Hrůza v divadle: povedený popový večer s domáckou atmosférou

MICHAL HRŮZA - 12. 11. 2015 - BRNO, Sono centrum

Jeden z nejpopulárnějších interpretů tuzemské "střední vlny" si na letošní podzim připravil speciální sérii koncertů, které se oproti klasickým halovým turné budou lišit nejen prostředím, nýbrž i aranžemi skladeb a vůbec celým programem. Turné dostalo název Hrůza v divadle a již to dává najevo, že se vše ponese v komornější atmosféře než obvykle. Pro Brno byly vybrány prostory novějšího Sono centra, které nejsou zcela divadelní, ale rozhodně splňují požadavky pro účel tohoto turné.



Hned z úvodu, těšně po osmé hodině, což byl plánovaný začátek celé akce, se rozezněly prvotní tóny Duše do vesmíru, která celý sál ihned od startu rozezpívala. Po dalším z hitů "Namaluj svítání" se na pódiu představilo hlavní překvapení večera. Jak říkal sám Michal Hrůza, pro každou zastávku se společně s kapelou snažili najít osobu, která má svoji určitou minulost v daném městě, pro Brno si vybrali herce Jiřího Dvořáka a ten jim na tuhle nabídku kývl. Na pódiu se objevil celkem třikrát a vždy příjemně okořenil průběh večera, ať už básní, stvořenou vyloženě pro brněnské publikum či výstupem z představení Amadeus, který zazněl dvakrát, vždy v jiném kontextu.

Celý koncert se odehrával ve velice pohodové a příjemné atmosféře, napomáhal tomu i sám Hrůza, který se vůbec nebránil kontaktu s publikem (které bylo zastoupeno v téměř všech věkových kategoriích), to se postupně vracelo i zpět a ikdyž zezačátku lehce smělejší obecenstvo se postupně rozehřálo a prostorů pro dotazy nakonec i využívalo.



Setlist vystoupení byl složen především z kousků z poslední veleúspěšné desky Den, za kterou zpěvák získal cenu Anděl. Došlo ale i na hity ještě z dob Ready Kirken, jako Zejtra mám nebo Černý brejle. Zazněla i avizovaná nová skladba se zimní tématikou "Padesátka". Michal Hrůza si se svojí kapelou Hrůzy připravil povedené představení, ukázali, že komornější prostory jim nejsou vůbec cizí a během téměř dvou hodinového vystoupení bavili. "Divadelní" prostory splnili svůj účel, a to co není možné v klasických halách či na open air vystoupeních, to vše bylo možné zde.

Setlist: Duše do vesmíru, Namaluj svítání, Ráno, Bílá velryba, Venuše, Černý brejle, 1+1, Katamarán, Budu ti vyprávět, Píseň kovbojská, Slunce, Vzducholoď, Padesátka, Mínusy a plusy, Hotel Morava, Jsi má baletka co tančí, Zejtra mám, Zakázané uvolnění
Přídavky: Poslední dobou, Napořád


GALERIE

Související obsah:

» Xindl X myslí na Michala Hrůzu   (Karel Souček, 18. 07. 2014)
» Po Noci nastal Den Michala Hrůzy   (Ondra Kocáb, 31. 05. 2014)
» HRŮZA V DIVADLE aneb Michal Hrůza vyjíždí s kapelou na turné   (Ondra Kocáb, 10. 10. 2015)
» Michal Hrůza a jeho G2 Acoustic Stage   (Jan Vavřík, 15. 11. 2013)
» Michal Hrůza se dostal v novém klipu do postavení mimo hru   (Karel Souček, 28. 04. 2014)
» Noc - Recenze   (David Malý, 17. 05. 2012)
» Nová řadovka Michala Hrůzy vyjde již 16. dubna   (Ondra Kocáb, 12. 04. 2012)
» Michal Hrůza byl převezen z Ostravy do Čech   (Jan Vavřík, 11. 08. 2014)
» Sněhuláka Michala Hrůzy natočil Vojta Kotek   (Karel Souček, 15. 12. 2014)
» Uf, Michal Hrůza je zpátky   (Karel Souček, 16. 01. 2015)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Intímna výpoveď o láske a úzkosti. Terrible 2s vydávajú nový album Posledné letné dni.
14.02.

Intímna výpoveď o láske a úzkosti. Terrible 2s vydávajú nový album Posledné letné dni.

Slovenská kapela Terrible 2s predstavuje svoj nový, v poradí tretí štúdiový album Posledné letné dni,...


Karol Komenda si spoluprací s Michalem Prokopem splnil sen
13.02.

Karol Komenda si spoluprací s Michalem Prokopem splnil sen

Koncem loňského roku vyšla nová skladba kytaristy, zpěváka a frontmana Karol Komenda Group s významnou osobností...


Autenticita bez hranic v podání Alice Merton
13.02.

Autenticita bez hranic v podání Alice Merton

Kanadsko-německá zpěvačka a textařka Alice Merton, jedna z nejzajímavějších osobností současné indie/pop scény,...


Magia nera v Praze: Lucio Corsi okouzlil MeetFactory
13.02.

Magia nera v Praze: Lucio Corsi okouzlil MeetFactory

Italský hudebník Lucio Corsi dorazil 5. února do pražské MeetFactory a přivezl s sebou večer plný poetiky, barev...


Koncert Marcuse & Martinuse byl promyšlený příběh s jasnou dramaturgií
12.02.

Koncert Marcuse & Martinuse byl promyšlený příběh s jasnou dramaturgií

Pražské Forum Karlín se 10. února 2026 zaplnilo a už od brzkých ranních hodin se před halou tvořila fronta převážně...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Roll with Punches
23.01.

Roll with Punches

» Adams Bryan

Roll with Punches je sedmnácté studiové album kanadského...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta