#girlpower: V Praze vystoupili Icon For Hire

Po předloňském vyprodaném koncertu v Café V lese se zpěvačka Ariel Bloomer a kytarista Shawn Jump vrátili do Prahy. Tentokrát zvolili o něco větší prostory, které ale jejich čeští fanoušci bez problémů zaplnili.

Pěkně živo bylo už během vystoupení předkapely, francouzských Halflives. Tato pop rocková formace je na hudební scéně stále nováčkem, přesto je v Praze vítali nadšení fanoušci, kteří s charismatickou zpěvačkou Lindou Battilani zpívali každé slovo. Zazněly písně z prvního alba Empty Rooms i v březnu vycházejícího Resilience, z něhož songy Time Bomb a One Bad Day ještě nejsou oficiálně dostupné a drtivá většina přítomných je proto slyšela vůbec poprvé. Linda se snažila co nejvíce komunikovat s fanoušky a zapojovat je do zpěvu, za což jí byl odměnou hromadný zpěv singlu Rockstar Everyday nebo dárek v podobě plyšového hada, který zpěvačce trůnil na ramenou během písně Snake. O kapelu byl velký zájem i poté, co opustila stage - focení a podpisy téměř nebraly konce.Na energii Halflives navázalo i americké duo Icon For Hire. Jejich hudba v sobě mísí alternativní metal, hard rock, pop punk, hip hop a elektroniku, což je ideální kombinace na rozeskákání davu. Sál byl od první písně v pohybu a přestože Arielin hlas v nazvučení trochu zanikal, fanoušci ji z plna hrdla doprovázeli. Zazněly songy ze všech tří alb i z chystaného čtvrtého, včetně největších pecek Make a Move, Off With Her Head, Get Well nebo Iodine. Jejich set byl doplněn i o krátké sólo na bicí coverující hit Bad Guy od Billie Eilish a akustickou verzi písně Too Loud. Z ní se stal jeden z nejemotivnějších okamžiků večera, na podium byla přizvaná i Linda z Halflives a spolu s Ariel se střídaly ve zpěvu, doprovázené rozsvícenými telefony z publika. Obě zpěvačky ukončily píseň pevným objetím. Vrcholem pražského vystoupení pak byl bezesporu song Now You Know, zpověď o těžkém životě dívky v hudební branži a zároveň ultimátní důkaz o síle a schopnostech žen. Ariel postupně zvala na podium fanoušky (a hlavně fanynky) z publika a nechávala je zpívat části písně.

Páteční večer zkrátka působil, jakoby se mezinárodní den žen o dva dny předběhl. Celý koncert se opíral o výkony a silné osobnosti Ariel z Icon For Hire a Lindy z Halflives a kdo byl toho dne ve Futuru, už prostě nemůže pochybovat, že holky na rockovou scénu patří.GALERIE

Související obsah:

» Icon For Hire se po dvou letech vrací do Prahy   (David Malý, 04. 03. 2020)
» Halflives: Nejsme noví Paramore!   (David Malý, 26. 07. 2019)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Pocit viny předznamenává nové album kapely Škwor
24.09.

Pocit viny předznamenává nové album kapely Škwor

Nové, v pořadí již jedenácté řadové album kapely Škwor s názvem Sobě věrnej vyjde již 9. října....


Rybičky 48 se na Oldschool Tour vrátí ke svým kořenům
23.09.

Rybičky 48 se na Oldschool Tour vrátí ke svým kořenům

Na dlouhou dobu naposledy se Rybičky 48 vracejí z velkých hal do bezprostřední atmosféry klubů a kulturních domů....


Roztančená Judit Pecháček (Bárdos) zve na Bestiální kusy tour
23.09.

Roztančená Judit Pecháček (Bárdos) zve na Bestiální kusy tour

Na koncertech Vypsané fixy se hodně tančí. A často stejně zběsile, jako to předvádí Judit Pecháček (Bárdos)...


5SOS zpátky v Praze!
23.09.

5SOS zpátky v Praze!

Australská skupina 5 Seconds of Summer se navrací i tento rok do Prahy a to již 12.10., kde vystoupí v Sportovní hale Fortuna. Tahle...


Novinku art-bluesových The BladderStones doprovází působivý videoklip
22.09.

Novinku art-bluesových The BladderStones doprovází působivý videoklip

Nad osudem jedince žijícího mimo systém a společenské standardy se pozastavuje art-bluesové trio The Bladderstones...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru