4. ročník festivalové události The Legends Rock Fest aneb rozhovor s organizátorem Zdeňkem Lhotou

Festival The Legends Rock Fest se kvapem blíží

17.-18. červenec bude ve znamení českého rocku právě v Hořicích. Pro vaši představu jsme vložili zajímavý sestřih z ročníků 2013 a 2014.

Ten podtrhuje o to víc, právě zajímavý rozhovor s hlavním pořadatelem Zdeňkem Lhotou, který je právě zde k dispozici.

Hudební knihovna: Na jaký nášup muziky se můžou nejen rockeři těšit?

Zdeněk Lhota: Stejně jako je tomu od prvního ročníku, festival je sestaven pro všechny věkové kategorie, proto i letos se můžeme těšit na něco jako hudební souboj generací. Po dvou letech mnoho příznivců opět potěší vystoupení legendární kapely CITRON, nově se představí KREYSON s Láďou Křížkem, po třech letech se do Hořic opětovně vrací Krucipüsk s Tomášem Hájíčkem a řada dalších skupin, které formují hudební scénu České republiky téměř 30 let, některé i déle. Vesměs na přání účastníků se na festu opět představí v současné době stále populárnější kapely DYMYTRY, TRAKTOR, KOMUNÁL, tuto oblíbenou formaci rozšiřuje kapela DOGA. Vystoupit v programu po boku takových hvězd si téměř za svou čest považují mladé a energické kapely DESTROYSELF, FLATTUS, MATA HARI, ENOLA GAY atd. Tento fesťák není jen o muzice, ale i dalším bohatém doprovodném programu. Pro každý rok si dáváme za cíl zvyšovat programovou laťku výše a výše. Žádná zkapel tu není do počtu, program je složením kapel objektivně nejatraktivnější, jak jej bylo možné doposud reálně sestavit. Jsem si jistý, že účastníci letošního rockového festivalu se budou bavit od začátku až do konce.

HK: Jaký je další doprovodný program festivalu? Bude připraveno něco speciálního co zaujme návštěvníky?

ZL:  Když druhý ročník moderoval Standa Berkovec, řekl nám hezkou větu:,,Ani netušíte, kolika lidem jste udělali radost a touto akcí jim nechali zapomenout na starosti všedních dní." To člověka potěší. Chci tím říct, že usilujeme o nabídku dobré víkendové zábavy. Jak již bylo zmíněno, program je připravován pro všechny generace, od nejmenších až po seniory, kteří si u nás chtějí aktivně odpočinout. Vše má proto takříkajíc širší záběr. V tomto smyslu zde budou opět různé soutěže o zážitkové ceny. Partnery jsou bobová a lanová dráha ve Špindlerově Mlýně, laser game z Hradce Králové, ale třeba i domácí výrobce Hořických trubiček. Navíc letos vyhlašujeme i soutěž o nejoriginálnější „fanklub" vybrané kapely. Letos pří festivalu proběhne otevřený kvalifikační turnaj v rámci MČR v BUBBLE FOOTBALE 2015. Vedle toho a ve spolupráci s místním info centrem si dáváme záležet, aby se všem účastníkům dostalo maximum informací o řadě příležitostí mimo festivalových aktivit ve městě, o možnosti návštěv mnoha míst, které lze při příležitosti této akce také navštívit.

Účastníci festivalu přijíždějí stále více z nejrůznějších koutů ČR. V tomto smyslu usilujeme i o prezentaci toho nejlepšího, s čím se v našich končinách můžeme chlubit. V doprovodném programu proto vystoupí i hořičtí mužoreti ARTROSA. A co máme v tomto směru speciálního? V jedné z hlavních soutěží o divácky nejúspěšnější kapelu bude věnována cena vytvořená ve SPŠ Kamenické a sochařské. Této spolupráce si velice vážím. Sochařsko-kamenická škola s mnohaletou tradicí je prostě pojem, věřím proto, že tato cena bude mít pro rockery „srdcaře" jednou velkou hodnotu. A to tím spíš, že o jejím udělení nerozhoduje nikdo jiný, než samotní účastníci.

HK: Letos se poprvé stává hlavním partnerem i město Hořice, má pro něj partnerství nějaký význam?

ZL:  V Hradci Králové existuje program kulturních, sportovních a společenských akcí s názvem Calendarium Regina. Stejně jako Hradec Králové i město Hořice žije mimořádně bohatým vnitřním životem. V uvedeném programu je třicet významných akcí, které mohou přispět k dalšímu rozvoji města a jeho dobrému jménu. V případě hudební nabídky mezi nimi najdeme akce jako například Rock for People, Hip hop kemp, či studentský Majáles a další. Nezbytnou součástí tohoto programu je usnadnit a podpořit realizaci často velmi náročné organizace takových akcí (dodejme, že organizátory jsou převážně „neměstské" subjekty), které mohou přinést městu popsaný cíl. Z hlediska podpory se jedná o finanční příspěvek a bezplatné poskytnutí prostor a dalšího technického zázemí, které jsou součástí organizačních jednotek města.

Co se týká The Legends Rock Fest, již od února nám účastníci volají, kde se mohou ubytovat, neboť některé z ubytovacích kapacit, jako tomu třeba je u některých kempů, jsou již pro tuto akci rezervovány. Návštěvnost koupaliště Dachovy byla v loňském roce víc než dvojnásobná, Masarykova věž samostatnosti byla v podstatě v permanentním obležení, řada účastníků využila svůj pobyt v Hořicích k prohlídce přírodního sochařského sympozia atd. Každý z návštěvníků se rád zastaví na nějakém zajímavém místě ve městě a využije některou z místních služeb.

Mohu potvrdit, že po nesnadných začátcích zájem o tuto akci strmě narůstá. Objektivně se již nyní jedná o druhou nejvíce navštívenou akci na území města Hořice v Podkrkonoší. Navíc se přímo do chodu akce dnes zapojuje na několik desítek různých subjektů. A pak na dvě stovky dalších (zejména místních) lidí, kteří se na organizaci nějak podílejí. Dnes již spolupracuje svíce než padesáti různými médii, což při čtenosti a poslechu představuje vazbu na více než milion příjemců. K tomu ještě připočtěme tisíce vlastních propagačních materiálů. Spolupráce s městem se momentálně týká především určitého spojení sil a participace právě skrze propagaci hudebního festivalu, tím celého města.

Takže abych odpověděl na otázku, když pominu kulturní zážitky pro široké spektrum lidí, přínos a potenciál pro město je to bezpochyby obrovský."

HK: Jak vidíš budoucnost této akce v Hořicích?

ZL:  Velmi dobrá otázka. Budu-li mluvit sám za sebe, největším přáním je, aby se festival stal trvalou tradicí. Pokud mi to dovolí zdraví a elán, osobně chci být u dvaceti ročníků. Rád bych, aby se postupem času podařilo vytvořit takový tým, který na ní bude schopen navázat a pokračovat dalšími ročníky. No a pak je tu otázka kapacity. Vím, že nemáme zájem usilovat o nějaký monstrózní fesťák neosobního rozsahu. Na druhou stranu bych rád, aby se festival dále rozrůstal. A to hlavně proto, abychom pro účastníky dokázali zajistit vystoupení takových interpretů, z nichž jsou někteří známí i ve světovém měřítku. Aby se takové přání mohlo stát skutečností, nezbytným předpokladem je, abychom se jednou dokázali dopracovat k návštěvnosti blížící se k pěti tisíc účastníků. Předpoklady města Hořice tu pro organizaci takového rozsahu bez nejmenších pochyb jsou. No a teď přichází to důležité. Zdá se, že při troše štěstí na počasí a při popsané cestě k realizaci, bude vyhrazená plocha uprostřed skvělého areálu ,,U věže" podle všeho již letos naplněna na samou hranici její kapacity. Jsem si jistý, že při troše dobré vůle najdeme v budoucnu odpovídající plochu, tak aby například všechny kempy mohly účastníkům i nadále nabízet ubytování i své služby. To samozřejmě platí pro řadu dalších služeb ve městě. Uvidíme proto, jak letošní ročník dopadne a pak bude třeba vše promyslet a rozhodnout se, jak dál.

HK: Otázka na závěr, co by jsi popřál příznivcům?

ZL:  Předně bych chtěl ještě jednou poděkovat všem partnerům. Všichni domácí partneři, kteří od začátku podporují vznik a rozvoj této akce, tak činí podle jejich slov proto, že jim záleží na životě celého města, a tímto jej chtějí podpořit. Řada partnerů z Hořic vůbec není, ale s akcí, kterou si sami přijíždějí užít, sympatizují natolik, že jim to za to stojí. Bez všech těchto lidí by to prostě nešlo, všem patří dík. Rád bych rovněž doplnil, že vedle všeho zajištění před akcí vše také preventivně komunikujeme s bezpečnostními složkami města. V místě akce je pak po dobu celé akce přítomna pořadatelská služba, profesionální bezpečnostní a zdravotní služba. S ohledem na větší počet lidí je vše zajištěno tak, aby si každý účastník mohl opravdu užít nerušenou zábavu. Všechny zájemce, kteří se na fest chystají, bych chtěl proto požádat v této souvislosti o ohleduplnost a ochotu vycházet těmto složkám vstříc. První tři ročníky byly provázený neopakovatelnou a přátelskou atmosférou. Přejme si to i letos, navíc krásné počasí, a ať si každý účastník odveze z festivalu co nejvíce hezkých zážitků a se zájmem se do Hořic v Podkrkonoší opět vrací.

Děkuji za rozhovor a přeji ať se akce vydaří!

Hudební knihovna se na akci rovněž těší a bude připravovat reportáže přímo z akce.

GALERIE

Související obsah:

» 4. ročník festivalu The Legends Rock Fest klepe na dveře   (Jana Kleinbauerová, 18. 05. 2015)
» 3.ročník The Legends Rock Fest 2014   (Jana Kleinbauerová, 21. 07. 2014)
» 3. ročník The Legends Rock Fest 2014   (Jana Kleinbauerová, 20. 07. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky
13.06.

Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky

Křehká, jemná, melancholická. Taková je píseň Die Bäume – Stromy, která, stejně jako všechny předešlé...


Metalový Destroy!Fest v Losiné oslavil malé kulaté výročí
13.06.

Metalový Destroy!Fest v Losiné oslavil malé kulaté výročí

Losiná u Plzně se stala již po třetí místem konání metalové události s názvem Destry!Fest, na které...


Black Holes si v novém singlu troufají létat
12.06.

Black Holes si v novém singlu troufají létat

Pod názvem Dare to Fly vydává pražské duo Black Holes svůj letošní první singl. Nahrán byl opět v ústeckém...


Čáry života zpívají o anonymitě života ve městě a chystají druhé album
12.06.

Čáry života zpívají o anonymitě života ve městě a chystají druhé album

Zoufalci je název nového singlu kapely Čáry života. Jedná se o první píseň z připravovaného druhého...


Boston Manor zvou na ochutnávku nového alba ještě před jeho vydáním
12.06.

Boston Manor zvou na ochutnávku nového alba ještě před jeho vydáním

Dali si krátkou pauzu, porodili pár dětí, vydali pár singlů a zanedlouho se vrací zpět na stage i před české...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Je všechno dobrý? Je to složitější.
13.06.

Je všechno dobrý? Je to složitější.

» Kieslowski Marie

Sólové debutové album "Je všechno dobrý?” v digitální podobě...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru