proč Oni Maj", „Špekáček" a „Achmeth", které před nedávnem stáhli z webu a dali prostor svému oficiálnímu prvnímu singlu. Všechny zmíněné skladby ovšem najdeme na finální verzi desky.

Oficiálním singlem k debutovému albu se stala skladba „Chytrolín", kterou hoši vydali hudebních platformách v pondělí 12. prosince. V ten samý týden jsme ji mohli slyšet poprvé v rádiu, a to na stanici RockZone, která zároveň pro nové písně tradičně na svém webu uspořádala anketu. Hned první týden od svého rádiového debutu skladba „Chytrolín" vyskočila na krásné stříbrné místo. Nadále se drží v top pětce.

Logem kapely je zmrzlinový kornout, který znázorňuje skutečnou výslovnost Corenote, za kterou si kapela stojí. Jméno vymyslel kytarista kapely Ladislav Průšek, který nám vše vysvětlil. „Ten napad jsem získal díky kamarádovi, který říkal, že je dobrý mít název třeba v angličtině, ale aby to dávalo smysl i v češtině. Jako kapela Shoe Cut. Ale já chtěl spíš něco neutrálního." Core neboli jádro a note neboli nota. S českou výslovností kornout. Proto na logu můžeme vidět zmrzlinový kornout, atom namísto kopečků a nota uprostřed atomu vyjadřující jádro.

Pokud vás tedy česko-lipská kapela ve svých začátcích zaujala, nenechte si příští týden ujít debutové album Raz Dva, Raz Dva! a dejte jim svůj hlas na webu RockZone – novinky.

GALERIE

Související obsah:

» Nemáte co podniknout 29. října? Nezoufejte, máme pro Vás lákavou pozvánku!   (Natálie Havelková, 20. 10. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu
15.04.

Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu

Pražský Palác Akropolis bude již tuto středu 17. dubna dějištěm křtu nového alba zpěvačky a skladatelky Báry...


Novo Amor bude mít v Čechách premiéru
15.04.

Novo Amor bude mít v Čechách premiéru

Velkou dávku snů, lásky a touhy naservíruje na svém premiérovém vystoupení v České republice...


Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené
15.04.

Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené

Krátce po koncertě Evergreen Terrace na festivalu Brutal Assault jsem strávil příjemnou a neformální půl hodinku s celou...


Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma
14.04.

Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila již před 13 lety 30. duben jako Mezinárodní den jazzu....


Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku
14.04.

Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku

Alternativní rockeři The Mysterines vydali první desku před dvěma lety a tehdy taky vystoupili poprvé v Praze....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru