Michal Pavlíček doplnil své Země vzdálené

V roce 2008 se autobiografická kniha kytaristy a skladatele Michala Pavlíčka s názvem Země vzdálené setkala díky své otevřenosti s velkým ohlasem a získala Českou výroční rockovou cenu Břitva. Nyní vychází znovu, ale ne v pouhé reedici. Rocker ji doplnil o zásadní události let 2009 - 2015.



Země vzdálené jsou vyprávěním o životě, hudbě, divadle, muzikálech, filmech i seriálech, radostech i bolestech, o politice a životě veřejném, o žití ve městě i na vesnici, o ženách, mužích, dětech i vnoučatech, o zdraví i nepohodě, o zpěvácích a zpěvačkách, o radostech, smutku, naději i beznaději, o lásce a nenávisti, o tom, co bylo, je a bude… Nové vydání je rozšířené o několik událostí, které se odehrály od té doby. Těmi hlavními byly spolupráce s Václavem Havlem na jeho filmu Odcházení, obnovení Pražského výběru nebo nové album Stromboli spojené s vyprodaným koncertem v O2 areně.

„Když jsem Václavovi pouštěl svůj song se svahilským kvílením, usmál se a řekl: „To je odcházení.” A byl venku hlavní motiv filmu. Později, když jsem točil hudbu k Odcházení načisto, jsem se demo snažil profesionálně natočit a přezpívat znovu, ale nikdy jsem do výrazu už nedostal tu silnou náladu okamžiku zrození. To je záhada skladatelských demáčů, člověk v tu magickou chvíli, kdy složí silnou píseň nebo téma, má v sobě asi nejvíc obnaženou vnitřní linii emoce. Je to vlastně takový porod," poznamenává Michal Pavlíček.
Foto: Jan Malíř
GALERIE

Související obsah:

» Půl tuctu Čombeho bude happeningovou oslavou Pavlíčkových šedesátin   (Karel Souček, 02. 01. 2016)
» NAŠE TÉMA: Reedice alba Běr od Pražského výběru   (Joe Stramr, 25. 03. 2013)
» Pražský výběr se nachází ve fázi lehkosti, ve znamení smíření   (Karel Souček, 28. 03. 2013)
» Deskografie Pražského výběru - od novovlnných hrátek k říznému rocku   (Karel Souček, 23. 03. 2013)
» Stromboli okouzlili vyprodanou O2 Arenu   (Karel Souček, 05. 12. 2014)
» Nejen velký koncert Stromboli, ale hlavně nové album   (Karel Souček, 21. 10. 2014)
» Hudba z alba Fiat Lux se rozlévá jako láva ze sopky Stromboli   (Petr Škrabánek, 30. 12. 2014)
» Stromboli už svoji závěrečnou erupci nestihli   (Karel Souček, 26. 04. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Of Mice and Men vytáhli fanoušky z hnízd
05.12.

Of Mice and Men vytáhli fanoušky z hnízd

Autorkou reportáže je Marcela Křížová. Byl příjemný nedělní večer posledního...


Let It Roll 2026 představuje první potvrzené interprety
05.12.

Let It Roll 2026 představuje první potvrzené interprety

Festival Let It Roll vstupuje do další kapitoly své globální dominance na poli drum & bass a elektronické...


Brutal Assault rozšiřuje sestavu o další death a thrash metalová jména
04.12.

Brutal Assault rozšiřuje sestavu o další death a thrash metalová jména

Festival Brutal Assault pokračuje v budování jednoho z nejsilnějších ročníků poslední dekády a oznamuje další balík...


Roztančení Ensiferum se vrací do klubu
04.12.

Roztančení Ensiferum se vrací do klubu

Melodické příběhy, epické refrény a pořádná dávka power-metalové energie dorazí do Brna!...


Horrorový návrat Ice Nine Kills s dávkou kvalitní muziky
05.12.

Horrorový návrat Ice Nine Kills s dávkou kvalitní muziky

Podzimní měsíce jsou pomalu ale jistě za námi a počet nadcházejících koncertů klesá, naštěstí...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Galette complète
20.11.

Galette complète

» Bran

Kapela Bran, známá svým osobitým pojetím hudby vycházející ze starých...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta