Benefiční koncert podpoří pokoje s příběhy

Kulturní dům Karlov hostí v pondělí 26. října benefiční koncert, který podpoří Hospic Dobrého Pastýře v Čerčanech. Hlavní role se ujme kapela Neřež s hosty Marií Rottrovou a Jiřím Schmitzerem. Jako předkapela vystoupí seskupení Tazafarou, jehož kytaristou je zdejší vedoucí lékař MUDr. Jindřich Polívka. Součástí benefice bude výstava fotografií Petra Žídka z prostředí hospice a také vernisáž obrazů klienta Ladislava Staňka.   „Pokoje pacientů v Hospici Dobrého Pastýře mají své příběhy díky lidem, kteří sem přicházejí strávit poslední období svého života. Každý pacient zde zanechá jakýsi otisk svého smíření s vlastním životem i smrtí, stěny pokojů naslouchají posledním rozhovorům umírajících s jejich blízkými. Patnáctka a šestnáctka patří k osmi pacientským pokojům našeho hospice orientovaných k hlavní silnici. Větrání je zde kvůli prachu a hluku prakticky nemožné. Během léta se teplota uvnitř vyšplhá přes třicet stupňů. Pro ležící pacienty, nemluvě o těch, kteří mají těžké otevřené rány, jsou tyto podmínky velice náročné," vysvětlili organizátoři koncertu.    

Řešením problému je klimatizace. Kompletní náklady na realizaci takové modernizace všech osmi pokojů jsou 481 541 korun, což znamená 60 192 korun na jeden pokoj. V současné chvíli je k dispozici již 110 622 korun, náklady na pokoj číslo 5 a 6 jsou tedy téměř pokryté. Pokud se podaří pondělní koncert vyprodat, bude mít vedení hospice dostatek prostředků k instalaci klimatizací i na pokojích 15 a 16.    „Oslovili mě pořadatelé dobročinného koncertu a já jako majitel agentury zastupující Neřež, Marii Rottrovou a Jiřího Schmitzera jsem tyto umělce osobně poprosil o účast. Navíc v Neřež zpívám a hraji na kytaru, s Jirkou Schmitzerem jsme dlouholetí kamarádi a Maruška Rottrová je prostě zlatá. Oba dva tito skvělí umělci mi vždycky vyšli maximálně vstříc," vysvětlil výběr hostů kapelník skupiny Neřež Zdeněk Vřešťál, který vsadil na slušné lidi a vynikající umělce.  

Podle něj je zvláštní, že chudí muzikanti pomáhají mnohdy více než kdejaký miliardář. „Kdybych měl jejich "nuly", určitě bych se o svůj majetek rozdělil s potřebnými. Protože 1 miliarda je 1000 milionů, půlka by mi asi na dožití stačila, nemyslíte?," poznamenal se smíchem Zdeněk Vřešťál s tím, že Jiří Schmitzer i Neřež vystoupí samostatně a nakonec s Marií Rottrovou zahrají a zazpívají její nejkrásnější písničky.    A jaký má Neřež vztah k beneficím? „Když vidíme, že je po akci připraven obří raut, tak si rádi ten řízek dáme, ale myslíme si o tom své. Po těch letech "u cirkusu" už bezpečně poznám, kdo to myslí seriozně a kdo se potřebuje nějakým způsobem zviditelnit. Vybíráme si sami a stejně jako u čehokoliv jiného platí i zde: všeho s mírou.  Ale rádi pomůžeme," uzavřel Zdeněk Vřešťál.
GALERIE

Související obsah:

» Neřež se s Koščovou vydali Vlakem na Kolín   (Karel Souček, 26. 06. 2013)
» Vít Sázavský oslaví své narozeniny koncertem v Sázavském klášteře   (Karel Souček, 20. 05. 2014)
» Marie Rottrová je zpět a připravuje album s texty Jarka Nohavici   (Jan Vavřík, 16. 10. 2013)
» Na křtu Času motýlů si Rottrová zazpívala s Nohavicou   (Karel Souček, 26. 11. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Na nové album si fanoušci Poletíme? museli počkat šest let
19.06.

Na nové album si fanoušci Poletíme? museli počkat šest let

Šest let čekali fanoušci kapely Poletíme? na nové album. Na desku Chce to hit! nyní osmičlenná banda okolo výtvarníka...


The Offspring chystají na říjen nové album
19.06.

The Offspring chystají na říjen nové album

Minulý čtvrtek uchvátili američtí The Offspring festival Rock for People svým divokým koncertem. Fanoušci těchto punk...


Kapela MIRAI zahájila sérii Summer Festů v Riegrových sadech
19.06.

Kapela MIRAI zahájila sérii Summer Festů v Riegrových sadech

Oblíbená kapela MIRAI má za sebou první zastávku z dlouhé série vlastních festivalů. Velkolepý program...


The Offspring na Rock for People opět vsadili na nostalgii a dali vzpomenout na 90. léta
18.06.

The Offspring na Rock for People opět vsadili na nostalgii a dali vzpomenout na 90. léta

Kultovní kalifornská pop-punková skupina The Offspring si znovu po osmi letech našla cestu na Rock for People. Jejich letošní...


Druhému dni Rock for People dominovaly mimo jiné výroční koncerty
18.06.

Druhému dni Rock for People dominovaly mimo jiné výroční koncerty

Můj program byl během druhého dne festivalu Rock for People trochu volnější, ale zároveň jsem byl svědkem hned...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Sobě věrnej
17.06.

Sobě věrnej

» Škwor

Po desáté jubilejní desce Tváře smutnejch hrdinů, kterou kapela...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru