Kapela Corenote vydává své debutové album Raz Dva, Raz Dva!

Už příští týden se konečně dočkáme debutového alba ambiciózní kapely Corenote původem z České Lípy, která je prozatím na začátku své kariéry. Album pánové pojmenovali Raz Dva, Raz Dva!, podle první věty, která z desky zazní. Můžeme se na něj těšit již v pátek 20. ledna.

Frontman kapely Jakub Štěpánek nadcházející album popsal jako fúzi několika stylů. Dále řekl: „Snažíme se kombinovat žánry. Baví nás hodně experimentovat. Některé písně měly základ daný, třem songům jsme dali nový kabát a zbytek přišel tak nějak sám. Byl to boj, ale zábavný. Přebal a název alba byla moje práce. Zakládáme si na tom, že si vše děláme sami." Takže se samozřejmě jedná o kvalitní českou prácičku.

Na desce, která podobně jako jejich koncerty začíná skladbou „Fabrika" najdeme celkově dvanáct skladeb. Ovšem kluci na nic nečekali a namísto tradičních cédéček prodávají flashdisky se svou tvorbou, na kterých také najdeme i bonusovou 13. skladbu „Poker", která zatím nezazněla ani živě. Pokud jste kapelu zatím neviděli živě, dále můžete znát jejich skladby „Proč Oni Maj", „Špekáček" a „Achmeth", které před nedávnem stáhli z webu a dali prostor svému oficiálnímu prvnímu singlu. Všechny zmíněné skladby ovšem najdeme na finální verzi desky.

Oficiálním singlem k debutovému albu se stala skladba „Chytrolín", kterou hoši vydali hudebních platformách v pondělí 12. prosince. V ten samý týden jsme ji mohli slyšet poprvé v rádiu, a to na stanici RockZone, která zároveň pro nové písně tradičně na svém webu uspořádala anketu. Hned první týden od svého rádiového debutu skladba „Chytrolín" vyskočila na krásné stříbrné místo. Nadále se drží v top pětce.

Logem kapely je zmrzlinový kornout, který znázorňuje skutečnou výslovnost Corenote, za kterou si kapela stojí. Jméno vymyslel kytarista kapely Ladislav Průšek, který nám vše vysvětlil. „Ten napad jsem získal díky kamarádovi, který říkal, že je dobrý mít název třeba v angličtině, ale aby to dávalo smysl i v češtině. Jako kapela Shoe Cut. Ale já chtěl spíš něco neutrálního." Core neboli jádro a note neboli nota. S českou výslovností kornout. Proto na logu můžeme vidět zmrzlinový kornout, atom namísto kopečků a nota uprostřed atomu vyjadřující jádro.

Pokud vás tedy česko-lipská kapela ve svých začátcích zaujala, nenechte si příští týden ujít debutové album Raz Dva, Raz Dva! a dejte jim svůj hlas na webu RockZone – novinky.

GALERIE

Související obsah:

» Nemáte co podniknout 29. října? Nezoufejte, máme pro Vás lákavou pozvánku!   (Natálie Havelková, 20. 10. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Andělé mají za sebou 1. kolo hlasování, uspěl Calin i Žbirka
01.02.

Andělé mají za sebou 1. kolo hlasování, uspěl Calin i Žbirka

Ceny Anděl Coca-Cola 2022 zveřejnily výsledky prvního kola hlasování České hudební akademie. Ty nastiňují,...


ČELIT SÍLE METALCORU! VELŠSKÝ KVARTET BULLET FOR MY VALENTINE SE VRACÍ DO FÓRA KARLÍN!
01.02.

ČELIT SÍLE METALCORU! VELŠSKÝ KVARTET BULLET FOR MY VALENTINE SE VRACÍ DO FÓRA KARLÍN!

BULLET FOR MY VALENTINE patří mezi nejpopulárnější metalcorové kapely a to po zásluze. Po letošním odloženém...


FOTOreport: Blackmetalový večírek ve Futuru. HARAKIRI FOR THE SKY si přivezli zajímavý support.
01.02.

FOTOreport: Blackmetalový večírek ve Futuru. HARAKIRI FOR THE SKY si přivezli zajímavý support.

Koncert blackmetalových kapel se měl uskutečnit již dříve, ale nakonec byl koncert posunut na 27. Leden 2023. Pro mnohé...


Bring Me The Horizon už za týden v Praze ! Poslední šance ulovit lístky.
01.02.

Bring Me The Horizon už za týden v Praze ! Poslední šance ulovit lístky.

Koncert je za rohem a lístky mizí. Goout hlásí vyprodáno a Ticketportál má už jen pár lístků. Pokud jste váhali do teď,...


Vojtaano míří s novými písněmi do Malostranské Besedy
31.01.

Vojtaano míří s novými písněmi do Malostranské Besedy

Když se písničkář Vojtaano (Vojta Záveský) ohlédne za loňským rokem, může být velice spokojený. Odjel společnou...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Alchymie D.N.A.
21.01.

Alchymie D.N.A.

» Bastard

Alchymie D.N.A. je třetí studiové album havířovské hard´n´...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru