3.ročník The Legends Rock Fest 2014

Den druhý byl o setkání s legendami českého rocku!

Sobotní a zároveń druhý festivalový den The Legends Rock Fest přinesl oproti prvnímu dni (reportáž zde) větší účast kapel a návštěvníci měli na výběr celkem z jedenácti kapel. I tentokrát každá z nich měla hodinový koncert a opět vše šlapalo jako hodinky. Pódium pokaždé zavčas připraveno a všichni si užívali té báječné pohody a skvělé muziky!

Úvod patřil dívčí kapele The Agony, která měla energie na rozdávání. Další vyměřený čas patřil slovenské kapele Janesesssion. Přestože sluníčko pálilo jako čert, spousta návštěvníků si jejich koncert nenechala ujít. Zpěvačka Jane Razor nabádala fanoušky k opatrnosti, a jelikož je profesí lékařka, bylo toto upozornění od ní samozřejmostí.

Jako třetí vystoupila nejstarší pražská kapela Orient, která na naší hudební scéně je neuvěřitelných 50 let. Další pražská formace Pumpa, která na festivalu poté vystoupila je jen o osmnáct let mladší než Orient. I oni si svůj koncert společně s fanoušky užívali. Po 16.hodině se příznivci thrash metalu dočkali a přivítali své oblíbence, kapelu Debustrol. Ta patří  na naší hudební scéně k průkopníkům tohoto stylu. Prostě kluci řádí s motorovou pilou pořád stejně dobře už hezkých pár desítek let.

Po hodinovém metalu nastal čas s teplickou kapelou Blue Rocket na klidnější rock a potěšila od sluníčka unavené fanoušky. Podvečer a večer patřil dalším tolik očekávaným legendám. Kamil Střihavka s kapelou Leaders. Na závěr skvělého vystoupení zazněla skladba Země vzdálená, která potěšila nejednoho fanouška..

Okolo půl deváté večer publikum přivítalo Miloše Dodo Doležala, který  za parťáka hrajícího na basu, přivedl Miloše Doležala juniora. Začátek jejich vystoupení provázela trošku smůla, ale nakonec vše dobře dopadlo. Bicí zapůjčila kapela Janesession a páni kluci odehráli úžasný koncert, kde nechyběla ani skladba Soudím. Nad uměním Miloše Doležala juniora, jen nevěřícně každý kroutil hlavou a v okolí byla slyšet jen slova chvály a věty typu "je to šoumen" nebo "je fakt dobrej"!

Po jejich skvělém vystoupení nastal čas na ocenění kapel a soutěže o zážitkové ceny. Mezitím probíhala příprava pódia pro další rockovou legendu a to kapelu Arakain. Ta přišla rozparádit svými hity dokonale zaplněný areál. Mimochodem i tato formace působí přes tři desetiletí na naší hudební scéně a jejich skladby Marylin a Apage Satanas jsou prostě nesmrtelný!

Okolo půlnoci dostala prostor česko německá kapela Bitch and Chips a hned pak liberecká Nobody Knows. Tímto 3.ročník The Legends Rock Fest ukončil hudební přehlídku a my se můžeme těšit na další ročník, protože tahle skvělá akce  bude mít určitě další pokračování! Vše je pro vás zdokumentováno a k nakouknutí v přiložené fotogalerii.

GALERIE

Související obsah:

» Rockeři dvou generací se sejdou na jednom pódiu   (Karel Souček, 01. 01. 2014)
» Arakain Dymytry společné tour 2014   (Jana Kleinbauerová, 28. 04. 2014)
» Blue Rocket to byl rokec aneb rockový nářez v Akropoli   (Jana Kleinbauerová, 06. 02. 2014)
» 3.ročník The Legends Rock Fest 2014   (Jana Kleinbauerová, 21. 07. 2014)
» 3. ročník The Legends Rock Fest 2014   (Jana Kleinbauerová, 20. 07. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘ



HUDEBNÍ ZPRÁVY
David Kushner chystá pražskou premiéru
13.01.

David Kushner chystá pražskou premiéru

Americký zpěvák a skladatel David Kushner kombinuje ve své hudbě prvky indie rocku, popu a alternativního zvuku....


Nena přiveze do Prahy více než jen 99 Luftballons
13.01.

Nena přiveze do Prahy více než jen 99 Luftballons

Nena, jedna z vůbec nejúspěšnějších německých hudebnic, míří do Prahy. Návštěvníky klubu SaSaZu čeká 1. října...


To bílý už zase musí ven: Kníry a Vasilův rubáš v Pražském Rock Café
13.01.

To bílý už zase musí ven: Kníry a Vasilův rubáš v Pražském Rock Café

Kníry jsou kapela, která už v roce 2013 vztyčila a stále hrdě nese skomírající prapor pravého mužství. V plánu...


Adam Mišík zve na svůj dosud největší koncert novým singlem
12.01.

Adam Mišík zve na svůj dosud největší koncert novým singlem

Už se to blíží. Dosud největší koncert v kariéře Adama Mišíka se uskuteční ve čtvrtek 6. února v pražském...


Let It Roll Winter Warm Up Party hostí klub Roxy
11.01.

Let It Roll Winter Warm Up Party hostí klub Roxy

Speciální warm-up party k blížící se akci Let It Roll Winter 2025 přivítá v sobotu 25. ledna pražský klub Roxy. Hlavní...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Achtung, Sultan!
10.01.

Achtung, Sultan!

» První hoře

Přední česká alternativní kapela První hoře, která bývá řazena mezi...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru