Chinaski i jejich fanoušci mají chuť zlobit

Díky strhující energii, výrazné melodii a chytlavému refrénu patří píseň Mám chuť zlobit z posledního řadového alba Frihet mezi nejoblíbenější skladby na koncertech kapely Chinaski. Ta se proto rozhodla ke svému třicetiletému výročí natočit jako jeden ze speciálních dárků klip s režisérem Michalem Skořepou.   

Mám chuť zlobit se během loňského léta stala hymnou všech, kteří se přichází na naše koncerty bavit. A baví i nás. Proto jsme se rozhodli oslovit režiséra Michala Skořepu, jehož pojetí klipů nás neskutečně baví a přišlo nám, že právě on je pro tuto píseň nejlepší volbou," říká k uvedení nového klipu frontman Chinaski Michal Malátný.   

Na scénáři i produkci se podílela celá kapela, z velké části se do ní promítly nápady Michala Malátného, které režisér převedl do poměrně odvážného počinu. Nadsázku klipu umocňuje i to, že si v něm zahrály dcery i manželka frontmana skupiny, ale také věrní fanoušci a kamarádi kapely. Natáčení probíhalo ve zkušebně skupiny, která tak dává nahlédnout do míst, kde vznikají nové písně i nápady. V kostýmu růžového králíka v klipu překvapí epizodní role Franty Černého ze skupiny Čechomor.  



„Naše třicáté výročí bude ve znamení mnoha překvapení pro naše fanoušky. Před několika týdny jsme například v legendárním studiu Rockfield nahráli deset našich starých hitů, kterým jsme chtěli dát novou tvář. Během roku se jich fanoušci dočkají i s novými klipy. Některé z našich největších hitů jako je Drobná paralela nebo Punčocháče totiž nikdy neměly svůj klip, a to nám přišlo jako velká škoda. Teď ho dostanou a sami se na to moc těšíme," doplňuje plány skupiny Michal Malátný.   

Oslavy 30 let od vydání prvního alba skupiny vyvrcholí 11. a 12. prosince v pražské O2 areně. Chinaski tu odehrají dva koncerty po sobě. „Bylo pro nás krásným překvapením, jak rychle se první koncert vyprodal. Proto jsme se rozhodli přidat druhý hned o den později. Děkujeme našim fanouškům za to, jak rychle mizí lístky i na něj. Je to pro nás velký závazek a můžeme slíbit, že ze sebe na koncertech vydáme to nejlepší. Rozhodli jsme se, že zahrajeme prodloužený playlist a fanoušci uslyší třicet písní, které k naší kapele neodmyslitelně patří," uzavírá Michal Malátný. Mezi třicítkou hitů, které kapela zahraje, ale jejichž seznam zatím tají, zazní i písně, které kapela na koncertech mnoho let nezahrála.
Foto: Roman Černý
GALERIE

Související obsah:

» Není na co čekat – recenze   (Joe Stramr, 17. 12. 2010)
» Pozor! Music Bar je návykovej   (Joe Stramr, 09. 11. 2012)
» S albem Rockfield od Chinaski je to jako na houpačce, chvíli baví a chvíli nudí   (Petr Škrabánek, 18. 11. 2014)
» Dvě desítky let v dobré společnosti   (Karel Souček, 08. 10. 2013)
» Mainstreamoví agenti Chinaski až do sedmého nebe nedosáhli   (Joe Stramr, 09. 08. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Povaleč v obci Valeč na Karlovarsku slaví 20 let
05.07.

Povaleč v obci Valeč na Karlovarsku slaví 20 let

V letošním roce slaví festival Povaleč dvacáté narozeniny. Jubilejní ročník se odehraje od 6. do 8. srpna...


Natálie Tichánková se vrací do Československé televize šedesátých let
04.07.

Natálie Tichánková se vrací do Československé televize šedesátých let

Jak by vypadal televizní hudební pořad Československé televize v šedesátých letech, kdyby do něj místo dechovky...


A Perfect Circle si v Praze podali žádost o nejlepší koncert roku
03.07.

A Perfect Circle si v Praze podali žádost o nejlepší koncert roku

Začátkem července připravila agentura Live Nation lahůdku pro všechny příznivce prvotřídního progresivního rocku....


Acid Row: Teď chceme být aktivní a koncertovat
03.07.

Acid Row: Teď chceme být aktivní a koncertovat

V sobotu na festivalu Rock for People jsem měla možnost udělat rozhovor s kapelou Acid Row. Kapela v současné době...


Japonská metalová síla – Lovebites poprvé míří do Prahy
02.07.

Japonská metalová síla – Lovebites poprvé míří do Prahy

Japonská heavy metalová kapela Lovebites vystoupí 26. července v pražském Rock Café, kde fanouškům nabídne...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
The Silent Architect
26.06.

The Silent Architect

» Teramaze

13. studiové album Australanů Teramaze vyšlo pod názvem The Silent...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta