Nováčci As December Falls předali fanouškům upřímnost a nasazení

Mladí pop-rockeři As December Falls zavítali po své české premiéře na letošním ročníku festivalu Rock For People konečně i do Prahy. Britští rodáci se nejen podělili o novinky ze svého chystaného třetího alba, ale také o svou energii a nadšení.

Maličké podium v Café V lese pro kapelu zahřálo české crossover duo Goofy Cow. Ti se svého úkolu zhostili velmi zodpovědně a s vtipem – jak sami řekli, předskakovat As December Falls je jako strečink před tréninkem – nikoho to netěší, ale je důležité to provést. O tom, že jejich set nikoho netěšil, se ale dá úspěšně pochybovat.

Téměř neznámá kapela na začátku své hudební kariéry totiž velmi příjemně překvapila. Nejen, že se svou výbušnou žánrovou směsí od rapu až po nu metal musí trefit do vkusu téměř každému, ale chytlavost a dravost jejich songů v kombinaci se sympatickým provedením a komunikací s publikem často připomínaly zavedené (a velmi úspěšné) tuzemáky John Wolfhooker. 

Přestože dali Goofy Cow do nahajpování publika vše, rozjet mosh pit se jim nepodařilo. I tak ale byli s výsledkem koncertu spokojení, frontman Jakub Pavlík se dokonce i s kytarou proběhl publikem a s osazenstvem klubu si kapela na závěr pořídila fotku.

Zpočátku prořídlý dav zhoustl, prostranství před stagí se pěkně zaplnilo a za chvilku začalo být v původně studeném sklepení pořádně horko. A brzy bylo jasné, proč je o místo u podia takový zájem. As December Falls všechna pozitiva předchozího vystoupení jen ještě posílili. Málokdy je z kapely cítit taková pokora, nadšení pro věc a oddanost muzice, jaké tentokrát z kapely sálaly.

Během svého sympatického setu se obzvlášť výrazná frontwoman Bethany Curtis nebála kontaktu s publikem, kterému se pohybovala doslova na dotek. Po podiu tančila i skákala, pózovala na fotky, smála se a skvěle komunikovala s fanoušky. Její přirozenost a uvolněný projev dodávaly emocionálním písním na uvěřitelnosti a zároveň energičnosti. Na nejnovější singl "Mayday" se kapele dokonce povedlo rozjet i malý moshpit a rozeskákáni fanoušci už se do konce koncertu nezastavili.

Velký úspěch ale sklidily i starší songy, zejména "No Money", "Zombie" a "Ride" z prvního alba kapely, singly "I Don’t Feel Like Feeling Great" a "Afterglow" z předchozího "Happier", a půl roku starý "Go Away". Z nejstarší tvorby As December Falls zaznělo pouze "Everything You Say". Nadšeného přijetí se dočkal i velmi povedený cover na "I’m Not Okay (I Promise)" od velikánů My Chemical Romance. Odvaha se vyplácí!

Při závěrečné "More To You" sestoupila Bethany z podia a zakončila koncert v chumlu zpívajících fanoušků. Ani As December Falls si pak nezapomněli pořídit na památku fotku se svými příznivci.

Přestože obě kapely, které večer táhly, stále na scéně patří mezi neznámá jména, mají velkou šanci to brzy změnit. Tvoří je sympatičtí mladí talenti, kteří mají radosti na rozdávání a jistě ji budou nadále šířit na každém svém vystoupení. Mládí kapel tak prozrazovaly jen velmi krátké sety. Kvalita jejich vystoupení však předčí koncerty i mnohem známějších kapel a nezbývá než kapelám fandit, aby mohli začít vystupovat pro větší publikum. Na velkém podiu ostudu určitě neudělají!


Související obsah:

» As December Falls   (Karolína Klenková, 10. 11. 2022)
» Nováčci As December Falls předali fanouškům upřímnost a nasazení   (Karolína Klenková, 12. 11. 2022)
» Po úspěchu na Rock for People se As December Falls vrací do České republiky   (Monika Jetelová, 31. 10. 2022)
» Po úspěchu na Rock for People se As December Falls vrací do České republiky   (Monika Jetelová, 31. 10. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Dokument, megakoncerty, festivaly – Rybičky 48 slaví i letos
25.03.

Dokument, megakoncerty, festivaly – Rybičky 48 slaví i letos

RYBIČKY 48 – 20 LET ROCK’N’ROLLU, VY BUZNY je název celovečerního filmového dokumentu, který přináší...


Depeche Mode vydávají patnáctou studiovku Memento Mori
25.03.

Depeche Mode vydávají patnáctou studiovku Memento Mori

Čekání je u konce, Depeche Mode vydali své netrpělivě očekávané patnácté studiové album...


Moody Moon Noize vol. 4: Unikátní koncerty v kostelech i zbrusu nová jména
24.03.

Moody Moon Noize vol. 4: Unikátní koncerty v kostelech i zbrusu nová jména

Čtvrtý ročník butikového festivalu Moody Moon Noize proběhne na konci srpna v severočeském Chomutově. Pořadatelé...


TŘI SESTRY SE VRACEJÍ DO BRANÍKA!
24.03.

TŘI SESTRY SE VRACEJÍ DO BRANÍKA!

Skupina Tři sestry ve středu odstartovala svoji 38. sezónu vyprodaným pražským koncertem v pražském Paláci Akropolis....


Po čtyřech letech se písničkářka Lauren Ruth Ward vrací do Prahy
24.03.

Po čtyřech letech se písničkářka Lauren Ruth Ward vrací do Prahy

Jako o spojení Janis Joplin, Florence Welch a Courtney Barnett mluví hudební kritika o americké multitalentované...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
LP XXIII
08.03.

LP XXIII

» Koller David

Necelých osm let po předchozí desce ČeskosLOVEnsko přichází David Koller s...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru