Michal Horák je prostě Vpoho, singlem zve na podzimní turné

Na jaře se vydal na virtuální RandeBerenikou Suchánkovou, před prázdninami byl V toleranciTerezou Balonovou a teď je jednoduše Vpoho. Talentovaný písničkář Michal Horák je v posledních měsících prostě na roztrhání. A jak dokazuje zbrusu nový klip, v němž vystřídal hned několik rolí, hlavu si z toho rozhodně nedělá. Naopak! Královsky se baví a nerozhodí ho ani volný pád nebo mít za šéfa hvězdného Hynka Čermáka

„Nejblíž mi ze všech lokací a rolí bylo nejspíš letištní prostředí, to mě odmalička fascinovalo," komentuje Horák skutečnost, že během pár minut vystřídal v novém výpravném klipu v režii Martina Hammerschlaga mimo jiné roli baristy, basketbalisty-rapera, zvládl se stát zaměstnancem století a coby pilot-kaskadér pod dohledem profesionálů z Volnýpád.cz si vyzkoušel i tandemový seskok z letadla.  „Na to, že mám tyhle adrenalinový záležitosti rád a už jsem zkusil leccos včetně skoku na laně, tak jsem byl ze seskoku ze 4 km teda vystrašenej jak blázen. A to jsem dokonce během natáčení skákal dvakrát, jednou na zkoušku a jednou naostro. Ale musím říct, že bych si to klidně zopakoval, byl to neskutečnej zážitek," dodává písničkář, který se kromě stále stoupající přízně fanoušků těší z nominace na Objev roku ve fanouškovské Anketě Žebřík 2019 i z návštěvností a přijetí velmi úspěšného prvního samostatného turné, jež zakončí 23. 9. v Českých Budějovicích.  

Dlouho ale odpočívat nebude! Svůj nový, příjemně chytlavý a (zvlášť v těchto dnech a týdnech) svěže pozitivní singl totiž kromě samostatných vystoupení představí naživo společně s dalšími hity z loňského debutu Michalovo cédéčko i v úvodu zmíněnými songy během října až prosince na Snad někdo přijde tour.    

To absolvuje společně se svým dlouholetým kamarádem a žánrově spřízněným písničkářem Voxelem, přičemž fanoušci se dle Horákových slov rozhodně mohou těšit na mnohem víc než jen „obyčejný dvojkoncert": „Především chceme s Voxelem oba koncerty trochu propojit. Můj houslista Adam a Vaškův basista Milan spolu koneckonců několikrát coby správný folklóristi hráli, a celá naše turnéčková banda už se taky zná nějakej pátek, tudíž je nasnadě dát i něco pořádnýho společně do kupy. Navíc si jedeme na jedný vlně humoru i hudebního vkusu, což je prostě skvělý."  

„S Michalem jsme si sedli snad hned a už v té době mě napadlo, že nějaký společný koncert by mohl být moc fajn. A jak tenhle nápad zrál, naše kamarádství se utužilo, tak jsme se rozhodli to vzít z gruntu a udělat rovnou pořádné společné celorepublikové turné. Hostovali jsme si navzájem na deskách, klipech i koncertech, tak je víc, než jasné, že se prostě máme rádi. A v podobném přátelském a hostujícím duchu se ponese celá naše šňůra," dodává k tomu Voxel.    
Foto: Kryštof Gráf_Supraphon, Michal Juřička

SNAD NĚKDO PŘIJDE TOUR  

29. 10. Ostrava
6. 11. Český brod
10. 11. Praha
11. 11. Plzeň
14. 11. Hranice na Moravě
16. 11. Jihlava
17. 11.  Brno
20. 11. Jablonec nad Nisou
21. 11. Vysoké Mýto
25. & 26. 11. Hradec Králové
27. 11. Kladno
3. 12. Olomouc
11. 12. Písek
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hořovický koncert Harlejů podpořilo početné publikum
03.08.

Hořovický koncert Harlejů podpořilo početné publikum

V sobotu podvečer  31.7.2021 se prostor za Společenským domem Hořovice celkem rychle zaplňoval příznivci starého...


Mr. Loco zavádí své fanoušky do Praguecampu na Císařské louce
03.08.

Mr. Loco zavádí své fanoušky do Praguecampu na Císařské louce

Příjemné letní reggae zdobí novou skladbu kapely Mr. Loco. Nese název Svět se dneska zastaví a její vizuální...


Tradiční pozvání na skvělou muziku do Modré Vopice
02.08.

Tradiční pozvání na skvělou muziku do Modré Vopice

První koncert tento týden proběhne ve čtvrtek 5.8 od 19 hodin. Na akci s podtitulem „ Indie Rock vs. Nu-Metal „ se potkají...


Iva Bittová hraje a zpívá se svými přáteli Pro radost
02.08.

Iva Bittová hraje a zpívá se svými přáteli Pro radost

V rámci loňské, zmenšené verze festivalu Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou vytvořila Iva Bittová...


Festival Brutal Assault proběhne i letos s alternativním názvem Josefstadt
02.08.

Festival Brutal Assault proběhne i letos s alternativním názvem Josefstadt

Ze známých důvodů je přesunut i regulérní ročník festivalu Brutal Assault, jehož 25. ročník proběhne v srpnu...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Svět na konci roku nula
28.07.

Svět na konci roku nula

» post-hudba

Když pražská dvojice post-hudba vydávala před dvěma lety debutové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru