Jan Pirk se stal kmotrem osmnáctého řadového alba Olympicu

4. listopadu se v baru Limonádový Joe v Praze konal křest právě vydané desky kapely Olympic Souhvězdí šílenců. Ve Velmi jemném klubu se sešly rodiny jednotlivých členů, přátelé a samozřejmě novináři a fotografové. Kapela Olympic všechny přivítala třemi písněmi z nového alba. Mezi nimi byla také Pane můj, která je jako lyric video ke zhlédnutí na Youtube a rovněž koluje v éteru některých rádií.


Po hudebním úvodu si vzal slovo Petr Janda, aby všem přítomným řekl několik informací k nahrávce Souhvězdí šílenců a také k vánočnímu koncertu, který se uskuteční 6. prosince ve velkém sále Lucerny. Prozradil, že hostem zde bude houslista světového formátu Gabriela Demeterová. S kapelou na koncertě zahraje dvě společné písně. Další odtajněnou informací je, že Olympic na prosincovém vystoupení předvede, jak hrál v 60. letech. Návštěvníci vánočního koncertu budou tak mít naprosto jedinečnou příležitost slyšet, jak to znělo, když ještě k dispozici nebyla dokonalá zvuková technika.

Olympic se raději spoléhá na lékaře

Nato už se řeč přesunula ke křtu. Kmotrem osmnáctého řadového CD se stal přední český kardiochirurg Prof. MUDr. Jan Pirk DrSc. Janda jeho přítomnost zdůvodnil, že z muzikantské branže jim kamarádi stále ubývají a i oni už raději spoléhají na lékaře: „Naše další album Souhvězdí drsňáků nám pokřtí urolog, Souhvězdí romantiků psychiatr a pokud se rozhodneme, že už přišel čas na poslední desku, pozveme si patologa", zavtipkoval. Pak již k sobě na pódium pozval ředitelku vydavatelství Supraphon, pod kterým nová deska vychází, Ivu Millerovou, producenta alba Karla Deniše a nakonec Jana Pirka. Ten se na svou kmotrovskou roli skvěle připravil. Spočítal, kolik alb Olympic za svou padesátiletou kariéru vyprodukoval a tento počet přepočítal na dny. Vyšlo mu, že během jeho existence, zhruba každého půl roku, vyšlo jedno cédéčko. Zároveň vyslovil přání, aby mu zahráli oblíbenou skladbu Dej mi více své lásky. Čtyřčlenná sestava se okamžitě chopila nástrojů a Petr Janda už do mikrofonu zpíval nesmrtelné „aúú". To nenechalo klidnou zpěvačku Zuzanu Michnovou, která bryskně vyskočila na pódium a zpívala společně s Jandou.

Sekt nahradila whiskey

Poté již nastal čas pokropit nový hudební nosič. Sekt už dnes není pravděpodobně moderní. Souhvězdí šílenců bylo pokřtěno whiskey. Všichni přítomní si připili a albu společně popřáli úspěch u fanoušků. Následovaly rozhovory pro televize, manželka Petra Jandy Alice se věnovala svým dvěma dcerám, přičemž malá Rozárka si velmi užívala pozornost fotografů. Na křest se přišla podívat také dcera Eliška.

Z výrazů Petra Jandy, Milana Brouma, Jiřího Valenty i nováčka v kapele Martina Vajgla bylo znát, že jsou na svůj čerstvý počin náležitě hrdí a těší se, až budou zbrusu nový repertoár představovat na koncertech.

GALERIE

Související obsah:

» Olympic vypustil Rockovou modlitbu   (Jitka Fialková, 20. 10. 2013)
» Práce na nové desce šla Olympicu pěkně od ruky   (Karel Souček, 25. 09. 2013)
» Olympic nekončí kariéru. Budou hrát ve třech   (David Malý, 28. 05. 2013)
» Želva vychází po 45 letech – na vinylu   (Karel Souček, 21. 03. 2013)
» Tenhle film si Zuzana Michnová zaslouží   (Karel Souček, 24. 08. 2013)
» Zemřel textař Zdeněk Rytíř   (Jan Vavřík, 02. 10. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
vypsaná fiXa si žije Absolutní sen a chystá oslavy narozenin
20.05.

vypsaná fiXa si žije Absolutní sen a chystá oslavy narozenin

Absolutní sen patří mezi nejstarší písničky vypsané fiXy. Na obrazové ztvárnění čekala bezmála třicet let....


Nostalgický večer plný hitů; Akon v Praze
20.05.

Nostalgický večer plný hitů; Akon v Praze

Senegalsko-americký hudebník, textař, filantrop a nahrávací producent Akon dorazil do Prahy, kde 16. 5. vystoupil pro své...


Hudební senzace Benson Boone přiveze do Prahy debutové album
20.05.

Hudební senzace Benson Boone přiveze do Prahy debutové album

Americký zpěvák z Washingtonu Benson Boone poprvé navštíví Prahu, kde pro své fanoušky vystoupí již...


Oslava 39. narozenin Tří Sester – den druhý
20.05.

Oslava 39. narozenin Tří Sester – den druhý

Všichni doufali, že v sobotu se počasí umoudří, předpovědi vypadaly slibně, ale bohužel úderem jedné hodiny...


Rybičky 48 opět odehrají své Megakoncerty Doma
19.05.

Rybičky 48 opět odehrají své Megakoncerty Doma

V parku pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře se 24. a 25. května uskuteční Megakoncerty Doma, kam zvou Rybičky...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
To nejlepší
27.04.

To nejlepší

» Kryl Karel

Karel Kryl by letos 12. dubna oslavil osmdesáté narozeniny. Těsně před...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru