Benátská noc, den druhý: Návrat Tleskače a Modlitba pro Martu


Jestli někomu bylo na Benátské noci teplo první den (pátek 26. července), tak v sobotu musel pod šajnujícím libereckým sluncem doslova explodovat. Návštěvníci proto polehali do stínu stromoví, houfně naskákali do bazénu, schovali se do krytých hospodských stanů… a řada z nich se také objevila pod pódii všech tří scén. Stan Evropy 2, kde hrála například punková Pozitivní mládež nebo Deathward, měl z tohoto pohledu lehkou výhodu.

O Benátské noci 2013 dále čtěte:

Plochy u obou hlavních scén sice odpoledne nebyly kdovíjak přeplněné, nicméně všichni účinkující dělali v rámci možností vše, co bylo v jejich silách a hlasech. Po Rattle Bucket, Pískomil se vrací, Nebe a Davidu Deylovi se předvedl reinkarnovaný skáčkový sranda soubor Tleskač. Plzeňané na přelomu roku vyměnili v podstatě celou sestavu, o budoucnost se však jediný původní člen, autor hudby a baskytarista Jirka Sýkora, nebojí: „Chuť do práce teď máme velkou. Začínáme připravovat nové písně, abychom mohli udělat novou desku. A na podzim plánujeme spoustu klubových koncertů, když nám festivalové léto kvůli personálnímu harakiri tak nějak uteklo."

Především fanynky potěšili UDG a vždy usměvavý Ondřej Brzobohatý, který ve svém slamáčku a za klávesami prostě nemohl nebavit. Zajeté hudební koleje pozměnilo až vystoupení Marty Kubišové. Nedalo se a ani nemohlo se sice srovnávat se šílenstvím, které vyvolal na Rock for People její generační souputník Karel Gott, přesto patřilo k osvěžujícím momentem celého programu. Koneckonců, slyšet v proudu poprockových vypalovaček legendární skladby jako Magdalena, Hej Jude a pochopitelně kultovní Modlitbu pro Martu.
GALERIE

Související obsah:

» Benátská noc si na návštěvníky připravila sněžná děla   (Karel Souček, 22. 07. 2013)
» Benátská noc opět letos láká na velká jména   (Ondra Kocáb, 23. 06. 2013)
» Benátská noc 2013 začala, ať žije slunce, chlast a rock´n´roll   (Jiří Klecan, 26. 07. 2013)
» Benátská noc začne za pár dní   (Jitka Fialková, 15. 07. 2013)
» Benátská noc 2013: Fotogalerie přípravy   (Jiří Klecan, 25. 07. 2013)
» Benátská noc, den první: Pantomima Matěje Ruperta a lekce češtiny od Sabaton   (Jiří Klecan, 26. 07. 2013)
» Na Benátské noci se letos objeví James, ikona britského popu   (Petr Škrabánek, 01. 05. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Brněnské stálice se rozloučily s legendárním klubem
03.11.

Brněnské stálice se rozloučily s legendárním klubem

Klub Melodka a město Brno. Spojení, které nezpochybní jediný hudební fanoušek z jihomoravské metropole a jejího...


Fanoušci americké skupiny Big Time Rush se konečně dočkali
02.11.

Fanoušci americké skupiny Big Time Rush se konečně dočkali

Big Time Rush je americká popová kapela, která vznikla v roce 2009. Tvoří ji čtyři členové – Kendall Schmidt,...


Jamaron vyhlížejí s novou deskou Forum Karlín
02.11.

Jamaron vyhlížejí s novou deskou Forum Karlín

Něco zůstane je název nového, v pořadí již čtvrtého studiového alba rockové kapely Jamaron....


Isabel LaRosa přiveze do Prahy temně snové tracky
01.11.

Isabel LaRosa přiveze do Prahy temně snové tracky

Americká zpěvačka Isabel LaRosa patří k nejzajímavějším jménům současného popu. Její temně...


Švédský chlad a pražská noc: Katatonia chystá koncert plný melancholie
01.11.

Švédský chlad a pražská noc: Katatonia chystá koncert plný melancholie

Podzimní koncertní sezóna přidává další temnější zastávku. Do pražského Paláce Akropolis se v pátek 21. listopadu...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Ascension
27.10.

Ascension

» Paradise Lost

Ascension je název již sedmnáctého studiového alba britské gothic-doom...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru