Zrní zahráli k desátému výročí alba Následuj kojota

Kladenská kapela Zrní byla založena v červnu 2001, ale první album s názvem Voní vydala až po osmi letech existence. Jejich nejpopulárnější album je Soundtrack ke konci světa (2012), za které získali Anděla za objev roku. V jejich hudbě se mísí současná elektronika, písničkářská poetika a soudobá melodie. Kapelu tvoří Jan Ungner, Jan Fišer, Jan Juklík, Jan Caithaiml a Ondřej Slavík

Skupina Zrní začala hrát v Lucerně 4. 12. 2024 chvíli po osmé hodině. Už před koncertem byla cítit skvělá atmosféra, natož když začali hrát. Představili jak starší písně z alba Následuj kojota, které oslavilo deset let, tak i starší a novější skladby jako Hýkal, Ať nebo Mí zlatí roboti z alba Široko daleko.



Nebála bych se říct, že Zrní jsou na české hudební scéně poměrně ikonickou kapelou. Po celou dobu měli skvělou světelnou show a lidé se bavili. Osobně jsem velká fanynka Zrní (poslouchám je už asi deset let a snažím se nevynechat žádný koncert v blízkém okolí), takže očekávání jsem měla velká. Vše naštěstí bylo perfektní a moc jsem si to užila. 

U merch stánku si zájemci mohli koupit také věci s novým motivem k albu Následuj kojota, tak jsem si odnesla podepsaný plakát a triko. Celkově hodnotím koncert pozitivně. Přestože jsem měla velká očekávání, tak bylo vystoupení kladenské kapely nádherné.
Autorka textu: Hedvika Gajdušková
Autorka fotografií: Naty Velebilová
GALERIE

Související obsah:

» Tak tohle zavytí Kojota nejde přeslechnout   (Karel Souček, 09. 10. 2014)
» Zrní v Madridu experimentovalo a vznikla tak krásně Jiskřící deska   (Ondra Kocáb, 06. 06. 2017)
» Široko daleko v okolí Zrní vládne radost a svoboda   (Karel Souček, 23. 10. 2023)
» Nebeský klid představuje dosud nejbarevnější album kapely Zrní   (Karel Souček, 30. 04. 2020)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Tichá dohoda přichází s novou, hokejovou verzí hitu Born in Kladno
25.11.

Tichá dohoda přichází s novou, hokejovou verzí hitu Born in Kladno

Ve spolupráci s fanklubem Poldi Kladno natočila kapela Tichá dohoda „hokejovou" verzi své písně Born in Kladno....


Metalcoroví suveréni nenechali po letech v Praze nikoho na pochybách
25.11.

Metalcoroví suveréni nenechali po letech v Praze nikoho na pochybách

Mnohými skloňovaný pražský klub Sasazu byl dějištěm další prvotřídní metalové přehlídky. Do našeho hlavního...


Krása nesmírná a Vypsaná fixa v brněnském Prvním patře
25.11.

Krása nesmírná a Vypsaná fixa v brněnském Prvním patře

V brněnském Prvním patře bylo v pátek 21. listopadu narváno až k prasknutí. Nekonečná fronta na šatnu,...


Síla a krása v jednoduchosti - Isaac Anderson v Praze
24.11.

Síla a krása v jednoduchosti - Isaac Anderson v Praze

Britský hudebník Isaac Anderson si svým energickým projevem a emotivní tvorbou podmanil pražské Café V lese....


Wombo v Café V lese: Malý klub, velká energie
24.11.

Wombo v Café V lese: Malý klub, velká energie

Café V lese se 21. 11. 2025 začalo zaplňovat už kolem osmé. Návštěvníci chodili hlavně na Wombo, kteří...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Galette complète
20.11.

Galette complète

» Bran

Kapela Bran, známá svým osobitým pojetím hudby vycházející ze starých...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru