3.ročník The Legends Rock Fest 2014

Den druhý byl o setkání s legendami českého rocku!

Sobotní a zároveń druhý festivalový den The Legends Rock Fest přinesl oproti prvnímu dni (reportáž zde) větší účast kapel a návštěvníci měli na výběr celkem z jedenácti kapel. I tentokrát každá z nich měla hodinový koncert a opět vše šlapalo jako hodinky. Pódium pokaždé zavčas připraveno a všichni si užívali té báječné pohody a skvělé muziky!

Úvod patřil dívčí kapele The Agony, která měla energie na rozdávání. Další vyměřený čas patřil slovenské kapele Janesesssion. Přestože sluníčko pálilo jako čert, spousta návštěvníků si jejich koncert nenechala ujít. Zpěvačka Jane Razor nabádala fanoušky k opatrnosti, a jelikož je profesí lékařka, bylo toto upozornění od ní samozřejmostí.

Jako třetí vystoupila nejstarší pražská kapela Orient, která na naší hudební scéně je neuvěřitelných 50 let. Další pražská formace Pumpa, která na festivalu poté vystoupila je jen o osmnáct let mladší než Orient. I oni si svůj koncert společně s fanoušky užívali. Po 16.hodině se příznivci thrash metalu dočkali a přivítali své oblíbence, kapelu Debustrol. Ta patří  na naší hudební scéně k průkopníkům tohoto stylu. Prostě kluci řádí s motorovou pilou pořád stejně dobře už hezkých pár desítek let.

Po hodinovém metalu nastal čas s teplickou kapelou Blue Rocket na klidnější rock a potěšila od sluníčka unavené fanoušky. Podvečer a večer patřil dalším tolik očekávaným legendám. Kamil Střihavka s kapelou Leaders. Na závěr skvělého vystoupení zazněla skladba Země vzdálená, která potěšila nejednoho fanouška..

Okolo půl deváté večer publikum přivítalo Miloše Dodo Doležala, který  za parťáka hrajícího na basu, přivedl Miloše Doležala juniora. Začátek jejich vystoupení provázela trošku smůla, ale nakonec vše dobře dopadlo. Bicí zapůjčila kapela Janesession a páni kluci odehráli úžasný koncert, kde nechyběla ani skladba Soudím. Nad uměním Miloše Doležala juniora, jen nevěřícně každý kroutil hlavou a v okolí byla slyšet jen slova chvály a věty typu "je to šoumen" nebo "je fakt dobrej"!

Po jejich skvělém vystoupení nastal čas na ocenění kapel a soutěže o zážitkové ceny. Mezitím probíhala příprava pódia pro další rockovou legendu a to kapelu Arakain. Ta přišla rozparádit svými hity dokonale zaplněný areál. Mimochodem i tato formace působí přes tři desetiletí na naší hudební scéně a jejich skladby Marylin a Apage Satanas jsou prostě nesmrtelný!

Okolo půlnoci dostala prostor česko německá kapela Bitch and Chips a hned pak liberecká Nobody Knows. Tímto 3.ročník The Legends Rock Fest ukončil hudební přehlídku a my se můžeme těšit na další ročník, protože tahle skvělá akce  bude mít určitě další pokračování! Vše je pro vás zdokumentováno a k nakouknutí v přiložené fotogalerii.

GALERIE

Související obsah:

» Rockeři dvou generací se sejdou na jednom pódiu   (Karel Souček, 01. 01. 2014)
» Arakain Dymytry společné tour 2014   (Jana Kleinbauerová, 28. 04. 2014)
» Blue Rocket to byl rokec aneb rockový nářez v Akropoli   (Jana Kleinbauerová, 06. 02. 2014)
» 3.ročník The Legends Rock Fest 2014   (Jana Kleinbauerová, 21. 07. 2014)
» 3. ročník The Legends Rock Fest 2014   (Jana Kleinbauerová, 20. 07. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Ofenbach přivezou do Roxy pozitivní energii
18.09.

Ofenbach přivezou do Roxy pozitivní energii

Francouzské hudební duo Dorian Lo a César de Rummel, které zná celý taneční svět jako Ofenbach, se vrací...


Podmaněná Lucerna, která patřila Pierce brothers
18.09.

Podmaněná Lucerna, která patřila Pierce brothers

Úterní večer patřil buskingu. Cestou na koncert jsme mohli několik muzikantů potkat v centru, ale hlavní hvězdy na nás...


Zpěvačka Dáša Zázvůrková pokřtila album MIRÁKL 9 v Klubu Lávka
18.09.

Zpěvačka Dáša Zázvůrková pokřtila album MIRÁKL 9 v Klubu Lávka

Ve znamení devítek se nese nové album zpěvačky a herečky Dáši Zázvůrkové s názvem MIRÁKL 9. Devítka...


Festival Rock for People příští rok přiveze Green Day, Fall Out Boy nebo Weezer
17.09.

Festival Rock for People příští rok přiveze Green Day, Fall Out Boy nebo Weezer

Šestadvacátý ročník festivalu Rock for People začíná odhalovat svůj obsah nezvykle brzy. Již dva měsíce po skončení...


Harlej zaplnil makovský parket
17.09.

Harlej zaplnil makovský parket

Poslední venkovní akce v přírodním prostředí makovského areálu měla v pátek 13. září 2019 na programu...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
The Secret
30.08.

The Secret

» Parsons Alan

Patnáct let od alba A Valid Path přichází britský skladatel, hudebník a producent Alan Parsons s novou,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru