Michael Kocáb oslaví 70. narozeniny na Metronome Prague 2024

Michael Kocáb je občanský aktivista, politik, podnikatel, hudební skladatel a zpěvák. Je také jednou z nejvýznamnějších osobností jak tuzemské hudby, tak politiky. Jeho kapela Pražský výběr byla určující formací české nové vlny. I proto ji komunistický režim na několik let zakázal. Život Michaela Kocába je opravdu jízda. A jízda bude i oslava jeho 70. narozenin, které má příští rok, a které oslaví na Metronome 2024.

Jak k tomu říká sám Michael : „Nojo, pokoušel jsem se tomu zabránit, ale pak v tom nějak hrklo, škublo, cuklo…a je to tady. A jak se říká: rozum mdlý, vůle chabá, ale touha po novotách veliká. Tak jsem se rozhodl (tedy spíše mí kamarádi), že uděláme k této příležitosti koncert trochu jiný – průřezový. Prošel jsem v životě lecjakou hudbou, všechnu jsem měl rád, a měla vždy společného, lehce zdivočelého jmenovatele. Musela to být jízda. Takže ten koncert bude i nářezový. Co kdyby to celé odstartovala hudba Pražského hradu? Vždyť mé fanfáry k polednímu střídání stráží již hraje 35 let. Pak bych začal klasickým klavírem, pak trochu komorního i bigbandového jazzu, dotknul se šansonu i popu a pokračoval šílenými smyčci, symfonickou operou, projektem Aftershocks a nakonec samozřejmě Pražským výběrem sólo i s doprovodem orchestru. Bude to náročné a jestli mě neklepne, tak pak už nikdy. Naštěstí mi pomůže řada mých skvělých hudebních přátel, a tak se i já mám na co těšit," říká a dodává: „Takže vás srdečně zvu a teď mě napadá – pro jistotu si vezmu i rakev, kterou mám ještě schovanou z jednoho comebacku Pražského výběru. Člověk nikdy neví."

Vedení Metronome Prague se rozhodlo tento výjimečný narozeninový koncert oficiálně oznámit 10.prosince, kdy se každoročně po celém světě slaví Den lidských práv. Právě Michael Kocáb je totiž symbolem solidarity a prosazování lidských práv.

METRONOME PRAGUE – MUSIC & ARTS FAIR je hudební a kulturní událost, která nabízí unikátní zážitky přímo v centru Prahy. Návštěvníci si zde užijí nejen mezinárodní a české hvězdy v hudebních a dalších uměleckých vystoupeních, ale také širokou škálu doprovodných programů, včetně výtvarných instalací, food marketů a dalších zážitků. Pomyslnou korunu této metropolitní události dodává místo konání – Výstaviště Holešovice a kouzlo prvních letních dnů.  Další, v pořadí již 7. ročník, se bude konat od 20. do 22. června 2024.

GALERIE

Související obsah:

» Kocáb Michael   (Karel Souček, 25. 02. 2014)
» Michael Kocáb představil nový klip k projektu Aftershocks a další svoje aktuální počiny a plány   (Hana Poláchová, 06. 08. 2015)
» Pražský Výběr   (David Malý, 22. 11. 2012)
» Absolutně neopakovatelný a velkolepý bude koncert Pražského výběru v O2 aréně   (Petr Škrabánek, 02. 10. 2016)
» Pražský výběr vydá těsně před koncertem unikátní archivní live nahrávku   (Jana Kleinbauerová, 17. 11. 2016)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu
15.04.

Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu

Pražský Palác Akropolis bude již tuto středu 17. dubna dějištěm křtu nového alba zpěvačky a skladatelky Báry...


Novo Amor bude mít v Čechách premiéru
15.04.

Novo Amor bude mít v Čechách premiéru

Velkou dávku snů, lásky a touhy naservíruje na svém premiérovém vystoupení v České republice...


Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené
15.04.

Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené

Krátce po koncertě Evergreen Terrace na festivalu Brutal Assault jsem strávil příjemnou a neformální půl hodinku s celou...


Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma
14.04.

Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila již před 13 lety 30. duben jako Mezinárodní den jazzu....


Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku
14.04.

Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku

Alternativní rockeři The Mysterines vydali první desku před dvěma lety a tehdy taky vystoupili poprvé v Praze....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru