Stará škola Křižany zve na rodinný multižánrový festival

Školní tranzistor je název letního festivalu, který se v rámci Dnů lidové architektury uskuteční v neděli 24. července v kulturní památce Stará škola Křižany. Ta se nachází na žitavské části Svatojakubské cesty přímo na hranicích Přírodního parku Ještěd. Festival zve na koncerty, divadla, prohlídku památky, ale i interaktivní tématické dílny pro děti se zkušenými lektory. Vstupné je dobrovolné.

Na druhém ročníku multižánrového festivalu pro celou rodinu vystoupí písničkář, básník a herec Václav Koubek s kapelou, populární dvojice komiků Bratři v tricku se svým Prasečím cirkusem, ve školním sadu zazpívá oblíbený dětský sbor Severáček. Roli moderátora se letos poprvé zhostí herec Ondřej Bauer (VOSTO5, Kašpárek v rohlíku). Dále proběhnou speciální zábavné dílničky pro děti, divadlo pro malé i velké obstará známý moderní loutkář Ruda Hancvencl s pohádkou V jednom lese… a besedu na téma historie našich chalup povede Ivan Peřina (NPÚ). Nebudou chybět prohlídky památky, lokální potraviny nebo svlažení v Ještědském potoce či místním pivu.„Jsme vděční, že Starou školu přijali místní i přespolní jako kulturní zastávku. Přes rok jsme měli na vystoupeních kapacitu vždy naplněnou a teď se těšíme, že naplníme školní zahradu. Věříme, že letošní program zaujme nejen výletníky, ale také rodiny s dětmi, pro které bude letos velké zázemí po všech směrech. Rozhodně se však nemusí bát přijít lidé bez dětí, program je opravdu pro všechny," říká nový majitel objektu a hudebník David Landštof.

Dny lidové architektury každoročně seznamují veřejnost s lidovými stavbami, které představují tradiční život na vesnici. Stará škola v obci Křižany se snaží dokázat, že kulturní památka nemusí být jen skanzen a život v ní může být aktivní a v souladu i s respektem k tradici. Původně zájezdní hostinec sloužil po většinu své existence jako národní škola až do druhé poloviny minulého století. Chátrající dům začal nový vlastník rekonstruovat v roce 2019 a v loňském roce ho poprvé otevřel veřejnosti s kulturními aktivitami.
Foto: Filip Singer
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Sleeping With Sirens mají na cestě další desku!
11.08.

Sleeping With Sirens mají na cestě další desku!

Americká pop punk rocková kapela Sleeping With Sirens oznámila novou desku Complete Collapse, která přijde na pulty 14. října...


Ledárny Open Air zahájily druhou část hudebního léta
11.08.

Ledárny Open Air zahájily druhou část hudebního léta

Po měsíční přestávce pokračují v srpnu a září koncerty pod širým nebem v Ledárnách Braník. Například dnes...


Festival Brod 1995 přivítá vůbec poprvé zahraničního headlinera
10.08.

Festival Brod 1995 přivítá vůbec poprvé zahraničního headlinera

Ska, dub, reggae, funk a hlavně rock v širokém generačním i stylovém záběru. To je stylová náplň jednodenního...


Singl Marná zkrátí čekání na nové album Prago Union
10.08.

Singl Marná zkrátí čekání na nové album Prago Union

Již v pátek 19. srpna oficiálně vyjde nové album Prago Union s názvem Příduhned… Fanoušci si ho ale budou...


Only the Poets se předvedli na své první open air show ve Žlutých lázních!
09.08.

Only the Poets se předvedli na své první open air show ve Žlutých lázních!

V neděli 7. srpna do Prahy již podruhé zavítala britská kapela Only The Poets. Poprvé se zde objevili...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Letní kapela
14.07.

Letní kapela

» Letní kapela

Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem (Jaromír 99) nabízí na debutovém...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru