Evanescence na Rock for People

Amy LeeHlavní RFP podium hostilo poslední kapelu letošního festivalu. Americká gothic metalová ikona Evanescence se u nás představila teprve podruhé za jejich dvaadvacetiletou kariéru. Mnozí před festivalem tvrdili, že kapela už je dávno za zenitem a už nemůže ničím nadchnout, ba třeba překvapit. Ano, poslední desku Evanescence nahráli v roce 2011 a od té doby byla kapela aktivní jen velmi sporadicky. Kromě roku 2012, kdy se představili poprvé v Praze do roku 2017 odehráli jen kolem dvaceti koncertů. Kapela však nabrala druhý dech a oznámila i nové album, které vyjde na podzim tohoto roku a které bude údajně odbočovat od zažitého stylu skupiny. Bylo tedy jasné, že se dočkáme starých známých gothic metalových skladeb, které nás poslaly trochu do minulosti, kdy Evanescence byli na opravdovém vrcholu své kariéry. Hlavní roli koncertu mělo překvapivě debutové album Fallen z roku 2003, které je de facto stavebním kamenem celého žánru. Zpěvačka Amy Lee se představila ve skvostné formě a během první skladby „Everybody’s Fool" zavřela ústa všem pochybovačům. Její medový hlas během pomalých, táhlých skladeb je světoznámý a naživo zní stejně tak dobře, jako na deskách.  Není divu, že Amy byla hlavní postavou celého koncertu, veškerá pozornost mířila na ni a kapela fungovala v podstatě jen jako komparz. I přesto se z toho zpěvačka vůbec nerozklepala a naopak působila až nepřirozeně klidně, sebejistě a rozdávala úsměvy na všechny strany. Z desky Fallen jsme slyšeli hned první čtyři skladby, kromě úvodní „Everybody’s Fool" to byly i závěrečná „Bring me to Life", „Going Under" a „My Immortal".

Ostré kytary střídaly něžný klavír


Amy LeeDynamika koncertu stále mírně kolísala, jelikož byly do setlistu samozřejmě zařazeny i velmi pomalé písně, kdy Amy Lee obsadila klavír a zbytek kapely opět jako by nebyl. Zpomalení tempa přinesly například skladby „Lithium" nebo právě „My Immortal". V úvodu byla show narušena nepříjemnou události, kdy si mezi diváky až do předních řad muselo vydobýt cestu vozidlo záchranné služby, přičemž koncert pokračoval dál. Nikde jsem nenašel důvod tohoto zásahu a tak doufám, že se jednalo pouze o formalitu a nešlo o nic vážného. Kromě tohoto incidentu probíhalo celé vystoupení jako po másle a léta trpělivosti, kdy u nás Evanescence nehráli, se nám vrátily i úroky. „You Never Call me When You’re Sober", „Dissapear" nebo „Whisper" nám bez veškerých pochyb ukázaly, čeho je Amy Lee i po těch letech zpívání s Evanescence schopna. Hlas, který ze sebe dokáže dostat je zkrátka obdivuhodný. Právem se řadí na přední pozice veškerých žebříčků nejlepších metalových zpěvaček historie. Jen škoda, že se do setlistu nevešel můj oblíbený singl „Sweet Sacrifice" z desky The Open Door. Kapela se po dlouhé hibernaci vrátila ve skvělé formě a hlasitě dala najevo, že určitě ještě nepatří do starého železa. Nové album Synthesis vyjde 10. Listopadu a měli bychom na nich slyšet známé hity v orchestrálním nebo elektronickém provedení, spolu se dvěma zbrusu novými singly. Já osobně se na tento počin velmi těším.

Související obsah:

» Rock for People 2017 - Den první   (David Malý, 16. 07. 2017)
» Rock for People 2017 - Den Druhý   (David Malý, 26. 07. 2017)
» Rock for People 2017 - Den Třetí   (David Malý, 25. 10. 2017)
» Paramore na festivalu Rock for People   (David Malý, 26. 07. 2017)
» Die Antwoord na festivalu Rock for People   (David Malý, 16. 07. 2017)
» „Chtěli jsme si udělat srandu z typických šlágrových pořadů," vysvětluje zpěvák rakouských Kontrust   (David Malý, 08. 07. 2017)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze
15.06.

Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze

Australská indie folk country kapela Sons of the East znovu zavítala do Prahy, kde pro své fanoušky vystoupila ve středu...


Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla
14.06.

Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla

Jen pár týdnů po vydání úspěšného songu TU TU TU přichází zpěvák Jan Bendig s další novinkou. Ve skladbě...


Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People
14.06.

Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People

Necelých 24 hodin od zveřejnění nového songu Vlny, který vznikl jako titulní píseň ke stejnojmennému filmu Jiřího...


Keltové z Bostonu nám zahráli punk
14.06.

Keltové z Bostonu nám zahráli punk

Pražskou Lucernou zněl divoký zvuk keltského punku od bandy z Bostonu. Minulý víkend jste mohli být součástí...


Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky
13.06.

Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky

Křehká, jemná, melancholická. Taková je píseň Die Bäume – Stromy, která, stejně jako všechny předešlé...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Je všechno dobrý? Je to složitější.
13.06.

Je všechno dobrý? Je to složitější.

» Kieslowski Marie

Sólové debutové album "Je všechno dobrý?” v digitální podobě...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru