Neřež se s Koščovou vydali Vlakem na Kolín

Spojení folkové kapely Neřež se slovenskou zpěvačkou Katkou Koščovou se projevuje nejen četnými a úspěšnými koncerty, ale také společnou deskou s názvem Vlakem na Kolín. Album bylo natočeno a smícháno ze dvou koncertních vystoupení v Kolíně a Táboře a obsahuje celkem 15 písní.

Společné album je výsledkem rok trvající spolupráce, která vznikla čistě náhodou na jednom nočním jamu během festivalu Dobré Bohunice na Slovensku. Sestava má za sebou zhruba 25 společných koncertů a na říjen chystá dalších sedm na Slovensku. Mimo jiné v Trnavě, Bratislavě, Trenčíně nebo Žilině.

Titulní song Vlakem na Kolín proslavil Martin Kraus a Krausberry. Dvě písničky dodala přímo Katka Koščová, konkrétně Nebotrasenie a Blues o nespavosti. Další část tvoří písně, které zpívala předčasně zesnulá Zuzana Navarová a Katka skladby Kočky, Za poledne, Somrkrálka Blues, Černá voda a Já s tebou žít nebudu zvládla s velkou lehkostí. Žánrově pestrá je také druhá část záznamu, nabízející písně ze současného repertoáru folkového Neřež.

GALERIE

Související obsah:

» Radůza nevylučuje velký projekt   (Joe Stramr, 24. 02. 2013)
» Radůza a její tvorba   (Petr Škrabánek, 30. 09. 2012)
» Radůza skládá při skládání dřeva a zpívá v chichewštině   (Joe Stramr, 28. 09. 2012)
» Müller si na nové desce i turné vystačí bez nástrojů   (Karel Souček, 21. 06. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
VOJTAANO: Na otcovství se nedá připravit, o to víc mě to sejmulo
04.05.

VOJTAANO: Na otcovství se nedá připravit, o to víc mě to sejmulo

Šťastnej je název čtvrtého studiového alba písničkáře, herce a stand-up komika Vojtěcha Záveského,...


Yellow Days rozzářili Rock Café: večer plný indie, soulu i psychedelie
04.05.

Yellow Days rozzářili Rock Café: večer plný indie, soulu i psychedelie

V pražském Rock Café se 28.4.2026 rozezněly tóny na pomezí indie, soulu, jazzu a psychedelie v podání kapely...


Brutal Assault zahájil prodej jednodenních vstupenek
04.05.

Brutal Assault zahájil prodej jednodenních vstupenek

Festival Brutal Assault dokončuje odhalování programu pro rok 2026 a přidává další jména napříč extrémní...


Akustická elektronika v podání GoGo Penguin opět účastníkem JazzFestu
04.05.

Akustická elektronika v podání GoGo Penguin opět účastníkem JazzFestu

GoGo Penguin v Brně vystoupili již potřetí a opět pod vlajkou JazzFestu Brno. Uskupení z Manchesteru, které...


Festival jako únik z reality: proč potřebujeme Bludfest víc než kdy dřív
04.05.

Festival jako únik z reality: proč potřebujeme Bludfest víc než kdy dřív

V době, kdy se svět často zdá rozdělený, tlak na výkon se stává normou a vztahy se často rozpadají do rychlých,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Chunta
30.04.

Chunta

» Kyšperský-Pilgr-Doubrava-Nikl

Čtyři výrazné osobnosti české hudební scény – Martin Kyšperský...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta