Icon For Hire se po dvou letech vrací do Prahy

Pop punkové duo Icon For Hire z Illinois, zpěvačka Ariel Bloomer a kytarista Shawn Jump, se v pátek 6. března představí v pražském klubu Futurum v rámci Icon Army Tour. Dva roky od jejich poslední zastávky v pražském Café V Lese se tak představí v podstatně větších prostorách, což také dokazuje jejich rostoucí popularitu. Nemůže za to však jen akustický remaster jejich poslední desky "You Can't Kill Us” nebo dva poslední samostatné singly „Hollow” a „Venom”. Za úspěchem Icon For Hire stojí i nebývalý nárůst počtu kapel se zpěvačkou v čele, což reflektuje neuspokojenou poptávku po podobných kapelách typu slavných Paramore, kteří již netáhnout tolik, jako dříve. Dalším důkazem je fakt, že celou desku "You Can't Kill Us” financovali fanoušci, kteří vybrali více než šedesátinásobek požadované částky. Icon For Hire jsou plní energie, líbivých rockových melodií a chytlavých refrénů. Přesvědčit se můžete poslechem nových singlů, nebo starších klasik jako „Make A Move”, „Get Well” nebo „Off With Her Head”.


Fakt, že ženy v rocku jsou v posledních letech vidět mnohem víc, dokazuje i support v podobě francouzských Halflives. Italská zpěvačka Linda Battilani u nás s kapelou poprvé zahrála teprve loni na festivalu Rock for People a nyní se vrací do klubu. V rozhovoru pro Hudební Knihovnu nám Linda prozradila, že nástupce debutové desky "Empty Rooms” se zatím nechystá a kapela zatím bude vydávat jen samostatné singly. Její slova potvrdil i nový singl z loňského října „Rockstar Everyday”. Mladá kapela Halflives se dere na špičku moderního pop-rocku a kolem prstu si omotají i vás hity jako „Fugitive”, „Crown”, „Mayday” nebo „Echo”.

Koncert pořádá agentura D Smack U Promotion. Lístky jsou k dispozici za 390 Kč (plus poplatky), popřípadě za 490 Kč na místě.

GALERIE

Související obsah:

» Halflives: Nejsme noví Paramore!   (David Malý, 26. 07. 2019)
» Rock for People 2019: Den první   (David Malý, 09. 07. 2019)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Signs of the Swarm: Tohle je ta nejnaštvanější forma kapely vůbec
18.05.

Signs of the Swarm: Tohle je ta nejnaštvanější forma kapely vůbec

Během večera narozeninového nedělního dne 30. ročníku festivalu Rock for People jsem si popovídal s dobře naladěnou...


Magický večer a dvojitý křest na Cargo Galery
18.05.

Magický večer a dvojitý křest na Cargo Galery

V sobotu 16. května hostila pražská Cargo Gallery další z výrazných jarních koncertních večerů. České kapely...


Kouřící Králík praskal ve švech a lokální scéna ukázala, že má co říct
17.05.

Kouřící Králík praskal ve švech a lokální scéna ukázala, že má co říct

V baru U Kouřícího Králíka v Brně se děly věci! Nabídl večer, který měl všechno, co od malého klubového...


Co si nenechat ujít na festivalu Rock for People?
17.05.

Co si nenechat ujít na festivalu Rock for People?

Festival Rock for People 2026 každoročně nabízí obrovské množství interpretů napříč žánry a orientace v programu...


Skillet rozproudili Forum Karlín
16.05.

Skillet rozproudili Forum Karlín

Dne 9. května 2026 se ve Foru Karlín odehrála nezapomenutelná hudební událost, která přilákala množství fanoušků...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Megadeth
06.05.

Megadeth

» Megadeth

Megadeth je eponymní sedmnácté studiové album thrashmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

PODCAST TŘI DECI
Tři Deci #30: Výroční akce
09.05.

Tři Deci #30: Výroční akce

Dnešní narozeninovou epizodou slavíme rok existence podcastu Tři Deci, a tak si budeme...