Své patnácté narozeniny si Poletíme? i jejich fanoušci náležitě užijí

Každý, kdo někdy navštívil divoké, energické a rozjuchané koncerty kapely Poletíme?, těžko uvěří, že tahle partička slaví 15. narozeniny. Ale je tomu tak a  při této příležitosti vydává osmičlenný ansámbl okolo výtvarníka Rudolfa Brančovského nadupaný živák Best of do gramofonu, který vznikl během únorového vyprodaného dvojáku v brněnském klubu Fléda. Kromě dvojalba, které Poletíme? pokřtí 30. srpna v pražských Ledárnách Braník, se fanoušci mohou těšit také na záznam koncertu, jejž uvede ČT art v premiéře 9. června ve 20:20.   

„Stále jsme stejní jako před patnácti lety v touze koncertovat a prosazovat se. Stále chceme hrát energickou hudbu. Stále věříme, že může na naše koncerty chodit o mnoho lidí více, tedy že je kam růst. Vyléčení jsme naopak z toho, abychom si mysleli, že z nás budou superstars. To bychom museli změnit od podstaty vše. A přestali bychom být vzácní svojí originalitou a jinakostí. „Superstárství" spočívá v plytkosti a zneužívá lidské hlouposti. To je nám velmi vzdálené," zamýšlí se Rudolf Brančovský nad proměnami, kterými kapela (ne)prošla během své dosavadní existence.  Právě zmíněná touha hrát energickou, originální hudbu je ostatně typickým poznávacím znamením Poletíme?. Kapela si za těch patnáct let doslova „vyhrála" výsadní pozici na české klubové scéně a pravidelně hostuje na nejvýznamnějších hudebních festivalech. Svůj díl na tom má společně s neutuchajícím nadšením i netradiční nástrojové obsazení, s nímž muzikanti zvládají výtečně punk nebo jazz a všechno mezi tím, stejně jako um odlehčenou formou vyprávět o složitých a smutných věcech.   

Barevnost, nesvázanost žánry i živelnost a koncertní jedinečnost Poletíme? perfektně vystihuje také novinka a první živé album v historii skupiny Best of do gramofonu, které je 100% záznamem z koncertů na Flédě, a to bez jakýchkoli postprodukčních zásahů ve studiu, kromě mixu jako takového.  Nové dvojalbum čítá celkem 32 skladeb. „Každé naše deska je jakýmsi vhledem do doby, ve které vznikala. Jsou to tedy i pomyslné milníky naší dosavadní kariéry. A stejně tak je to i s novinkou Best of do gramofonu. Ta je z mého pohledu nejzajímavější a nesilnější, když zachycuje naši aktuální  pódiovou formu, na které jsme mnoho let pracovali, a vykresluje atmosféru, jež nás na koncertech doprovází. Měla by zároveň být i určitou čarou za minulostí…," říká k tomu frontman Poletíme?.  

Pomyslné shrnutí jedné etapy v kariéře populárního turbošansónového gangu v podobě právě vycházejícího dvojalba a s ním související oslavy 15 let na scéně budou Brančovský & spol. náležitě a hojně prožívat i užívat také se svými fanoušky napříč republikou. „V létě pojedeme klasické festivalové akce a různé slavnosti. Na podzim pak vyrazíme na klubové turné. Krom toho, že budeme různě křtít a propagovat náš nový živák, máme v plánu také zařazovat písně úplně nové, se kterými se chystáme jít na jaře 2024 do studia," komentuje nejbližší plány Brančovský.  

Jak bylo naznačeno, vedle dobře známých fláků se mohou návštěvníci koncertů těšit také na novinky včetně „první vlaštovky" ze začátku letošního roku v podobě dynamické skladby Můžeš mi říct, kterou doprovází vtipný klip.
Foto: David Podrabský, Lukáš Kadeřábek


GALERIE

Související obsah:

» Poletíme? se hitovostí svých skladeb rozhodně trápit nemusí   (Karel Souček, 16. 07. 2018)
» Tak Poletíme? Určitě, díky, rádi!   (Karel Souček, 26. 11. 2014)
» Poletíme? svým turbošansónem okouzlili Lucerna Music Bar   (Karel Souček, 04. 03. 2023)
» Poletíme? zvou novým videoklipem na jarní turné   (Karel Souček, 13. 02. 2020)
» Nový klip věnují Poletíme? všem, kteří se nebojí svých limitů   (Karel Souček, 15. 04. 2019)
» Poletíme? Ano, k oslavám narozenin a prvnímu živáku!   (Karel Souček, 30. 01. 2023)
» Proč sedět doma, když může bejt párty? – rozhovor s leaderem skupiny Poletíme?   (Jitka Fialková, 29. 09. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí
25.09.

Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí

Naléhavost sdělení s až bezstarostně laděnou muzikou a hudební lehkost s vážností slov propojuje kapela...


Punk-rockový večírek v Říčanech s kapelou E!E
25.09.

Punk-rockový večírek v Říčanech s kapelou E!E

Tento pátek 29.9. 2023 se v Říčanech u Prahy sejde špička punk-rockové scény. Od dvaceti hodin postupně...


S novým klipem a bestofkou vyráží Vanessa na turné
25.09.

S novým klipem a bestofkou vyráží Vanessa na turné

Kontroverzní a provokující kapela Vanessa vchází do Kristových let. K této příležitosti představí elektronická formace...


Jason Derulo vystoupí v pražské O2 areně u příležitosti 20. výročí od otevření
25.09.

Jason Derulo vystoupí v pražské O2 areně u příležitosti 20. výročí od otevření

Derulo je pokrokový, žánrově vyhraněný a nesmírně kreativní, a tak se zařadil mezi nejdynamičtější osobnosti světového...


Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter
25.09.

Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter

Liberecká modern rocková parta Meredith Hunter se v nové sestavě  po roce odmlky ozývá s novým klipem a singlem...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru