Světlo pro Světlušku 2013

Naše Hudební knihovna velice ráda píše o tom, když hvězdy kulturního nebe podporují potřebné. V sále pražské Lucerny se v sobotu 2. listopadu od 21:30 hodin uskuteční jubilejní desátý benefiční večer s patronkou Světlušky Anetou Langerovou a dalšími hosty, kterým není osud zrakově postižených lhostejný. Akci bude v přímém přenosu přenášet první program ČT a Radiožurnál.

Slovenská moderátorka Adela Banášová a herec Pavel Liška budou provázet celým slavnostním večerem, přičemž obsazení hostů bude více než hvězdné. Mimo Anetu Langerovou se můžeme těšit na Marii Rottrovou, Hanu Maciuchovou, Ivana Trojana, Táňu Vilhelmovou, Vojtu Dyka, Martu Kubišovou, Janu Kirschner, Matěje Rupperta, Ondřeje Brzobohatého, Elišku Balzerovou, Hradišťan, Buty, Báru Hrzánovou a další.

Aneta Langerová tradičně představí také nevidomé umělce, přičemž jistě nás uchvátí i sbor Canti di Praga či Kühnův dětský sbor. Těšit se můžeme též na talentované děti ze Školy J. Ježka a Školy pro zrakově postižené.

Sama Aneta Langerová doznává, že se velmi těší, až akce rozzáří celou pražskou Lucernu. Aneta doplňuje, že Světluška z malé lucerny dokáže rozdat spoustu světla a radosti. Patronka Světlušky je zářným příkladem toho, jak nevidomé podpořit, neboť se připojila k brněnskému fotbalovému týmu pro nevidomé, kde společně s nevidomým Honzou a Katkou Hegrovými trénovala na fotbalový zápas. Zpěvačka také hned v úvodu koncertu dokáže, že se dá tančit i bez pomoci zraku, protože předvede tanec s nevidomým tanečníkem Alešem Příborským.


Projekt Světluška je velmi potřebný, neboť jen za loňský rok se podařilo díky divákům a posluchačům vybrat 4,6 milionů korun. Vstupenky na benefiční večer seženete od 300 Kč.

Photo: official website

GALERIE

Související obsah:

» Aneta Langerová na zajímavém turné   (Jakub Fritsche, 20. 11. 2012)
» Aneta Langerová se spojila s Martou Kubišovou   (Ondra Kocáb, 12. 07. 2013)
» Pár míst Anety   (Joe Stramr, 24. 05. 2012)
» Kubišová oslaví narozeniny v Bobycentru   (Karel Souček, 12. 01. 2013)
» Vojta Dyk s B-Side Bandem rozpumpuje Lucernu   (Joe Stramr, 19. 12. 2012)
» Butí Duperele čili Maličkosti od Ostravaků   (Joe Stramr, 03. 05. 2012)
» Vrátili se sprostí Buty   (David Malý, 26. 08. 2012)
» Buty   (Joe Stramr, 05. 08. 2010)
» Kirschner Jana   (Joe Stramr, 05. 08. 2010)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Calum Scott rozesmál i dojal pražské publikum
03.11.

Calum Scott rozesmál i dojal pražské publikum

Britský zpěvák a skladatel Calum Scott vystoupil 28. října 2025 v pražském O₂ universu, kde představil svou...


Brněnské stálice se rozloučily s legendárním klubem
03.11.

Brněnské stálice se rozloučily s legendárním klubem

Klub Melodka a město Brno. Spojení, které nezpochybní jediný hudební fanoušek z jihomoravské metropole a jejího...


Fanoušci americké skupiny Big Time Rush se konečně dočkali
02.11.

Fanoušci americké skupiny Big Time Rush se konečně dočkali

Big Time Rush je americká popová kapela, která vznikla v roce 2009. Tvoří ji čtyři členové – Kendall Schmidt,...


Jamaron vyhlížejí s novou deskou Forum Karlín
02.11.

Jamaron vyhlížejí s novou deskou Forum Karlín

Něco zůstane je název nového, v pořadí již čtvrtého studiového alba rockové kapely Jamaron....


Isabel LaRosa přiveze do Prahy temně snové tracky
01.11.

Isabel LaRosa přiveze do Prahy temně snové tracky

Americká zpěvačka Isabel LaRosa patří k nejzajímavějším jménům současného popu. Její temně...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Ascension
27.10.

Ascension

» Paradise Lost

Ascension je název již sedmnáctého studiového alba britské gothic-doom...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru