Tři sestry slaví na Džbánu, den druhý

Tradiční narozeninový večírek Tří sester, letos nazvaný Tři sestry 28 let open air, pokračoval po vydařeném prvním dnu (pátek 17. května) druhým, sobotním dnem. V pražském Džbánu se jednoduše dále slavilo, pařilo, řádilo a hlavně hrálo a zpívalo.

Vítězové naší soutěže, Brňáci Barbar Punk, jako rozehřívací kapela druhého dne nezklamala. Počasí se sice netvářilo nikterak přívětivě, ovšem směska rychlého agropunku první odvážlivce pobavila. Možná ještě více než popěvky jako Sudličník, Raketová základna či Loutky, oháklé aktuálním videoklipem, překvapili akční show. Vybavili se originálními kostýmy v conanovském stylu, osukýnkovaný zpěvák Horset létal po pódiu i mimo něj jak šílený a nakonec vypustili do chladného džbánovského povětří tisíce bublinek.

Devítka v akci

Hodně zajímavý set předvedl Spínací špendlík z Mostu. Nejdříve do proudu zpěvných halekaček typu Pane premiér zařadil také 

Spínací špendlík a Nick Cash

dvě předělávky: Vítej do Mostu od Vibrators a Armstorngův Báječný svět. Na druhou část vytáhl na scénu Nicka Cashe ze staré, polozapomenuté, ale legendární kapely 999. Dali spolu tři kousky Nasty Nasty, I´m Alive a Homicide. Škoda, že většina publika se moc na tyhle klasiky nechytala. Cash poté pokračoval sám na kytaru a odehrál pár písní z repertoáru Devítek nebo Heartbreakers.

Další partu vytáhl na pódium zlý školkáček "Gabriel" Mafuna. S basou a v bílém tričku vedl humoristickou jednotku MZH. Frajeři se vrací, Implantáty od pantáty, Hrací hodiny, Lehovec nebo Tajemství Daniela Landy konečně trochu rozhýbaly doposud chladné publikum. Řízný a skvělý zvuk, rychlé tempo, výrazné melodie a texty bez lhostejnosti k okolí. SPS táhnou v káře už 25. sezónu a mají v ní vyrovnaných šest řadovek. To se to pak vybírá - zazněly všechny osvědčené pogovky Máma, Václavák, Pořád dál, Ruská nebo Ekologická.

Zdravý doktor a pogující Eéčka

Standardní nálož vytvrzených a vydrsněných popěvků na téma ženy, rock a alkohol předvedli De Bill Heads

Doctor PP

V takových vodách si dobře zaplavala Ryba se má, snilo se o bájném Amsterdamu, přijeli Hasiči jedou a na závěr (za odměnu) proběhla i báječná Dovolená s Elvisem. Doctor PP nastoupil v silném složení rozšířeném o dechové oddělení a dvě hezká (jak zmínil sám frontman Petr Pečený) koťátka v sekci vokální. Dal tak vyniknout zejména písním ze zbrusu nové desky Zdravý doktor: Jsem dokonalej, Hej rock´n´roll, Opora ve stáří a především titulní Zdravý doktor bourající českou rozhlasovou hitpošku. Lidi se slušně chytali a když k tomu zazněly osvědčené tancovačky Hasičský bál, Jeliman, Temelín, Mám rád kofein či Já a můj Bak, špatný koncert to prostě být nemohl.

Totální nasazení předvedlo skutečně totální nasazení. Hrálo pochopitelně z albové novinky Oceloví ptáci - stejnojmennou titulku, Jezířkáře (který na ně prý zbyl po Doktorovi PP) anebo varování Nezapomeneme. K tomu slánská trojka přidala kousky prověřené časem (Australská, Balkánská, Protidavová) a další. E!E už hráli před zcela zaplněným areálem, takže to fakt mělo šťávu. Projeli svůj repertoár zleva doprava křížem krážem a vytáhli z něj Pogo, Nic novýho nerozjíždět, Pelikány, Mravence a dokonce i Hovno... Při Kleši se opět divoce pogovalo a při Hošanech v koši zase sborově zpívalo. E!E prostě umí a vzhledem k tomu, že i jako na řadu dalších kapel na ně chodí už dvě genereace fanoušků, je nálada vždycky parádní.

Tři sestry a jejich lepší časy


Tři sestry
jako vrchol akce zaplnily opravdu celý areál. Je až s podivem, kolik lidí přijelo v podstatě jenom na ně. Přitom 

Tři Sestry

spousta skvělé muziky se hrála už předtím během obou dní. Samozřejmě nic proti Třem sestrám, opět předvedly slušný výkon. Ostatně stačí, aby kapela za tónů otvíráku Baroko z nové desky Líná hudba holý neštěstí nastoupila na pódium, Fanánek zapěl Ratata a lidi v mžiku mávají podprsenkou od sousedky vpředu. Úvod byl postavený především na skladbách z nové desky - Kalhotky ze Lhotky, Masky sádrový nebo Desítka. Když přišel na řadu Otčenáš, začlo se v režii Mafuny vzpomínat na Frantu Sahulu. Samotný křest albové novinky si vzaly na starost mladoučké sboristky z klipu Školka, který samozřejmě v živé podobě nemohl nezaznít. Ale to byl večer ještě hodně mladý. Za spoluúčasti několika hostů zněly všechny hity, na které tady fanoušci čekali: Ztráta imunity, Kovárna, Budapešť, Pijánovka, Lepší časy, Alkohol je, Montérúdržbář, Pilsner Urquel a další, a další, a další...

Fotogalerie z druhého dne:

  • Více fotografií z druhého dne ve Fotoreportu - den 2.
  • Fotogalerie z druhého dne na našem Facebooku zde.

Vše o o prvním dni:

  • Reportáž z prvního dne si přečtěte zde.
  • Více fotografií z prvního dne ve Fotoreportu - den 1.
  • Fotogalerie z prvního dne na našem Facebooku zde.


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
39. narozeniny kapely Tři Sestry s UK Subs – den první
19.05.

39. narozeniny kapely Tři Sestry s UK Subs – den první

Letošní 39.narozeninová oslava kapely Tři sestry připadla na 17. a 18. května. Spousta fanoušků oželela sledování...


Caligula's Horse v Praze ukázali vyhlášenou australskou slušnost i hudební tvořivost
18.05.

Caligula's Horse v Praze ukázali vyhlášenou australskou slušnost i hudební tvořivost

Jeden z progresivně metalových a rockových leaderů Caligula's Horse vyrazil na evropské turné k podpoře aktuální...


Kapely Domkraft a Sunnata uspaly Brno chmurným metalem
18.05.

Kapely Domkraft a Sunnata uspaly Brno chmurným metalem

Brněnský klub Kabinet Múz si na polovinu května připravil další lahůdku pro milovníky melancholických a zádumčivých...


Trio Mandili v Brně dávalo lekci gruzínštiny
18.05.

Trio Mandili v Brně dávalo lekci gruzínštiny

Na přelomu týdne Českou republiku procestovala trojice dívek, které v uplynulých pěti letech sbírají vavříny...


Poly, frontman INSANIE, přichází s novým dark country/noir western projektem
17.05.

Poly, frontman INSANIE, přichází s novým dark country/noir western projektem

Poly, zpěvák a kytaristy crossoverové, čtveřicí Andělů oceněné stálice INSANIA, se vydal cestou...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
To nejlepší
27.04.

To nejlepší

» Kryl Karel

Karel Kryl by letos 12. dubna oslavil osmdesáté narozeniny. Těsně před...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru