Rybičky 48 oslavili dvacet let skoro podpálením O2 Arény

Dne 20.10.2022 se v O2 Aréně objevila kapela Rybičky 48. Pop-Punková kapela, která se založila v roce 2002 pod názvem Banánové Rybičky

Než začala jejich show, na plátně se pouštěly veškeré videoklipy, které za dvacet let společně vytvořili. Ať už samostatně či s nějakým hostem, takže člověk si mohl zavzpomínat od nejnovější tvorby, až po ty úplné začátky. I přes to, že měli mírné zpoždění, fanouškům to vůbec nevadilo. Mohli se pokochat dokumentem, kde jsme mohli vidět jejich dlouhou cestu. Pocity, a dokonce i názory jejich přátel a hostů nebo dokonce jich samotných. Na konci jejich dokumentu byl odkaz na březen 2023, takže kdo ví? Třeba se dočkáme i samotného dokumentu, na který se budou moci fanoušci těšit. Poté nastal odpočet, a když celá Aréna dopočítala do nuly, začala blikat světla, ozvaly se první tóny písně, následně Kubovo silné: „Nazdár!" a spadlo plátno, které odhalilo celé monstrózní pódium a také samotnou kapelu. 

Při prvním pohledu Kuby na celé publikum pronesl: „No ty krávo!" a začali společně hrát první píseň zvanou: „Tohle je Rock n Roll vy buzny!". I po skončení úvodní písně se pořád rozhlíželi po celé hale a bylo pro ně stále překvapující kolik tam mají fanoušků a v jednu chvíli dokonce neměli slov. Poté už to rozjeli na plno. Skákali po pódiu, pobíhali ze strany na stranu a užívali si momenty, kdy publikum zpívali s nimi. Jako hosty měli pozvané například Jakuba Děkana, Václava Bláhu nebo dokonce Báru, se kterou zpívali píseň "Zamilovaný/Nešťastná"

Po písničce "Divoký Ir", na kterou si pozvali i zpěváka z Divokého Billa Václava Bláhu přišla pauza na převlečení, protože Kuba Ryba nám slíbil striptýz. Během převlíkání zazpíval Pokáč, který nedávno vyprodal celou O2 Arénu také, píseň "Rád chodím na poštu". Pro některé to bylo překvapují, až zvláštní, když je celý koncert v pop-punkovém kabátku a najednou se tam objeví tahle píseň, ale nikomu to ve finále nevadilo. Jakmile skončil, z reproduktorů se ozvala píseň, která se objevuje v klasických filmech, kde je striptýzová scéna a na pódiu se objevil Kuba ve zlatém kostýmu. Kuby se při songu "Sexy and I know it" přesunul na molo a  začal tančit, vlnit boky a pomalu se svlékat. Napřed začal rukávy, které od svého kostýmu odtrhl, poté rozepnul celou košili a všichni již mohli vidět, že má pod tím pruhované jednodílné plavky. Nakonec odtrhl i kalhoty, které následně odhodil do publika. Po vsuvce zazpívali skladbu "Léto" a Kuba se šel znovu převléknout. V průběhu jeho převlékání, Petr společně s Michalem požádali publikum, aby rozsvítili na následující píseň své mobilní telefony. Jakmile se Kuba vrátil zpátky, musel se nad tím pousmát a společně zazpívali píseň "Ženy". 

Při písni "Správný Chlapi", měl na sobě Kuba nádobku, která, která mu umožnila ze své kytary vystřelovat plameny. Bylo to velkolepé, a dokonce tam za nimi proběhl jeden „fanoušek", který chytl od jeho kytary a následně ho „crew" musela chytit a uhasit. 

Úplné finále zakončili s "My ještě nejsme starý", kde jim začátek odzpívali fanoušci. Na klucích bylo vidět, že jsou z toho dojatí, nadšení a míchají se v nich samé pozitivní emoce než se chopil slova Kuba. Dokonce píseň doladili pyrotechnikou jako byl ohnivý spád, vystřelující plameny a na závěr velká rána. S fanoušky se rozloučili společnou fotografií, rozdali trsátka, paličky, desky a mnoho dalších suvenýrů, které si fanoušci mohli pochytat. 

Během koncertu Rybičky 48 oznámili svůj největší koncert za celou jejich kariéru. Bude se konat 27.5.2023 v Kutné Hoře. Prozradili, že koncert bude mít dvě hodiny, takže se fanoušci, kteří dorazí, budou mít na co těšit. 

GALERIE

Související obsah:

» Rybičky 48 si po úspěšném létu dávají koncertní pauzu   (Karel Souček, 30. 09. 2021)
» Rybičky 48   (Petr Škrabánek, 17. 01. 2014)
» Rybičky 48 oslavili dvacet let skoro podpálením O2 Arény   (Monika Jetelová, 23. 10. 2022)
» Rybičky 48 vydaly nový singl a klip na Štědrý den   (Karel Souček, 27. 12. 2021)
» Rybičky 48 odmítají stres, proto O2 arenu přesouvají na prosinec 2021   (Karel Souček, 19. 06. 2020)
» Do irské lidovky si Rybičky 48 přizvaly Vaška Bláhu   (Karel Souček, 17. 07. 2022)
» Dvacetileté Rybičky 48 jedou dál   (Karel Souček, 26. 09. 2022)
» Kultovní hudební videa: Rybičky 48 se nešťastně zamilovaly   (Joe Stramr, 16. 11. 2015)
» Rybičky 48 se novou baladou klaní všem ženám   (Karel Souček, 16. 02. 2018)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Novinkový Prague Music Week zve na první část svého letošního programu
28.09.

Novinkový Prague Music Week zve na první část svého letošního programu

Nová hudební událost Prague Music Week, která navazuje na úspěšnou konferenci a showcase festival Nouvelle Prague,...


Podzimní šňůra koncertů v RC Prdel Beroun začíná nabírat na obrátkách
28.09.

Podzimní šňůra koncertů v RC Prdel Beroun začíná nabírat na obrátkách

Po prologu minulý víkend čekala na hosty berounského RC Prdel další hudební nálož, tentokrát v heavy-metalovém...


Nezastavitelná K. Flay předvedla i přes handicap špičkovou show
27.09.

Nezastavitelná K. Flay předvedla i přes handicap špičkovou show

Člověk si jen těžko umí představit, jak by asi jako hudební fanoušek fungoval s omezeným sluchem. A teď...


První jména Brutal Assaultu 2024
27.09.

První jména Brutal Assaultu 2024

Ve čtvrtek v 11:00 pořadatelé Brutal Assaultu oznámili první jména na nadcházející 27. ročník, který...


Komfortní večer v Cross Clubu s DAYTIME TV
27.09.

Komfortní večer v Cross Clubu s DAYTIME TV

Skotská alternativní čtveřice DAYTIME TV 25. 9. 2023 vystoupila v Cross Clubu v Praze. Kapela se skládá z členů...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru