3. ročník The Legends Rock Fest 2014

Za rockem a pohodou do Hořic!

Hořice v Podkrkonoší po třetí přivítaly své návštěvníky a fandy nejen rockové muziky na festivalu The Legends Rock Fest 2014. Všichni, kdo zavítali za poslechem muziky, si přišli na své. Nabízela se jim jedinečná příležitost porovnávat a konfrontovat hudbu dvou generací. V areálu U věže po celou dobu trvání festivalu panovala fajn nálada, která umocňovala skvělou atmosféru v příjemném prostředí.

Jednoduše řečeno "prostě taková domácí pohodička", kterou na festivalech větších formátů najdete jen velmi ztěžka. Právě to je cílem pořadatele Zdeňka Lhotáka a jeho týmu. Na první pohled je poznat, že tento festival je jejich srdeční záležitostí. Dle mého názoru se jim to opravdu daří. Skvělá a příjemná obsluha, nejen v recepci autokempu, je začátek všeho. Věřím, že každý kdo zažil festival v Hořicích, se určitě moc rád vrátí.

Den první patří trojici vyvolených - Škwor, Dymytry a Komunál

Úvodem za pochvalu stojí, že pódium mezi jednotlivými vystoupeními bylo připraveno vždy za krátkou dobu, což fanoušci opravdu uvítali a libovali si, že nejsou prostoje. Celý festival skvěle a s vtipem moderovala Blanka Malá. Páteční koncerty odstartovala kapela z Nového Bydžova Epitaf s Monikou Andělovou za bicími. Hned po nich přišla dívčí kapela K2 z Hradce Králové a svým skvělým vystoupením mnohé překvapila.

Během těchto koncertů se okolí pódia zaplnilo a rázem byla hlava na hlavě a každý plný očekávání.... Na přání diváků se opět představila divácky nejúspěšnější trojice kapel. Po chvilce příprav to na pódiu rozbalila první z trojice, kapela Škwor. Ta si své vystoupení jako vždy vymazlila do posledního detailu doprovodnými efekty.

Druhá partička z úspěšných byla kapela Dymytry. Ta sklízí jeden úspěch za druhým. V Hořicích oznámila další pokračování tour s kapelou Arakain a taky vyslovila přání si opět příští rok na festivalu The Legends Rock Fest zahrát. Závěr večera patřil partě z Chlumce nad Cidlinou, kapela Komunál patří v tomto regionu mezi nejoblíbenější. Jejich nezaměnitelný styl zněl areálem a všichni si to společně s nimi užívali do půl druhé ranní.

Jak první den v Hořicích probíhal, uvidíte v rozsáhle fotogalerii. Ta patří jen pátečnímu dni. Reportáž ze soboty je k dispozici zde.

GALERIE

Související obsah:

» Arakain Dymytry TOUR 2014   (Jana Kleinbauerová, 21. 03. 2014)
» Škwor slavil narozky a zlatou desku s vyprodanou halou   (Jana Kleinbauerová, 17. 11. 2013)
» Škwor si odskočil do lázní. Natáčet videoklip.   (Karel Souček, 24. 01. 2014)
» Chlapa do kapely? K2 jsou rezolutní: Nejsme feministky, ale to fakt ne!   (Karel Souček, 01. 03. 2013)
» Rockové dračice mají energie na rozdávání   (Karel Souček, 02. 03. 2013)
» 3. ročník The Legends Rock Fest 2014   (Jana Kleinbauerová, 20. 07. 2014)
» 3.ročník The Legends Rock Fest 2014   (Jana Kleinbauerová, 21. 07. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Bývalý antracitový důl ožije hudbou
23.06.

Bývalý antracitový důl ožije hudbou

Hýl – Festival léčivého zvuku se vrací do jedinečného prostředí bývalého antracitového...


Charlotte Gott představila druhou skladbu z chystaného debutového EP
22.06.

Charlotte Gott představila druhou skladbu z chystaného debutového EP

I Could Be Mine je název nového singlu a videoklipu, který zveřejnila zpěvačka a autorka Charlotte Gott. Jedná se o druhou skladbu...


Vyhrajte volné vstupenky na první zastávku festivalu Hrady CZ
22.06.

Vyhrajte volné vstupenky na první zastávku festivalu Hrady CZ

Putovní festival Hrady CZ startuje v pátek a sobotu 10. a 11. července u malebné zříceniny Točníku u Prahy. Hned...


Tři Deci #33: Hudba za Covidu, část 2
21.06.

Tři Deci #33: Hudba za Covidu, část 2

V druhém díle o covidu-19 se pobavíme o tom, jaké negativní a pozitivní důsledky pandemie zanechala v následujících...


Tři Deci #32: Hudba za Covidu, část 1
07.06.

Tři Deci #32: Hudba za Covidu, část 1

V našem dalším dvojdíle zmapujeme období v letech 2020 a 2021 při pandemii covidu-19. Probereme úvodní nejisté...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Ptáci a Draci
18.06.

Ptáci a Draci

» Jinany

Ptáci a draci je EP vydané v červnu 2026. Některé texty pochází...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta