Největší rodinný festival Kašpárkohraní vám prodlouží prázdniny
Prázdniny
nekončí, zážitky
trvají.
Jedenáctý ročník rodinného
festivalu Kašpárkohraní letos
otevře své brány v neděli 8. září od 11 do 19 hodin na
předpolí Obory Hvězda
na pražském Vypichu. Návštěvníci se můžou těšit na zpěváky
Tomáše
Kluse,
Michala
Hrůzu, vtipný
projekt Mateřská.com zpěvaček Lenky
Jankovské
a Báry
Vaculíkové nebo
kapelu Rybičky 48. Festival
se koná za každého počasí a vstupné je zdarma.
Divadelní scéna s moderátorem Adamem Halašem uvede Divadlo Continuo, klaunské trio Squadra Sua či Irinu Andreevu a Teatr Novogo Fronta. Bionaut a Aerofilms ve filmovém stánku představí animované hrdiny Medvěda a Mišku ze zbrusu nového filmového pásma Hurá na pohádky. Festival Kašpárkohraní letos spolupracuje s dobročinnou organizací Zdravotní klaun.
Divadelní scéna Kašpárkohraní letos nabídne malým návštěvníkům loutkovou pohádku Zuna v podání divadla Continuo, připraveno bude také rodinné představení Iriny Andreevy a Teatru Novogo Fronta nazvané Ademenato! o vlivu člověka na digitální vysílání. Chybět nebude oblíbené klaunské uskupení Squadra Sua s hasičskou groteskou Bomberos či divadlo Pohadlo s představením Co se děje v Mokroušově aneb Dešťové pohádky.
Bionaut ve spolupráci s Aerofilms a dětským filmovým festivalem Malé oči na Kašpárkohraní pozve děti do filmového stánku. Děti si zde budou moci vyzkoušet výtvarné aktivity spojené s oblíbeným dětským filmem Rosa a Dara a poznat nové animované hrdiny Medvěda a Mišku z pásma Hurá na pohádky, které v říjnu vstoupí do českých kin. Program doplní klasické loutkové Sváťovo dividlo. Bublinářský mág Václav Strasser předvede své unikátní vystoupení s kouřovými, obřími či duhovými mýdlovými bublinami.
Na Kašpárkohraní se bude možné zapojit také do tvůrčího programu s hudebními,výtvarnými nebo korálkovými dílnami, děti si budou moci vyzkoušet třeba hru na africké bubny nebo tvorbu diářů pod vedením The Dandelions. Festival každoročně spolupracuje s charitativními a neziskovými organizacemi, letos se spojil s organizací Zdravotní klaun, která přináší radost a smích tam, kde se jich obvykle nedostává. Přímo na Kašpárkohraní si budou moci návštěvníci zakoupit klaunský nos a podpořit tak smích ve dvaasedmdesáti nemocničních zařízeních po celé ČR.
Související obsah:
» Rodinný festival Kašpárkohraní (Kateřina Ondová, 10. 06. 2015)» Povodně vyhnaly Kašpárka na Vypich (Karel Souček, 14. 06. 2013)
» Kašpárkohraní potěší hodné i zlobivé děti (Karel Souček, 11. 06. 2014)
» Všichni bejbypankáči míří na Letnou, v neděli se zde koná Kašpárkohraní (Karel Souček, 06. 06. 2016)
» Na Kašpárkohraní letos opět zdarma (Karel Souček, 29. 04. 2013)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Francouzský vánoční večer v Salmovské
Pražskou worldmusic – jazzovou kapelu TROISS tvoří zpěvačka Romana Žabková, kytarista Juro Jašík, druhý kytarista...
Cleopatrick ve Fuchs2: pot, kytary a kanadská syrovost
Na Halloween večer se pražský Fuchs2 otřásl v základech. Po několika letech se do Česka vrátilo kanadské duo Cleopatrick...
Předčasný Halloween v MeetFactory: The 69 Eyes proměnili Prahu v temný rock’n’rollový rituál
Halloween letos v Praze začal o něco dřív - místo dýní a strašidelných masek ale přišly černé brýle,...
Skvělý koncert měl jednu stinnou stránku
Další z mé série popracovních koncertů byl na stole v pondělí 27. října v Roxy. Tentokrát...
Party jak žádná jiná: Enter Shikari roztančili Roxy
Druhý den ve vyprodanané Roxy - tentokrát v rytmu cyberpunku, ve světle neonů a podtržené bezchybným...
» zobrazit více...
RECENZE
» Kapela Mňága a Žďorp hořela vždycky...
» Atmosférické Nanebevstoupení umí Paradise...
» Poslední rozkaz od W.A.S.P. slaví bezbožných...
» Výmluvy došly, Vasilův Rubáš natočil...
» Dýňoví power metaloví bozi Helloween...
» Sains et Saufs: silně vyzrálá ZAZ na novince...
» zobrazit více...
Oslniví MYDY v Lucerna Music Baru
O tom, že kapela MYDY nedávno vydala nové EP Oops & Downs, jsme už psali...
Francouzský vánoční večer v Salmovské
Pražskou worldmusic – jazzovou kapelu TROISS tvoří zpěvačka Romana Žabková,...
Cleopatrick ve Fuchs2: pot, kytary a kanadská syrovost
Na Halloween večer se pražský Fuchs2 otřásl v základech. Po několika letech...
Metronome Prague oznamuje další hvězdy
Line-up Metronome Prague 2026 začíná dostávat konkrétní, mimořádně...
Textures: Nemyslím si, že ještě někdy pojedeme hrát do Spojených států
Před koncertem holandských Textures na festivalu Brutal Assault jsem si popovídal...
Podzimní melancholie? Pojďme si připomenout největší letní elektro pecky
Polovina října je za námi, léto a dny plné slunečních paprsků...
Stále aktuální odkaz Davida Stypky připomene nové album Opatruj.
Písničkář David Stypka sice předčasně odešel před téměř pěti lety, ale...
Na Veveří se mohou těšit Nela a Pavla
Putovní festival Hrady CZ pokračuje o víkendu na Veveří. V naší soutěži jste...
Nové album Island Mint s názvem Slun je venku
Nové album kapely Island Mint s názvem Slun je venku a kapela ho pokřtí...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.
Hudební knihovna
REPORTÁŽ:
KLIP: Elán přichází s novým singlem a míří do Edenu
NAŽIVO: Machine Gun Kelly míří s novým albem do Prahy




















