Zemřel zpěvák a kytarista Alexi Laiho

Hudební vydavatelství Napalm Records a členové kapely Bodom After Midnight uvedli prohlášení, že zakladatel finské metalové kapely Children of Bodom Alexi Laiho náhle zemřel ve věku 41 let po dlouhotrvajících zdravotních problémech.

Celým jménem Markku Uula Aleksi Laiho v roce 1993 založil kapelu Children of Bodom a po vydání prvních desek se kapela zařadila mezi žánrovou elitu. Samotný Alexi Laiho byl považován za jednoho z nejlepších metalových kytaristů své doby a byl i jednou z největších finských hudebních ikon. Jeho skladatelské a hudební umění ovlivnilo desítky dalších interpretů. Jeho vzhled a chování pak další miliony fanoušků po celém světě.


V roce 2019 se svou kapelou odehrál poslední koncert v Helsinkách nazvaný „A Chapter Called: Children of Bodom”, čímž ukončil téměř tři dekády trvající kariéru této slavné skupiny. V jejím průběhu vydali deset studiových alb, poslední z téhož roku se jmenuje „Hexed”. Sestava kapely se změnila jen minimálně a Alexi Laiho společně s bubeníkem Jaskou Raatikainenem byli jedinými původními členy. Po posledním koncertě Children of Bodom založil Laiho superkapelu Bodom After Midnight se členy kapel Children of Bodom, Paradise Lost a Santa Cruz. S touto kapelou nahrál tři skladby, natočil videoklip a odehrál první koncert 23. října 2020 ve finském Seinäjoki. Tento materiál bude vydán posmrtně. Alexi Laiho působil i v dalších finských kapelách Sinergy, The Local Band, Kylähullut, Thy Serpent a Impaled Nazarene.

Kapela Children of Bodom v rodném Finsku prodala více než 250 tisíc kopií a přes 2 miliony po celém světě. Patří tak k nejprodávanějším finským umělcům. Alexi Laiho byl čtenáři časopisu Guitar World označen za „nejlepšího metalového kytaristu". Zpěvák obdržel i cenu Metal Hammer Golden Gods. Children of Bodom se mnohokrát představili i v České republice na festivalech Brutal Assault, Masters of Rock, Aerodrome, Basinfirefest a v klubech v Praze, Brně, Zlíně a Plzni.

Související obsah:

» Krvavá svatozář od jezera Bodom   (David Malý, 31. 08. 2013)
» Metallica ukázala promočené Praze, že věk je pouze číslo   (David Malý, 24. 07. 2014)
» Uctívači chaosu v nejlepší formě   (David Malý, 06. 11. 2015)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Jacob Collier je první hvězdou festivalu JazzFestBrno
21.04.

Jacob Collier je první hvězdou festivalu JazzFestBrno

Jacob Collier. Ještě nedávno zázračný teenager, nyní oceňovaný všestranný hudebník. Právě tento britský multiinstrumentalista...


JAF 34 debutuje albem Empty
20.04.

JAF 34 debutuje albem Empty

Empty je název debutového alba hudebníka, malíře a grafika, který vystupuje pod maskou a jménem JAF 34. Hlavním tématem...


Prague Summer Festival přesouvá The Offspring na červen 2022
20.04.

Prague Summer Festival přesouvá The Offspring na červen 2022

Nová koncertní série Prague Summer Festival, kterou pořádá Ameba Production (Rock for People, Kefír, Nouvelle...


V novém klipu společně s Klárou Vytiskovou uslyšíte i Eriku Stárkovou
19.04.

V novém klipu společně s Klárou Vytiskovou uslyšíte i Eriku Stárkovou

Minimalistický, ale o to působivější videoklip či částečně lyric video je jakýmsi odlehčeným kontrastem k samotnému...


Tragikomickou skladbu  SíťOFFka věnuje Láska především dětem školou povinným a jejich rodičům
18.04.

Tragikomickou skladbu SíťOFFka věnuje Láska především dětem školou povinným a jejich rodičům

Název písně vybrali sami fanoušci během Láskova pravidelného livestreamu. Písničkář Láska je aktivní i v současné...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
XCR-9
16.04.

XCR-9

» Nevermore & Kosmonaut

Nové album skupiny Nevermore & Kosmonaut, které se jmenuje XCR-9...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru