Skupina XIII. století vyhlíží Noc

Gothic rocková skupina XIII. století natočila nové, v pořadí osmé studiové album. Nese název Noc vlků a vychází na CD, LP a na digitálních platformách. 

Noc vlků vychází po 8 letech od předchozího alba Intacto. Všech deset nových skladeb bylo do značné míry ovlivněno osobními zkušenostmi skladatele a textaře Petra Štěpána. Z alba se vymyká ojedinělá skladba Můj bratře můj, která překračuje hranici, jež tvorbu skupiny dosud vymezovala. „Tato píseň je naší velmi osobní zpovědí. Zároveň je výjimečná jak hudebně, tak i textově. Je těžké sdělovat k ní něco víc. Každý, kdo zná skupinu XIII. století, ví, o čem je," shodují se oba bratři. 

Právě k písni Můj bratře můj natočila skupina emotivní klip se záběry z domácího archivu bratrů Štěpánových, kteří tvoří páteř skupiny XIII. století už třiatřicet let. Nedílnou součástí alba je obal s malbou od Petra Štěpána a plakát skupiny s fotografiemi kapely s vlčí smečkou, který tak doplňuje obsah alba.
Foto: Štěpán Viktora


GALERIE



ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Deset koncertů, jeden silný příběh: Anna K. vyráží na turné
08.02.

Deset koncertů, jeden silný příběh: Anna K. vyráží na turné

Anna K. vyráží na speciální koncertní turné s názvem „Vždycky se budeme znát”.  Postupně deseti koncerty...


Esperanza Spalding – fenomén súčasného jazzu v Brne
07.02.

Esperanza Spalding – fenomén súčasného jazzu v Brne

JazzFestBrno si dlhodobo buduje reputáciu festivalu, ktorý do mesta prináša svetové mená a odvážne umelecké...


Organizátoři festivalu Rock for People dokončili hudební puzzle pro pátý den
07.02.

Organizátoři festivalu Rock for People dokončili hudební puzzle pro pátý den

Festival Rock for People 2026 rozšiřuje svůj program o další výrazná jména pro přidaný pátý den 15. června,...


Brutal Assault na soupisku doplňuje sedm kapel
07.02.

Brutal Assault na soupisku doplňuje sedm kapel

Festival Brutal Assault rozšiřuje svůj program o další výrazná jména napříč žánry a potvrzuje, že ani letos...


Kapela Naboso vydává své druhé autorské album
07.02.

Kapela Naboso vydává své druhé autorské album

Pražská kapela Naboso představuje své druhé studiové album Nahmatat na duši klid. Jeho slavnostní křest...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Roll with Punches
23.01.

Roll with Punches

» Adams Bryan

Roll with Punches je sedmnácté studiové album kanadského...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta