Do irské lidovky si Rybičky 48 přizvaly Vaška Bláhu

Jacob O´Ryba, Peter McLebeda, Michael Jack Brennen a Andrew O´Storeck. Že vám ta jména nic neříkají? Jde o irská alter ega členů Rybiček 48, kteří natočili energický a divoký singl Divokej Ir. Název rozhodně není náhoda. Svůj part si totiž v písni střihl i zpěvák kapely Divokej Bill Vašek Bláha. „Krátká, svižná a energická písnička. Jako kdybys nakombinoval punk, pop a irskou lidovku," vysvětluje frontman kapely Kuba Ryba.  „O nás se všeobecně ví, že se nebojíme jakéhokoliv hudebního stylu a baví nás posunovat vlastní žánrový hranice," pokračuje Kuba Ryba. Těšit se tak můžeme na jednoduché popěvky, které nedostaneme z hlavy ve slokách a na nakažlivý instrumentální refrén, ve kterém nechybí ani banjo nebo housle dokonale vykreslující atmosféru typické irské hospody. „Irská lidová muzika náš vždycky bavila a jelikož jediná česká kapela, která u nás k tomu má blízko, je kapela Divokej Bill, tak jsme to pojali i jako poctu jim a zároveň srandu," dodává frontman Rybiček. V písni se tak objeví i zpěvák Vašek Bláha právě z kapely Divokej Bill.    

Když se kluci z Rybiček objevili na našem koncertě a po pátým panáku se mě zeptali, jestli bych zahostoval v jejich písničce, tak jsem hned souhlasil," vzpomíná Vašek Bláha. „Když mi poslali o co jde a co mám zapět, tak jsem se půl hodiny smál tomu, jak je to trefený," dodává a na otázku, jestli singl Divokej Ir uslyšíme ve stejné sestavě někdy naživo, odpovídá zcela jasně: „Rád zahostuju pokaždý, když bude příležitost. Ta pecka je bezvadná."   

O jednoduchý, a přesto energický a svižný videoklip se postaral jako obvykle režisér a kameraman Ondra Soukup. „Klip Divokej Ir bylo jedno z nejrychlejších natáčení, co jsem zažil. Tentokrát si produkci chystal sám Kuba kvůli mé vytíženosti a musím pochválit, že vše měl zvládnuté výborně," pochvaluje si Ondřej Soukup natáčení v kutnohorském klubu Česká 1, kde se o důležité kostýmy postarala Šárka Strnadová a neméně podstatné líčení obstarala Tereza Lebedová.   

Celou vizí bylo přiblížit se populárním cover videím z YouTube, kde vidíme všechny členy kapely zároveň ve více rolích na různé nástroje. „Kluci z Rybiček i Vašek byli naprosto skvělí, většinu záběrů jsme udělali na první dobrou. Postprodukce zabrala minimum času a já se u ní víc bavil než pracoval. Myslím, že podobně jednoduchých klipů by se u nás mohlo točit více, má to obrovské kouzlo a členové kapely mnohem více vyniknou nejen hudebně, ale i herecky," uzavírá Soukup.
Foto: Michaela Čáková
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Deaf Heart se naposledy ohlížejí za deskou Curse of the Sophomore Album
14.08.

Deaf Heart se naposledy ohlížejí za deskou Curse of the Sophomore Album

Pod názvem Curse of the Sophomore Album vyšlo letos v únoru druhé studiové album kapely Deaf Heart. Po úspěšném...


něco něco přijedou do Café V lese s novým bubeníkem
14.08.

něco něco přijedou do Café V lese s novým bubeníkem

V pátek 2. září v pražském Café V lese odstartují něco něco svoji podzimní koncertní sezónu....


Australané ochutnali Prahu aneb Rüfüs Du Sol úspěšně debutovali
14.08.

Australané ochutnali Prahu aneb Rüfüs Du Sol úspěšně debutovali

S permanentním úsměvem na tváři všech tří Australanů, Rüfüs Du Sol si dnes v pražském Karlíně...


Multižánrový Prasofest na Vlčtejně si připsal devátý zápis do hudebních kronik
11.08.

Multižánrový Prasofest na Vlčtejně si připsal devátý zápis do hudebních kronik

Členitý areál podhradí zříceniny Vlčtejn se v sobotu 6.8.2022 proměnil v hudební arénu, kde se na programu...


Sleeping With Sirens mají na cestě další desku!
11.08.

Sleeping With Sirens mají na cestě další desku!

Americká pop punk rocková kapela Sleeping With Sirens oznámila novou desku Complete Collapse, která přijde na pulty 14. října...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Letní kapela
14.07.

Letní kapela

» Letní kapela

Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem (Jaromír 99) nabízí na debutovém...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru