Vladivojna La Chia slaví 20 let na hudební scéně

Skladatelka, textařka, hudebnice a výtvarnice Vladivojna La Chia se na tuzemské hudební scéně pohybuje již 20 let. V rámci oslav chystá nové klavírní EP „Břehy", které představí na koncertech v Brně, Praze, Ostravě a Valašském Meziříčí. Další ochutnávkou z EP je živý videoklip k písni Břehy.„Před dvěma lety se nám narodila dcera a já se na chvíli zastavila a ohlédla. Loni jsem oslavila čtyřicátiny a uvědomila si, že je to přesně dvacet let od prvního alba, které jsem tenkrát vydala s mou psychedelic-rockovou skupinou Banana," vypráví Vladivojna a dodává: „Ráda bych toto intenzivní tvůrčí období zrekapitulovala a 1. října vydala EP s názvem Břehy. Budou na něm písně, které už roky patří k tomu nejlepšímu z mého koncertního repertoáru, ale nikdy nebyly vydány - Břehy, Snídaně nebo Záclonka. Tyto tři písně prošly časem obměnou od nejintimnějších aranží až po plnohodnotné kapelové vyznění." 

Další z písní na EP Břehy, které vzniká za podpory Partnerství OSA, budou dvě skladby, které pro Vladivojnu hodně znamenají – Řeka (album: Jungle, Vladivojna La Chia and Banana, 2007) a Meluzína (album: Tajemství (s)prostěradel, 2014). „Toto album nahráváme v okouzlujících nových klavírních aranžích hudebnice Karolíny Šustové, s rytmikou Terezy Čepkové a Luboše Pavlíka," doplňuje Vladivojna. 

Jako první ochutnávku z EP představuje Vladivojna videoklip / live session k písni Břehy: „Text k této písni jsem napsala před pár lety a za tu dobu prošla velkými obměnami v instrumentacích i aranžích. Jediné, co zůstalo, je text, který je čím dál víc aktuální. Text k Břehům je metaforou na dezorientovanou a polarizovanou společnost..." Nové EP vyjde v exkluzivní limitované edici 10 kusů na LP v nejlepší možné kvalitě nahrávání (Gram Records). Každý vinyl bude originálně výtvarně zpracován autorkou. 

Pokud byste chtěli Vladivojnu slyšet a vidět v létě, tak v nejbližší době hudebnici čekají společné koncerty a autorská čtení s Evou Turnovou 13.7. v Solopiskách u Černošic, 15.7. v Praze U zavěšenýho kafe, 20.7. v Lomečku u Plzně a 23.8. v Litoměřicích. 16. 7. zahraje Vladivojna v triu v Ostravě na Alšově náměstí.
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice
17.07.

Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice

Groovy metalová kapela Hemlock odstartovala na začátku července své evropské turné. Tahle parta muzikantů...


Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu
17.07.

Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu

Během letošního léta přivítá Praha zbrusu nový festival. Nese název BadBoy Fest a uskuteční se 24. srpna na malebné Prague...


Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra
17.07.

Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra

V rámci koncertní série Prague Open Air vystoupí kytarista, hudební skladatel, uznávaný autor symfonické...


Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba
17.07.

Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba

Euforie z návratu na koncertní pódia i do studia v případě rockové kapely Imodium stále trvá. Po singlech Lampy, Tuláci a...


Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album
16.07.

Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album

„Země je kulatá a Bůh není. Vakcíny fungujou, klima se mění. Elvis už nežije, Měsíc byl dobyt, je prostě dobrý...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru