Rybičky 48 slibují, že už nebudou pít

Pop-punková kapela Rybičky 48 se po vyprodaném podzimním klubovém turné pozvolna přesouvá do velkých sálů. Koncertní šňůra nazvaná podle posledního videoklipu Slibuju, že nebudu pít Tour je v historii kapely jednoznačně největší a zatím má za sebou dvě vyprodané zastávky. Konkrétně v Brně a Kroměříži, příští víkend zamíří do Sedlčan a Plzně.     

Přestože muzikanti připravili show, kterou od nich zatím jejich fanoušci neviděli, druhým dechem dodávají, že koncerty stojí především na energii a zábavě, které dokážou vtáhnout do děje fanoušky všech věkových skupin. Zároveň kapela přichází s novým klipem ke skladbě Magdaléna. Je sestříhaný ze záběrů vyprodaných podzimních koncertů a lidem ukazuje, na co se mohou během vystoupení těšit.     „Tohle turné bude určitě naše největší. Moc se těšíme a chystáme i spoustu technických vychytávek. Ale naši skalní fanoušci se nemusejí obávat, že bychom měli laserovou show, se kterou budeme sestřelovat družice nebo zlatý slony tančící na chobotech. Prostě si nemyslíme, že je to to nejdůležitější. Lidi chodí na naše koncerty hlavně kvůli silné energii, kterou se my sami snažíme posílat z pódia a tu za nás žádný blikátka neudělají," vysvětluje kytarista Rybiček 48 Petr Lebeda.    

Jeho spoluhráči doplňují, že do každého vystoupení jdou, jako by to mělo být jejich poslední, stejně tak i do následné afterpárty s fanoušky. „Takže pak děkujeme za každý nový ráno a slibujeme, že už nebudeme pít. Což nám pravidelně vydrží nejpozději do dalšího koncertu," říká zpěvák a baskytarista Kuba Ryba a dodává, že to jak může skončit jejich životní styl, zachytili muzikanti humorně v aktuálním klipu.V něm Kuba zemře a během rozlučkové party v krematoriu se probere k životu. „Je to stejný jako v tom klipu, prostě střídáme fáze nesmrtelnosti a umírání. Na koncertech jsme nesmrtelní, pak si lížeme rány a počítáme čas do dalšího koncertu a nové fáze nesmrtelnosti," dodává. V roli předkapely se představí velký talent české scény John Wolfhooker, který sbírá úspěchy i v zahraničí.
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Černý stíny se vymykají obvyklé tvorbě Xindla X
02.10.

Černý stíny se vymykají obvyklé tvorbě Xindla X

Křehká, poetická balada Černý stíny písničkáře Xindla X  původně vznikla jako elektronická skladba. „I...


Dave Matthews Band se vrací po 5 letech do Prahy s novým albem
02.10.

Dave Matthews Band se vrací po 5 letech do Prahy s novým albem

Dave Matthews Band, často označována jako DMB, je americká rocková skupina, která byla založena v Charlottesville ve Virginii...


Václav Neckář slaví osmdesátiny novou písní a kompilací hitů
01.10.

Václav Neckář slaví osmdesátiny novou písní a kompilací hitů

Osmdesáté narozeniny oslaví 23. října zpěvák Václav Neckář. Při této příležitosti vychází komplet...


INSANIA jede podzimní klubové peklo
01.10.

INSANIA jede podzimní klubové peklo

Crossoverová kapela INSANIA, která za GRRRotesky obdržela Cenu Anděl za rockové album roku 2022, zahájí ve čtvrtek...


FOTOreport: Grandson a jeho soundtrack k revoluci
01.10.

FOTOreport: Grandson a jeho soundtrack k revoluci

28.9.2023 do Prahy na svou první headline show dorazil kanadsko-americký zpěvák a hudebník známy pod uměleckým jménem Grandson....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru