Letní scéna Musea Kampa přinese několik hudebních událostí

Letní scéna Musea Kampa v nádherném prostoru na břehu Vltavy v centru Prahy není jen o představeních Forman, Marta a Werich, ale také o několika hudebních událostech. Třeba 24. června zde vystoupí Dan Bárta & Illustratosphere. kteří na české hudební scéně úspěšně působí již 25 let. Dan Bárta, jedenáctinásobný držitel Ceny Anděl, zazpívá v doprovodu Filipa Jelínka, Miroslava Chyšky, Roberta Balzara a Martina Valihora

Následující den 25. června v 19 hodin na scéně vypukne Souboj klavírů dvou výjimečných klavíristů, hudebních skladatelů a celoživotních kamarádů Ondřeje Brouska a Ondřeje Brzobohatého. Jak by zněla Osudová, kdyby byl Beethoven optimista? Proč pláčeme při banálním filmovém dialogu? Že vážnou hudbu není třeba brát zas tak vážně? A může mít Souboj klavírů vítěze? Odpovědi a také spoustu hudby a zábavy nabídne červnový večer n Kampě. 

Jedinečná příležitost zažít operní hvězdu v komorním formátu – bez monumentálních kulis, zato s maximální emocionální intenzitou, se naskytne 11. srpna. V 19 hodin totiž začne koncert českého basbarytonisty Adama Plachetky. Jeho kariéra, která začínala na Pražské konzervatoři, ho dovedla až na prestižní světová pódia, včetně Metropolitní opery v New Yorku či Vídeňské státní opery, kde dosud odehrál téměř stovku představení. 



Letošní hudební program Letní scény Musea Kampa vyvrcholí koncertní show zdejšího pravidelného hosta – Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers. V pátek 29. srpna to bude O lásce a jiných swingových běsech. Odjakživa se zpívá o lásce šťastné i nešťastné, naplněné i zhrzené, roztoužené i zklamané, sladké i hořké, o lásce ke všemu možnému – k ženě, muži, vlasti či jazzu. Ondřej Havelka se svými Melody Makers připravil kolekci jazzových a swingových kusů.
GALERIE

Související obsah:

» Letní scéna Musea Kampa 2023 bude patřit muzikálům i koncertům   (Karel Souček, 20. 04. 2023)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Punkáčům trocha nepohodlí nevadila, Barvy léta si užili parádně
14.07.

Punkáčům trocha nepohodlí nevadila, Barvy léta si užili parádně

V bezprostředním sousedství poděbradského Jezera se ve dnech 11. a 12. července uskutečnil již čtyřiadvacátý...


Ideální koncertní spojení na léto nabídnou Two Feet a Hippie Sabotage
14.07.

Ideální koncertní spojení na léto nabídnou Two Feet a Hippie Sabotage

Do Prahy se už v srpnu vrací Hippie Sabotage a Two Feet. Ti první jsou bratrské elektronické duo, ten druhý...


Wednesday 13: Oslava dvou dekád temnoty v Rock Café
14.07.

Wednesday 13: Oslava dvou dekád temnoty v Rock Café

Letní evropské turné s názvem Summer Blood Storm Tour 2025 zavede horor-punkovou ikonu Wednesday 13 znovu do České...


Legendární skupina Žlutý pes bude slavit a křtít na pódiu kultovní Modré Vopice
12.07.

Legendární skupina Žlutý pes bude slavit a křtít na pódiu kultovní Modré Vopice

Žlutý pes bude slavit čtyřicet sedm let existence 24. července v klubu Modrá Vopice. Na české hudební scéně...


Čtvrt na smrt zvou na Náladové nádraží a přidávají úchvatný klip
10.07.

Čtvrt na smrt zvou na Náladové nádraží a přidávají úchvatný klip

Naléhavý, magický, syrový, uhrančivý, alternativně rockový. Takový je nový singl kapely Čtvrt na smrt s názvem...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Okná dokorán
08.07.

Okná dokorán

» Tobias Szidi

Nový album Okná dokorán vychádza po desiatich rokoch. S textami Petra Lipovského,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru