Mladá písničkářka Marjari vydává debutovou desku „Hey Girl“

Marjari neboli Martina Činátlová je nadějná indie písničkářka z Českých Budějovic. Po loňském EP a několika samostatných singlech přichází rovnou s celou deskou, která nese název Hey Girl. Vyšla již 21.10.2022 pod hlavičkou labelu Dayspeed music. 

 

Na albu můžeme najít 9 písniček, které jsou provázeny autorčinými pocity, osobními zkušenostmi. Samotná Marjari se k albu a jejím písničkám vyjádřila. 

 

„Písničky zobrazují převážně moje vztahy jak k mužům, přátelům tak i ke mně samotné. Většinu songů jsem napsala na přelomu podzimu a zimy minulého roku, často jsem se v tu dobu setkávala s obtěžováním cizími muži, což se promítá ve většině písniček na albu," popisuje vznik alba sama Marjari. „Jsou tam songy ponurejší, spojené se stavy úzkostí a naštvání, ale i veselé. Například Caring Me Beautifully je taková óda na přátelství, kterou jsem sice napsala v těžkých dnech, ale cítila jsem obrovskou vděčnost za to, jaké lidi okolo sebe mám. Ústřední "Hey Girl" je pak písnička pro všechny holky a ženy, který si někdy prošly obtěžováním nebo dokonce znásilněním."



Na celé nahrávání alba dohlížel Daniel Šubrt z Megahit Liar Studio, Daniel se na desce podílel i jako hostující hráč. 

„Od začátku až do konce byla práce na týhle desce čirá radost, všechno šlo tak nějak samo a přirozeně, veškerý aranže chodily z první samy a nad ničím se nemuselo moc přemýšlet. Věřím, že je to na výsledku znát." Komentuje Daniel ze svého pohledu. 

Marjari se rozhodla, že album pokřtí rovnou dvakrát. Bude hrát v doprovodu kapely ve složení Vlastimil Nohejl (basa) a Ondřej Škoch (bicí). Poprvé jí můžeme vidět právě v rodných Budějovicích, konkrétně 11.11.2022 v Žižkárně a poté bude ještě jeden křest, ten nás čeká 30.11.2022 v Praze v Cafe v Lese. 

Pokud by se někdo chystal na křest, může se připravit skrz Spotify nebo YouTube, kde je album nahrané. Marjari zároveň můžete podpořit na sociálních sítích, jako je Instagram, Facebook nebo právě již zmiňované Youtube. 

Foto: facebook

ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Wohnouti sfoukli svých Třicet svíček na dortu stejnojmennou knihou
23.03.

Wohnouti sfoukli svých Třicet svíček na dortu stejnojmennou knihou

Skupina Wohnout slaví třicáté narozeniny. Za tři dekády existence stihla kapela vydat deset alb, natočit přes...


Prague Open Air oznamuje další účinkující. Včetně zahraničních hvězd.
22.03.

Prague Open Air oznamuje další účinkující. Včetně zahraničních hvězd.

Letní série koncertů Prague Open Air rozšiřuje program hned o tucet nových jmen. Fanoušci se mohou těšit na Kosheen,...


Neonová dystopie jako předzvěst konce: Carpenter Brut v Praze
22.03.

Neonová dystopie jako předzvěst konce: Carpenter Brut v Praze

„Ve světě zahaleném temnotou přežije jen beat." V tomto duchu se nesl večer ve středu 18. března v ARCHA+ v podání...


Žižkov na dva dny ožil hudbou
22.03.

Žižkov na dva dny ožil hudbou

Pražská akce Žižkovská noc letos slavila 15 let, tak jsem se rozhodla na jeden večer vrátit do mládí a navštívit staré...


The Atavists přicházejí s vůbec prvním EP Hit So Hard
21.03.

The Atavists přicházejí s vůbec prvním EP Hit So Hard

Po třech řadových albech vydávají The Atavists své první EP s názvem Hit So Hard. Pět skladeb, které...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Ulož tmu
22.03.

Ulož tmu

» Nauzea Orchestra

Nauzea Orchestra vydává svou šestou řadovou desku Ulož tmu, na níž mísí...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta