Michal Horák je prostě Vpoho, singlem zve na podzimní turné

Na jaře se vydal na virtuální RandeBerenikou Suchánkovou, před prázdninami byl V toleranciTerezou Balonovou a teď je jednoduše Vpoho. Talentovaný písničkář Michal Horák je v posledních měsících prostě na roztrhání. A jak dokazuje zbrusu nový klip, v němž vystřídal hned několik rolí, hlavu si z toho rozhodně nedělá. Naopak! Královsky se baví a nerozhodí ho ani volný pád nebo mít za šéfa hvězdného Hynka Čermáka

„Nejblíž mi ze všech lokací a rolí bylo nejspíš letištní prostředí, to mě odmalička fascinovalo," komentuje Horák skutečnost, že během pár minut vystřídal v novém výpravném klipu v režii Martina Hammerschlaga mimo jiné roli baristy, basketbalisty-rapera, zvládl se stát zaměstnancem století a coby pilot-kaskadér pod dohledem profesionálů z Volnýpád.cz si vyzkoušel i tandemový seskok z letadla.  „Na to, že mám tyhle adrenalinový záležitosti rád a už jsem zkusil leccos včetně skoku na laně, tak jsem byl ze seskoku ze 4 km teda vystrašenej jak blázen. A to jsem dokonce během natáčení skákal dvakrát, jednou na zkoušku a jednou naostro. Ale musím říct, že bych si to klidně zopakoval, byl to neskutečnej zážitek," dodává písničkář, který se kromě stále stoupající přízně fanoušků těší z nominace na Objev roku ve fanouškovské Anketě Žebřík 2019 i z návštěvností a přijetí velmi úspěšného prvního samostatného turné, jež zakončí 23. 9. v Českých Budějovicích.  

Dlouho ale odpočívat nebude! Svůj nový, příjemně chytlavý a (zvlášť v těchto dnech a týdnech) svěže pozitivní singl totiž kromě samostatných vystoupení představí naživo společně s dalšími hity z loňského debutu Michalovo cédéčko i v úvodu zmíněnými songy během října až prosince na Snad někdo přijde tour.    

To absolvuje společně se svým dlouholetým kamarádem a žánrově spřízněným písničkářem Voxelem, přičemž fanoušci se dle Horákových slov rozhodně mohou těšit na mnohem víc než jen „obyčejný dvojkoncert": „Především chceme s Voxelem oba koncerty trochu propojit. Můj houslista Adam a Vaškův basista Milan spolu koneckonců několikrát coby správný folklóristi hráli, a celá naše turnéčková banda už se taky zná nějakej pátek, tudíž je nasnadě dát i něco pořádnýho společně do kupy. Navíc si jedeme na jedný vlně humoru i hudebního vkusu, což je prostě skvělý."  

„S Michalem jsme si sedli snad hned a už v té době mě napadlo, že nějaký společný koncert by mohl být moc fajn. A jak tenhle nápad zrál, naše kamarádství se utužilo, tak jsme se rozhodli to vzít z gruntu a udělat rovnou pořádné společné celorepublikové turné. Hostovali jsme si navzájem na deskách, klipech i koncertech, tak je víc, než jasné, že se prostě máme rádi. A v podobném přátelském a hostujícím duchu se ponese celá naše šňůra," dodává k tomu Voxel.    
Foto: Kryštof Gráf_Supraphon, Michal Juřička

SNAD NĚKDO PŘIJDE TOUR  

29. 10. Ostrava
6. 11. Český brod
10. 11. Praha
11. 11. Plzeň
14. 11. Hranice na Moravě
16. 11. Jihlava
17. 11.  Brno
20. 11. Jablonec nad Nisou
21. 11. Vysoké Mýto
25. & 26. 11. Hradec Králové
27. 11. Kladno
3. 12. Olomouc
11. 12. Písek
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Ikan Hyu: Skladby skládáme podle toho, která z nás má ještě volnou ruku
02.10.

Ikan Hyu: Skladby skládáme podle toho, která z nás má ještě volnou ruku

Rozhovor s charismatickým švácarským duem Ikan Hyu vznikl už na post-covidovém ročníku Rock for People s podtitulem...


V MC Sklep Spálené Poříčí předvedly své playlisty Století a Gallileo
02.10.

V MC Sklep Spálené Poříčí předvedly své playlisty Století a Gallileo

Středa 27. 9. 2023 se stala termínem k zopakování společného koncertu domažlické skupiny Století,...


Černý stíny se vymykají obvyklé tvorbě Xindla X
02.10.

Černý stíny se vymykají obvyklé tvorbě Xindla X

Křehká, poetická balada Černý stíny písničkáře Xindla X  původně vznikla jako elektronická skladba. „I...


Dave Matthews Band se vrací po 5 letech do Prahy s novým albem
02.10.

Dave Matthews Band se vrací po 5 letech do Prahy s novým albem

Dave Matthews Band, často označována jako DMB, je americká rocková skupina, která byla založena v Charlottesville ve Virginii...


Václav Neckář slaví osmdesátiny novou písní a kompilací hitů
01.10.

Václav Neckář slaví osmdesátiny novou písní a kompilací hitů

Osmdesáté narozeniny oslaví 23. října zpěvák Václav Neckář. Při této příležitosti vychází komplet...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru