Na Metronome Prague 2024 přijede Tom Grennan

Tom Grennan je britský zpěvák a textař, držitel MTV Award, jehož první album Lighting Matches se stalo jedním z nejlépe prodávaných debutových alb roku 2018. Do povědomí posluchačů se dostal svým hostování na skladbě All Goes Wrong kapely Chase & Status.

Nejnovější album What Ifs & Maybes navazuje na úspěch Tomova průlomového alba Evering Road, které získalo ocenění BRIT GOLD a byly na něm platinové hity Little Bit Of Love a By Your Side. Oba z nich se umístily v první trojce nejhranějších písní roku 2021. Tom má na svém kontě také čtyři singly v britském žebříčku Top 10. Jeho nové album What Ifs & Maybes ihned debutovalo na prvním místě britského žebříčku alb. Píseň Little Bit of Love je dnes již globálním hitem a feat se světoznámým producentem Calvinem Harrisem hraje v klubech po celém světě.

O hudebních začátcích Toma Grennana toho moc nevíme, sám ale říká, že byl jednou na večírku, kde zazpíval „Seaside" od The Kooks. Jeho přátelé byli ohromeni, a tak ho začali pobízet, aby vystupoval více. Studoval herectví na St. Mary's University v Twickenhamu. V 18 letech začal vystupovat s akustickou kytarou na různých místech po Londýně, převážně v malých hospodách, což mu vydrželo téměř tři roky. Po vystoupení v hospodě Finsbury si ho všiml zástupce Insanity Records a nabídl mu smlouvu.

Zpěvák se v roce 2023 vydal na své první arénové turné po Spojeném království, které vyvrcholilo koncertem v ikonické londýnské O2 areně. Po něm následovaly koncerty po celé Evropě. Prožil také svůj euforický debut na festivalu Glastonbury.

O prvním setkání s Tomem hovoří Dita Klapka, Artist Advancing & Production Manager Metronome Prague 2024: „Jeho live vystoupení je dokonalou ukázkou toho, co na hudebních festivalech miluju. S myšlenkou na to, co si dám k jídlu, procházím kolem stage, kde zrovna hraje pro mě neznámý interpret.  Atmosféra davu mě pohltí natolik, že naskočí husí kůže. O pár minut později se jen fascinovaně usmívám, tancuju a nakonec odcházím s nezapomenutelným zážitkem."

Pořadatelé Metronome Prague 2024 pro diváky připravují na 80 hudebních a uměleckých vystoupení. Vstupenky jsou v prodeji již nyní. 7. ročník tohoto festivalu se bude konat od 20. do 22. června 2024.

 

 

Související obsah:

» Metronome Prague 2024 – první jména odhalena   (Alice S., 14. 11. 2023)
» Metronome Prague 2024 oznamuje další hvězdu   (Alice S., 10. 01. 2024)
» Michael Kocáb oslaví 70. narozeniny na Metronome Prague 2024   (Alice S., 11. 12. 2023)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Na nové album si fanoušci Poletíme? museli počkat šest let
19.06.

Na nové album si fanoušci Poletíme? museli počkat šest let

Šest let čekali fanoušci kapely Poletíme? na nové album. Na desku Chce to hit! nyní osmičlenná banda okolo výtvarníka...


The Offspring chystají na říjen nové album
19.06.

The Offspring chystají na říjen nové album

Minulý čtvrtek uchvátili američtí The Offspring festival Rock for People svým divokým koncertem. Fanoušci těchto punk...


Kapela MIRAI zahájila sérii Summer Festů v Riegrových sadech
19.06.

Kapela MIRAI zahájila sérii Summer Festů v Riegrových sadech

Oblíbená kapela MIRAI má za sebou první zastávku z dlouhé série vlastních festivalů. Velkolepý program...


The Offspring na Rock for People opět vsadili na nostalgii a dali vzpomenout na 90. léta
18.06.

The Offspring na Rock for People opět vsadili na nostalgii a dali vzpomenout na 90. léta

Kultovní kalifornská pop-punková skupina The Offspring si znovu po osmi letech našla cestu na Rock for People. Jejich letošní...


Druhému dni Rock for People dominovaly mimo jiné výroční koncerty
18.06.

Druhému dni Rock for People dominovaly mimo jiné výroční koncerty

Můj program byl během druhého dne festivalu Rock for People trochu volnější, ale zároveň jsem byl svědkem hned...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Sobě věrnej
17.06.

Sobě věrnej

» Škwor

Po desáté jubilejní desce Tváře smutnejch hrdinů, kterou kapela...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru