Cenou Apollo se může pyšnit Adrian T. Bell

Bonus, Boris Carloff  a Bratři Orffové. Tyto tři dosavadní vítěze cen české hudební kritiky Apollo letos rozšířil Adrian T. Bell. Desetičlenná porota složená z hudebních publicistů ocenila jeho album Different World. Během včerejšího večera v holešovickém klubu Podnik zahráli všichni nominovaní s výjimkou zaneprázdněné Lenky Dusilové po dvou písničkách.  



„Na albu Different World se Adrian T. Bell odchýlil od zvuku, který vytvořil se svou domovskou skupinou The Prostitutes, a ukázal tak, že jako umělec je schopen se měnit a rozvíjet. V písničkách je méně agresivní, z jeho projevu jsou cítit životní i umělecké zkušenosti, civilnost a nadhled. Stylově se vlastně dostal k rockovému mainstreamu a nabídl sympatické přesvědčivé písničky. Příjemná barva hlasu, schopnost vystavět silnou melodii, která zůstane v paměti, i velmi dobrý zvuk alba patří k důvodům, proč Adrian T. Bell Cenu Apollo za rok 2014 získal," komentuje výsledek člen poroty Jaroslav Špulák.



Zajímavostí je, že Adrian T. Bell už byl na Apollo nominovaný za desku Deaf to the Call své kapely The Prostitutes v roce 2012. Uspěl ale až nyní a kromě sošky od Maxima Velčovského a Jana Jaroše obdržel i 60 tisíc korun od Ochranného svazu autorského.
GALERIE

Související obsah:

» Frontman Prostitutes se vydal na sólovou dráhu   (Ondra Kocáb, 20. 11. 2013)
» The Prostitutes   (Ondra Kocáb, 13. 09. 2012)
» Carloffův The Escapist je nadčasovou deskou   (Karel Souček, 24. 03. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘ



HUDEBNÍ ZPRÁVY
Speciální koncerty na letošním festivalu Brutal Assault
01.05.

Speciální koncerty na letošním festivalu Brutal Assault

Josefovský festival Brutal Assault každoročně kromě standardních koncertů rozličných kapel láká i na speciální sety,...


Letňany vzlétnou na proudech padesátileté železné panny
30.04.

Letňany vzlétnou na proudech padesátileté železné panny

Oslavy 50. výročí založení legendy Iron Maiden má i letos v rámci turné s názvem The Run For Your...


Rockový Katapult jede narozeninovou šňůru, Sušice se stala její druhou zastávkou
30.04.

Rockový Katapult jede narozeninovou šňůru, Sušice se stala její druhou zastávkou

Legendární Katapult s frontmanem Oldou Říhou slaví letos nádherné padesáté narozeniny. K tomuto...


Nesvatá trojice schválila město plameny: Unholy Trinity Tour v Praze
30.04.

Nesvatá trojice schválila město plameny: Unholy Trinity Tour v Praze

Pravděpodobně největší koncertní metalová událost tohoto roku je za námi. Behemoth nekompromisně zválcovali Prahu....


Brod 1995 přivítá v srpnu Kollera, Rybičky 48 nebo Mňágu
29.04.

Brod 1995 přivítá v srpnu Kollera, Rybičky 48 nebo Mňágu

Festival Brod 1995 zve již podvanácté do Českého Brodu na pestrý mix nejrůznějších žánrů i pověstnou...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Duše v peří
15.04.

Duše v peří

» Joker Beat

Čtvrté album Joker Beat pod názvem Duše v peří vyšlo 20.12....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru