Do irské lidovky si Rybičky 48 přizvaly Vaška Bláhu

Jacob O´Ryba, Peter McLebeda, Michael Jack Brennen a Andrew O´Storeck. Že vám ta jména nic neříkají? Jde o irská alter ega členů Rybiček 48, kteří natočili energický a divoký singl Divokej Ir. Název rozhodně není náhoda. Svůj part si totiž v písni střihl i zpěvák kapely Divokej Bill Vašek Bláha. „Krátká, svižná a energická písnička. Jako kdybys nakombinoval punk, pop a irskou lidovku," vysvětluje frontman kapely Kuba Ryba.  „O nás se všeobecně ví, že se nebojíme jakéhokoliv hudebního stylu a baví nás posunovat vlastní žánrový hranice," pokračuje Kuba Ryba. Těšit se tak můžeme na jednoduché popěvky, které nedostaneme z hlavy ve slokách a na nakažlivý instrumentální refrén, ve kterém nechybí ani banjo nebo housle dokonale vykreslující atmosféru typické irské hospody. „Irská lidová muzika náš vždycky bavila a jelikož jediná česká kapela, která u nás k tomu má blízko, je kapela Divokej Bill, tak jsme to pojali i jako poctu jim a zároveň srandu," dodává frontman Rybiček. V písni se tak objeví i zpěvák Vašek Bláha právě z kapely Divokej Bill.    

Když se kluci z Rybiček objevili na našem koncertě a po pátým panáku se mě zeptali, jestli bych zahostoval v jejich písničce, tak jsem hned souhlasil," vzpomíná Vašek Bláha. „Když mi poslali o co jde a co mám zapět, tak jsem se půl hodiny smál tomu, jak je to trefený," dodává a na otázku, jestli singl Divokej Ir uslyšíme ve stejné sestavě někdy naživo, odpovídá zcela jasně: „Rád zahostuju pokaždý, když bude příležitost. Ta pecka je bezvadná."   

O jednoduchý, a přesto energický a svižný videoklip se postaral jako obvykle režisér a kameraman Ondra Soukup. „Klip Divokej Ir bylo jedno z nejrychlejších natáčení, co jsem zažil. Tentokrát si produkci chystal sám Kuba kvůli mé vytíženosti a musím pochválit, že vše měl zvládnuté výborně," pochvaluje si Ondřej Soukup natáčení v kutnohorském klubu Česká 1, kde se o důležité kostýmy postarala Šárka Strnadová a neméně podstatné líčení obstarala Tereza Lebedová.   

Celou vizí bylo přiblížit se populárním cover videím z YouTube, kde vidíme všechny členy kapely zároveň ve více rolích na různé nástroje. „Kluci z Rybiček i Vašek byli naprosto skvělí, většinu záběrů jsme udělali na první dobrou. Postprodukce zabrala minimum času a já se u ní víc bavil než pracoval. Myslím, že podobně jednoduchých klipů by se u nás mohlo točit více, má to obrovské kouzlo a členové kapely mnohem více vyniknou nejen hudebně, ale i herecky," uzavírá Soukup.
Foto: Michaela Čáková
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí
25.09.

Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí

Naléhavost sdělení s až bezstarostně laděnou muzikou a hudební lehkost s vážností slov propojuje kapela...


Punk-rockový večírek v Říčanech s kapelou E!E
25.09.

Punk-rockový večírek v Říčanech s kapelou E!E

Tento pátek 29.9. 2023 se v Říčanech u Prahy sejde špička punk-rockové scény. Od dvaceti hodin postupně...


S novým klipem a bestofkou vyráží Vanessa na turné
25.09.

S novým klipem a bestofkou vyráží Vanessa na turné

Kontroverzní a provokující kapela Vanessa vchází do Kristových let. K této příležitosti představí elektronická formace...


Jason Derulo vystoupí v pražské O2 areně u příležitosti 20. výročí od otevření
25.09.

Jason Derulo vystoupí v pražské O2 areně u příležitosti 20. výročí od otevření

Derulo je pokrokový, žánrově vyhraněný a nesmírně kreativní, a tak se zařadil mezi nejdynamičtější osobnosti světového...


Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter
25.09.

Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter

Liberecká modern rocková parta Meredith Hunter se v nové sestavě  po roce odmlky ozývá s novým klipem a singlem...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru