Michal Hrůza na "Sám se sebou" střídá slabé a silné momenty
Recenze alba : Sám se sebou

I na "Sám se sebou" nabízí další trojici těchto skladeb. Již dopředu byly slyšet písně "Pro Emu" (film Pohádky pro Emu), "Sázava" (Špunti na vodě) a "Padesátka" ze stejnojmeného filmu. Bohužel stejně jako u těchto filmů, tak i pak u skIadeb není výsledek vždy stoprocentní. Občas by bylo dobré, kdyby se Hrůza rozhodl zůstat sám sebou a nekývnout na každou nabídku, jelikož některé ze zmíněných filmů by rozhodně měly jejich autory stát "licenci". Katastrofální snímky pak dobrá skladba nespasí, naopak to může ublížit oné písničce, když si ji lidi spojí především se špatným filmem.
Je také rozdíl, zda skladba vzniká předem ("Zakázané uvolnění", které s filmem má společný jen název) nebo je přímo na objednávku. Druhý případ je onou tragédií, jelikož "Sázava" je opravdu zbytečná stopa na tomto jinak solidním albu. Textařsky nejspíš nejslabší okamžik Hrůzovy tvorby, kde by poklonu složil i Michal David. O něco lépe se jeví zbylá dvojice, především skladba "Pro Emu", se kterou se dá dodívat i na ony Pohádky.
Přes všechny útrapy, které dělily poslední dvě desky, však Hrůza neupadl do deprese či nějakého negativismu. Jistá dávka melancholie u něj vždy v písních pobývala, na novince je však převážně optimistou. Když se zadíváme na ty nejsvětlejší momenty desky, můžeme začít ihned na začátku u "Polárky". Pardubický rodák stále nezapomněl psát silné melodické refrény, což potvrzují další vydařené kousky "Optimista" a "První a poslední". Neurazí ani závěrečný melancholický "Polárník" a tradičním dámským hostem tentokrát je Olga Königová v písni "Na rozcestí".
Michal Hrůza na novince nenabízí nic nového. Desku "Sám se sebou" tvoří deset popových skladeb, z nichž by nepochybně většina bodovla v komerčních rádiích. Nicméně kvalitou je to trochu za očekáváním. Hrůza umí psát (Polárník, Optimista), nicméně si vybral i několik slabých chvilek (Velká nebo maličká, bude naše písnička - Muzikoterapie, Naše řeka Sázava, nejlepší je zábava - Sázava), které snad byly jen dočasným selháním. Trochu chybí také hlavní hit, na povedených deskách "Den" a "Noc" byly skladby jako Plamen, Namaluj svítání nebo Sněhulák, které se ihned zapsaly do paměti, což zde trochu chybí.
- Bílá Velryba (2007) 00:40:32
- Napořád (2009)
- Noc (2012) 00:37:16
- Den (2014) 00:37:23
- Michal Hrůza v Rudolfinu (2018) 01:00:54
- Světlo do tmy (2020) 00:35:05
K hitovosti svých písní přidal Michal Hrůza i trochu syrovosti
O tom, že je Michal Hrůza jedním z nejvýraznějších hitmakerů tuzemské poprockové...
Aranžmá pro symfonický orchestr písním Michala Hrůzy sluší
Propojování rockových či popových kapel se symfonickým orchestrem bývá poměrně častou...
Po Noci nastal Den Michala Hrůzy
Michal Hrůza už více než desetiletí patří mezi nejstabilnější skladatele na tuzemské...
Noc - Recenze
Michal Hrůza před několika týdny vydal svojí třetí desku jako sólový zpěvák. Album nazval...
Související obsah:
» HRŮZA V DIVADLE aneb Michal Hrůza vyjíždí s kapelou na turné (Ondra Kocáb, 10. 10. 2015)» Hrůza v divadle: povedený popový večer s domáckou atmosférou (Ondra Kocáb, 13. 11. 2015)
» O hudbu Michala Hrůzy je mezi filmaři velký zájem (Karel Souček, 16. 10. 2016)
» Po Noci nastal Den Michala Hrůzy (Ondra Kocáb, 31. 05. 2014)
» Michal Hrůza a jeho G2 Acoustic Stage (Jan Vavřík, 15. 11. 2013)
» Michal Hrůza se dostal v novém klipu do postavení mimo hru (Karel Souček, 28. 04. 2014)
» Michal Hrůza, úspěšný zpěvák, ale i autor, vydal desku plnou emocí „Sám sebou“ (Jana Kleinbauerová, 21. 05. 2017)
» Noc - Recenze (David Malý, 17. 05. 2012)
» Známí muzikanti v čele s Hrůzou podpoří dárce kostní dřeně (Karel Souček, 15. 05. 2014)
» Sněhuláka Michala Hrůzy natočil Vojta Kotek (Karel Souček, 15. 12. 2014)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Born Of Osiris si v Brně spravili chuť a představili nový materiál
Americká progresivně metalová parta Born Of Osiris nás v posledních letech rozmazluje. Vystoupili u nás za poslední dva roky...
V Blovicích zahrál Brutus, napříč citelnému chladu se areál Starého hřiště utěšeně zaplnil
Druhý květnový pátek 9.5.2025 se na travnatém Starém hřišti u Blovic uskutečnil koncert rakovnické...
YUNGBLUD láká novým singlem na album i pražský koncert
Britský zpěvák Dominic Harrison, známý pod pseudonymem YUNGBLUD, chystá na 20. června své nové album s názvem...
Billie Eilish přiveze do pražské 02 arény nové album
K vydání třetího studiového alba HIT ME HARD AND SOFT, které má vyjít 17. května, Billie Eilish oznámila...
Line-upový mocný kalibr Brutal Assaultu 2025
Festival Brutal Assault i letos na začátku srpna, konkrétně ve 4 dnech od středy 6. 8. do soboty 9. 8. 2025 (včetně...
» zobrazit více...
RECENZE
» Kapela Bad Karma Boy láká posluchače do tajemných...
» A(b)rakadabra znamená stále špičkovou...
» Nostalgická duše Joker Beat plachtí za nadějí...
» Arakain 2006: Labyrint, Touža a neúprosný...
» „Achtung, Sultan!“ volá První Hoře...
» Ve svobodném a magickém světě MBT je otevřeným...
» zobrazit více...
Nezapomenutelný zážitek s japonským metalem
Letos jsem si řekla, že zkusím poznat nějaký ten metal. A proč nezačít hned...
Billie Eilish přiveze do pražské 02 arény nové album
K vydání třetího studiového alba HIT ME HARD AND SOFT, které...
Born Of Osiris si v Brně spravili chuť a představili nový materiál
Americká progresivně metalová parta Born Of Osiris nás v posledních letech...
Line-upový mocný kalibr Brutal Assaultu 2025
Festival Brutal Assault i letos na začátku srpna, konkrétně ve 4 dnech...
Kapela Corenote otočí váš svět Vzhůru Nohama
Českolipská crossover kapela, Corenote, vydala v pátek 25. dubna své...
České televize natočila unikátní dokument Anna K.
Anna K je název nového dokumentu České televize a společnosti...
YUNGBLUD láká novým singlem na album i pražský koncert
Britský zpěvák Dominic Harrison, známý pod pseudonymem YUNGBLUD, chystá...
Na Trnkobraní se mohou těšit Dan a Eva
Již zítra se otevřou brány areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích,...
Písničkář RODAN se rozhodl poprvé otevřít svá témata v rodném jazyce
Telentovaný písničkář RODAN vydává nové EP s názvem Volám...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.