Jazzovým šansonem zve Michal Horák na nové album a benefiční koncert

Jazzový a gospelový šanson. To je nová písnička Michala Horáka Síť záchranná, na níž se spojil s kapelou Trocha Klidu. Chytlavou skladbu doprovází filmový klip, ve kterém se písničkář pod vedením režiséra Vladimíra Špičky vrací do roku 1927 s vychytanými dobovými kulisami. Klip a singl, které předznamenávají Michalovo třetí řadové album, ale nejsou jedinou výjimečnou událostí z tábora stále populárnějšího písničkáře. Na 23. dubna totiž chystá v domovské Vysoké nad Labem benefiční koncert pod širým nebem na pomoc Sdružení Neratov

„S klukama z Trochy Klidu se známe neskutečně dlouho a už jsme spolu leccos zažili, takže přirozená chemie při psaní textu písničky bezesporu fungovala. No a co se muziky týče, tam jsem se tentokrát inspiroval jazzem a gospelem, protože to jednoduše miluju a přišlo mi to k tématu a náladě písně naprosto ideální," říká Michal Horák ke kolaboraci s pětičlennou šumperskou partou. Novinka kromě výpravného obrazového doprovodu ve stylu staré dobré gangsterky i typicky „horákovského" humoru zaujme také trochu netypickým zvukem a produkcí dua Jan Vávra (Ewa Farna, Mirai, Za100let.) a Filip Vlček.  Song, který je první ochutnávkou z Michalovy nové řadovky plánované na letošní podzim, je oslavou pevného mužského přátelství a, jak Horák podotýká – „všechny historky z písně jsou naprosto pravdivé". Samotný klip vznikal během letošního února a jednotlivé fragmenty písně se v něm spojily pod režisérskou taktovkou Vladimíra Špičky do uceleného příběhu a dodaly skladbě jako takové další kontext. 

„Na přípravách natáčení jsem se tentokrát podílel víc než obvykle, protože se klip točil v mém rodném Hradci Králové a na vesnici, kde jsem vyrostl. Možná právě díky tomu jsme měli s těmi lokalitami neskutečnou kliku a mohli si dovolit fakt velkolepé záběry. No a s klukama i celým štábem naprosto milujeme hru Mafia a známe nazpaměť všechny hlášky, takže o zábavu bylo na place postaráno, když se vlastně celý klip odehrává přesně v tomtéž prostředí," dodává k natáčení Horák. 

Významný je také v úvodu zmíněný koncert pod širým nebem na pomoc Sdružení Neratov s podtitulem „Potřebujeme novou střechu kostela"! „Ke koncertu ve své rodné Vysoké jsem se odhodlával dlouho, protože mám na domácí půdě trému, a přece jen dost mých písniček vzniklo právě v souvislosti s tímhle místem. Ale s trémou mi dost pomáhá fakt, že uděláme dobrou věc a pomůžeme Sdružení Neratov opravit střechu krásného a proslulého kostela v Orlických horách, kde se koneckonců vdávaly obě moje sestry a kde jsem měl jeden ze svých prvních koncertů. Takže to do sebe vlastně celé zapadá a my se i s celou kapelou budeme moc těšit!" komentuje mladý písničkář a čerstvý magistr Pedagogické fakulty UK benefiční akci, která proběhne 23. dubna na fotbalovém hřišti ve Vysoké nad Labem.
Foto: Kateřina Fialová
GALERIE

Související obsah:

» „Snad někdo přijde…,“ věří před turné Michal Horák a Voxel.   (Karel Souček, 25. 10. 2022)
» Michal Horák a Voxel rozhýbali Lucernu   (Monika Jetelová, 17. 03. 2022)
» Domů k vám je novým dojákem Michala Horáka   (Karel Souček, 19. 12. 2020)
» Michal Horák je prostě Vpoho, singlem zve na podzimní turné   (Karel Souček, 14. 09. 2020)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Italské operní trio Il Volo bude mít v Čechách premiéru
05.06.

Italské operní trio Il Volo bude mít v Čechách premiéru

Mezinárodně uznávaná hudební skupina Il Volo si konečně naplánovala zastávku v Čechách. Její první pražský koncert...


Jeleni oslaví narozeniny novou deskou a koncertem v O2 areně
04.06.

Jeleni oslaví narozeniny novou deskou a koncertem v O2 areně

Vygradovaná, melodická, silně emotivní, Takový je nový singl kapely Jelen s názvem Touha a pláč, jehož vyznění...


Mötley Crüe po čtrnácti letech zněli Prahou. Fanoušky vzali na cestu časem
04.06.

Mötley Crüe po čtrnácti letech zněli Prahou. Fanoušky vzali na cestu časem

Legendy amerického glam metalu Mötley Crüe se poprvé od roku 2009 vrátili do Česka v rámci...


Kosheen roztančili Riegrovy sady v Praze
04.06.

Kosheen roztančili Riegrovy sady v Praze

Britská skupina Kosheen se letos opět vydala na turné a jeho začátek byl naplánován na 3.6. v Praze. Letní scéna...


Pitstop Boys přidávají pátý song do svého repertoáru
04.06.

Pitstop Boys přidávají pátý song do svého repertoáru

Ikony hudební scény samé špici motorsportu, Formule 1, před Grand Prix ve španělské Barceloně vydaly...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Bazilišek
31.05.

Bazilišek

» Divokej Bill

Čekání na nové album Divokýho Billa je u konce. Na den přesně po šesti...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru