Elektrizující porce kluků ze zverimexu

Recenze alba : Electric

Album: Electric
Interpret: Pet Shop Boys
Celkový čas: 00:49:14
Vydavatel: x2
Rok vydání: 2013
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD

Po klidné desce Elysium přichází bouře v podobě Electric. Druhé album Pet Shop Boys po deseti měsících nemůže být příliš odlišné od svého předchůdce. Zatímco Elysium bylo hodně emoční a přemýšlelo se na něm o stárnutí, lásce a smrti s relativně klidnými vášněmi, Electric zachycuje britskou dvojici v plně tanečním módu. Nové album produkoval vyhledávaný britský producent Stuart Price a najdeme na něm 8 autorských skladeb od PSB a také cover The Last To Die od Bruce Springsteena.

Tempo jako za mlada

Neil Tennant a Chris Lowe stále diktují současnému synthpopu a Electric je takovou deskou, která Vás chytne za kotníky a nenechá Vás odpočinot u v jejich pokyvování. Začínáme s explozivní Axis jako elektronickou předehrou, kde se opakují motivační slogany („Jděte na to", „Pociťte tu sílu", „Nabijte ji"). Pet Shop Boys své záměry naznačují jasně. Píseň obdivuhodně nazvaná Love Is A Bourgeois Contruct by mohla odstartovat taneční revoluci. Melodie a atmosféra nápadně připomínající soundtracky z 80. let do Vás vlije energii jako z jiného světa.

Se svými starými syntetizátory špinavého Chicaga v 80. letech Vás dostanou i atmosférické slaďáky Fluorescent a Inside A Dream. Cover Bruce Springsteena, song The Last To Die, trochu inklinuje ke stylu The Killers a je podivnou volbou pro ryze taneční album. Shouting in the Evening je plné elektrizujících zvuků připomínající rave 90. let, které by se hodili spíše pro hudbu s dubstepovým podtextem. Velmi povedenou spolupráci s rapperem Examplem nabídne chytlavá Thursday, jejíž koncept je velmi podobný hudební tvorbě právě známého rappera. Poslední skladba Vocals ukončuje celou taneční jízdu s velmi zajímavými zpěvi Neila Tennanta, které opět velmi dobře zapadají do tentokrát decentnější podpory elektronických prvků. Rozhodně highlight celého alba.

Na celé desce je udržována příjemná rovnováha a opakování opsvědčených postupů. Rytmy jsou hluboké, ostré a zvukové efekty jsou použity mnohem dynamičtěji než na předchozí placce. Taneční basy se výborně střídají stále nahoru a dolů a Electric si jasně a zřetelně říká o pořádnou porci prostoru na tanečních parketech. Věk není překážkou, Pet Shop Boys jsou stále živí, pyšní a hladoví.

DISKOGRAFIE

RECENZE
Více než diskotékový odvaz rozdávají Pet Shop Boys svůj životní nadhled

Více než diskotékový odvaz rozdávají Pet Shop Boys svůj životní nadhled

Jen málokdo neznal na sklonku osmdesátých let jejich povedený cover Go West od Village People,...


Pet Shop Boys i po letech letí první třídou

Pet Shop Boys i po letech letí první třídou

Pet Shop Boys zářili na hudebním nebi už před více než třiceti lety a za celou tu dobu neslevili...


Elysium

Elysium

Po třech letech vydává britské duo Pet Shop Boys svoji jedenáctou studiovku, co Vám Elysium...



GALERIE

Související obsah:

» Pet Shop Boys   (Jan Král, 30. 09. 2012)
» Benefiční koncert vyjde na CD   (Karel Souček, 20. 12. 2012)
» Daft Punk vydal Random Acces Memories, začal útok na hitparády   (Joe Stramr, 23. 05. 2013)
» Daft Punk se po osmi letech vracejí na scénu   (Karel Souček, 29. 03. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Třetí den Colours: tanec v kalužích a Mobyho pocta Davidu Bowiemu
29.07.

Třetí den Colours: tanec v kalužích a Mobyho pocta Davidu Bowiemu

Třetí den Colours of Ostrava začal poměrně nenápadně, ale postupně se proměnil v jeden z nejdramatičtějších dnů...


Steve'n'Seagulls v Brně vrátí metal na farmu
29.07.

Steve'n'Seagulls v Brně vrátí metal na farmu

Když se spojí nesmrtelné metalové hity s banjem, mandolínou, akordeonem a pořádnou dávkou finského...


Kryštof vydává remixy nejnovějšího hitu Půlnoční hřích. Na přání fanoušků.
29.07.

Kryštof vydává remixy nejnovějšího hitu Půlnoční hřích. Na přání fanoušků.

Singl Půlnoční hřích, který mají na svědomí Kryštof a Dominique Alagia, je momentálně třetím nejhranějším singlem...


12. Koncert pro Kaštánka pod širým nebem v legendárním klubu Modrá Vopice
28.07.

12. Koncert pro Kaštánka pod širým nebem v legendárním klubu Modrá Vopice

Čas letí neskutečně rychle.... I letos se bude 8. srpna v klubu Modrá Vopice vzpomínat na přítele, parťáka,...


Tanja hlásí návrat v plné síle
28.07.

Tanja hlásí návrat v plné síle

Charismatická zpěvačka a nezaměnitelný hlas české rockové scény Tanja (Tanja Kauerová), známá především...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Foreign Tongues
27.07.

Foreign Tongues

» Rolling Stones

Legendární kapela The Rolling Stones vydala 10. července 2026 nové album...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta