Vladivojna La Chia vydala nové album Hrdinům naší doby

Skladatelka, producentka a zpěvačka Vladivojna La Chia vydala album Hrdinům naší doby, ve kterém se definitivně loučí s odkazem ruské básnířky a novinářky Anny Barkovové. Zhudebňování básní Barkovové se Vladivojna věnovala 5 let. Vše odstartovala nabídka skládat hudbu k filmu 8 hlav šílenství. Za hudbu k tomuto filmu byla nominovaná na Českého lva a následně vydala stejnojmenný písničkový elektronicky laděný soundtrack 8 hlav šílenství (2017).

Hrdinům naší doby přináší zbrusu nové zhudebněné básně a rozmanitý akustický zvuk. Vladivojna k tomuto souboru skladeb přistoupila vskutku velkoryse. V pěti hudebních kompozicích můžete slyšet akustické kytary (Petr Uvira, Vladivojna), cello (Terezie Vodička Kovalová), bicí (Luboš Pavlík), perkuse (Víťa Halška), hoboj, harfu a anglický roh (Jarmila Vávrová), basu (Vladivojna), teremin (Marie Ladrová) a pestrou škálu hlasů jak samotné Vladivojny tak jejich spoluhráček.

Básně Anny Barkovové jsou intepretovány s citem i intenzitou. Anna v nich s ohromným nadhledem odkrývá absurditu a krutost sovětského režimu, přestom skladby vyznívají až nebývale hravě a pozitivně. Vladivojna má totiž dar o krutých věcech zpívat s jakousi něhou až radostí. Vladivojna La Chia se svou kapelou album nahrála v ostravském studio Citron a postarala se také o produkci. Vydává to sama pod svým jménem s distribuční spoluprací Supraphonu. Na podzim vyjde LP rozšířené o dva bonusové tracky.

Vladivojna La Chia je na české scéně poměrně zvláštním úkazem. Nesedí totiž do žádných škatulek, protože velmi lehce proplouvá všemi žánry od rocku, popu, indie, metalu, elektroniky až k experimentálním intimním písním. Na české scéně se pohybuje od roku 2002 . Skládá hudbu k filmům (Nevinnost, 8 hlav šílenství), dokumentům (Čechoslovaci v Gulagu, Dopisy od Karla Čapka, Útěk na Maledivy,..), seriálům (Až po uši) a divadlům (Othello, Peer Gynt, Molly Sweenay, Kdo je tady ředitel,…). Píše Vladibajky, povídky, glosy, maluje, připravuje rozhlasové pořady a neustále hledá nové a překvapivé cesty jak se svobodně vyjadřovat a posouvat.ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Sleeping With Sirens mají na cestě další desku!
11.08.

Sleeping With Sirens mají na cestě další desku!

Americká pop punk rocková kapela Sleeping With Sirens oznámila novou desku Complete Collapse, která přijde na pulty 14. října...


Ledárny Open Air zahájily druhou část hudebního léta
11.08.

Ledárny Open Air zahájily druhou část hudebního léta

Po měsíční přestávce pokračují v srpnu a září koncerty pod širým nebem v Ledárnách Braník. Například dnes...


Festival Brod 1995 přivítá vůbec poprvé zahraničního headlinera
10.08.

Festival Brod 1995 přivítá vůbec poprvé zahraničního headlinera

Ska, dub, reggae, funk a hlavně rock v širokém generačním i stylovém záběru. To je stylová náplň jednodenního...


Singl Marná zkrátí čekání na nové album Prago Union
10.08.

Singl Marná zkrátí čekání na nové album Prago Union

Již v pátek 19. srpna oficiálně vyjde nové album Prago Union s názvem Příduhned… Fanoušci si ho ale budou...


Only the Poets se předvedli na své první open air show ve Žlutých lázních!
09.08.

Only the Poets se předvedli na své první open air show ve Žlutých lázních!

V neděli 7. srpna do Prahy již podruhé zavítala britská kapela Only The Poets. Poprvé se zde objevili...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Letní kapela
14.07.

Letní kapela

» Letní kapela

Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem (Jaromír 99) nabízí na debutovém...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru