3.ročník The Legends Rock Fest 2014

Den druhý byl o setkání s legendami českého rocku!

Sobotní a zároveń druhý festivalový den The Legends Rock Fest přinesl oproti prvnímu dni (reportáž zde) větší účast kapel a návštěvníci měli na výběr celkem z jedenácti kapel. I tentokrát každá z nich měla hodinový koncert a opět vše šlapalo jako hodinky. Pódium pokaždé zavčas připraveno a všichni si užívali té báječné pohody a skvělé muziky!

Úvod patřil dívčí kapele The Agony, která měla energie na rozdávání. Další vyměřený čas patřil slovenské kapele Janesesssion. Přestože sluníčko pálilo jako čert, spousta návštěvníků si jejich koncert nenechala ujít. Zpěvačka Jane Razor nabádala fanoušky k opatrnosti, a jelikož je profesí lékařka, bylo toto upozornění od ní samozřejmostí.

Jako třetí vystoupila nejstarší pražská kapela Orient, která na naší hudební scéně je neuvěřitelných 50 let. Další pražská formace Pumpa, která na festivalu poté vystoupila je jen o osmnáct let mladší než Orient. I oni si svůj koncert společně s fanoušky užívali. Po 16.hodině se příznivci thrash metalu dočkali a přivítali své oblíbence, kapelu Debustrol. Ta patří  na naší hudební scéně k průkopníkům tohoto stylu. Prostě kluci řádí s motorovou pilou pořád stejně dobře už hezkých pár desítek let.

Po hodinovém metalu nastal čas s teplickou kapelou Blue Rocket na klidnější rock a potěšila od sluníčka unavené fanoušky. Podvečer a večer patřil dalším tolik očekávaným legendám. Kamil Střihavka s kapelou Leaders. Na závěr skvělého vystoupení zazněla skladba Země vzdálená, která potěšila nejednoho fanouška..

Okolo půl deváté večer publikum přivítalo Miloše Dodo Doležala, který  za parťáka hrajícího na basu, přivedl Miloše Doležala juniora. Začátek jejich vystoupení provázela trošku smůla, ale nakonec vše dobře dopadlo. Bicí zapůjčila kapela Janesession a páni kluci odehráli úžasný koncert, kde nechyběla ani skladba Soudím. Nad uměním Miloše Doležala juniora, jen nevěřícně každý kroutil hlavou a v okolí byla slyšet jen slova chvály a věty typu "je to šoumen" nebo "je fakt dobrej"!

Po jejich skvělém vystoupení nastal čas na ocenění kapel a soutěže o zážitkové ceny. Mezitím probíhala příprava pódia pro další rockovou legendu a to kapelu Arakain. Ta přišla rozparádit svými hity dokonale zaplněný areál. Mimochodem i tato formace působí přes tři desetiletí na naší hudební scéně a jejich skladby Marylin a Apage Satanas jsou prostě nesmrtelný!

Okolo půlnoci dostala prostor česko německá kapela Bitch and Chips a hned pak liberecká Nobody Knows. Tímto 3.ročník The Legends Rock Fest ukončil hudební přehlídku a my se můžeme těšit na další ročník, protože tahle skvělá akce  bude mít určitě další pokračování! Vše je pro vás zdokumentováno a k nakouknutí v přiložené fotogalerii.

GALERIE

Související obsah:

» Rockeři dvou generací se sejdou na jednom pódiu   (Karel Souček, 01. 01. 2014)
» Arakain Dymytry společné tour 2014   (Jana Kleinbauerová, 28. 04. 2014)
» Blue Rocket to byl rokec aneb rockový nářez v Akropoli   (Jana Kleinbauerová, 06. 02. 2014)
» 3.ročník The Legends Rock Fest 2014   (Jana Kleinbauerová, 21. 07. 2014)
» 3. ročník The Legends Rock Fest 2014   (Jana Kleinbauerová, 20. 07. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Rapper Sensey veze na turné své debutové album
18.11.

Rapper Sensey veze na turné své debutové album

Rapper Sensey vydává v těchto dnech digitálně i na CD své debutové album BRATAN. Deset tracků...


Rockový Slunovrat představuje první kapely a nabízí levné vstupenky
18.11.

Rockový Slunovrat představuje první kapely a nabízí levné vstupenky

Prostory Lesního divadla v Řevnicích a jeho bezprostřední okolí bude 5. a 6. června 2020 patřit již 14. ročníku hudebního...


Minuty s Pražskými symfoniky oslaví výročí sametové revoluce
17.11.

Minuty s Pražskými symfoniky oslaví výročí sametové revoluce

Výročí sametové revoluce oslaví Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK 22. listopadu v pražském Obecním...


Hans Zimmer se osobně vrátí do Prahy. V O2 areně zahraje 13. února 2021
17.11.

Hans Zimmer se osobně vrátí do Prahy. V O2 areně zahraje 13. února 2021

Po světovém turné, které do arén, stadionů a open air prostorů celého světa přilákalo...


Třetím headlinerem festivalu Rock for People jsou The 1975
16.11.

Třetím headlinerem festivalu Rock for People jsou The 1975

Šestadvacátý ročník festivalu Rock for People překvapil již v září oznámením headlinerů Green Day a Fall Out Boy,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Nedokončené
17.11.

Nedokončené

» Smrž Jiří

Písničkář Jiří Smrž rozhodně nepatří k autorům, kteří by pravidelně rozmazlovali...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru