Lamb of God s Kreator potěšili (mimo jiné) německé fanoušky

Koncertu amerických death/groove metalových Lamb of God se v České republice pravděpodobně už nedočkáme, a tak byla potřeba vyrazit na tuto povedenou pětici do zahraničí, konkrétně do Berlína. Turné State of Unrest zasáhl severní a západní Evropu a kromě vzácných hostů ze zámoří budila tato šňůra pozornost i díky králům německého thrash metalu Kreator. Hostem těchto dvou skupin byli krajané američanů z Virginie, thrash metaloví Municipal Waste.


Dvojice kapel z Virginie měla jasného vítěze

Berlínská Columbiahalle byla velmi solidně naplněná od samého začátku a Municipal Waste neměli těžkou úlohu. Jakmile se na povel zpěváka Tonyho Foresta s lehkým zpožděním spustila světla, okamžitě vznikaly moshpity a fanoušci američany přivítali velmi vřele. Pánové hráli nejvíce z aktuální desky „Electrified Brain”, ale velkou úlohu hrála i ta předchozí „Slime and Punishment” z roku 2017. Municipal Waste předvedli divoký crossover thrash, který se přeci jen trochu liší od hlavních hvězd večera a de factu zakladatelů evropského thrash metalu. Byť to bylo příjemné pokoukání a příjemný poslech, nemohl jsem se dočkat jejich krajanů a trochu nápaditější tvorby.

Program pokračoval s přesností německých inženýrů a slovutní Lamb of God na pódium vtrhli hned po klidných úvodních tónech skladby „Memento Mori” z eponymní desky z roku 2020. Poté už následovala nálož drtivého groove metalu v čele s hvězdou první velikosti. Zpěvák Randy Blythe rozmotal své dlouhé dredy a na pódiu se nezastavil až do posledních tónů. Stejně jako ostatní muzikanti podal skvělý výkon a kapelu podpořil i velmi kvalitní zvuk, který se po Municipal Waste ještě zlepšil. Lamb of God možná překvapivě odehráli průřez diskografií, přičemž největší prostor dostávaly úvodní desky jejich kariéry „As the Palaces Burn” a „Ashes of the Wake”. Z aktuální desky „Omens” jsme slyšeli titulní skladbu a pecku „Ditch”. Vrcholy koncertu byly při hitovkách „Walk With Me in Hell”, „Now You've Got Something to Die For” nebo „512”. Po rychlé pauze byla kapela zpátky a setlist dokončily skladby „Vigil” a největší evergreeny kapely, „Laid to Rest” a nesmrtelná „Redneck”. Lamb of God předvedli naprosto zničující show se stejnou úderností, jaká se nám dostává na nahrávkách. Klobouk dolů, rozhodně nebylo čeho litovat.


Američané s domácím výběrem remizovali

Večer uzavřeli místní mistři thrash metalu Kreator. Hned na úvod se přiznám, že nejsem bůh ví jakým fanouškem thrash metalu a znalcem kapely, tak to vezmu jen krátce. Hala byla úplně narvaná, což nebylo žádným překvapením. Skvělý zvuk zůstal, Kreator si pódium vyzdobili oběšencemi na stranách a v pozadí pódia a pro kýžený efekt hlavní hvězdy občas proběhl i pozdrav od plamenometů. I Kreator představili průřez diskografií, ale narozdíl od jejich amerických kolegů se nejvíce drželi aktuální desky „Hate Über Alles” z loňského roku. Zpěvák Mille Petrozza si s diváky pěkně notoval v rodném jazyce a atmosféra byla opravdu skvělá. Kreator (a hádám i další německé kapely) zde mají opravdu skvělé zázemí a já jako host na jejich písečku mohl jen závidět. Atmosféra mě tak zaujala více než samotný koncert a hlavním zážitkem rozhodně zůstal koncert hostů ze zámoří.

Lamb of God byli na mém seznamu dlouhou dobu. Ze známých důvodů se jejich poslední koncert v Praze v roce 2012 neodehrál a jsem rád, že si tuto položku konečně mohu odškrtnout. Randy Blythe rozhodně nezklamal a dostál své reputaci absolutního "magora” na pódiu. Je to zpěvák par excellence a bylo skvělé ho vidět při práci. Přiznám se, že kdyby měli američané na turné další pro mě zajímavé kapely, večer bych si užil ještě lépe.
Foto: Travis Shinn

Související obsah:

» Zpěvák Lamb Of God byl zatčen   (David Malý, 29. 06. 2012)
» Česká policie chce obžalovat zpěváka kapely Lamb Of God   (David Malý, 18. 11. 2012)
» Randy Blythe stane u soudu   (David Malý, 16. 12. 2012)
» Randy Blythe jde k soudu   (David Malý, 29. 01. 2013)
» Randy Blythe je zproštěn obžaloby   (David Malý, 05. 03. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Italské operní trio Il Volo bude mít v Čechách premiéru
05.06.

Italské operní trio Il Volo bude mít v Čechách premiéru

Mezinárodně uznávaná hudební skupina Il Volo si konečně naplánovala zastávku v Čechách. Její první pražský koncert...


Jeleni oslaví narozeniny novou deskou a koncertem v O2 areně
04.06.

Jeleni oslaví narozeniny novou deskou a koncertem v O2 areně

Vygradovaná, melodická, silně emotivní, Takový je nový singl kapely Jelen s názvem Touha a pláč, jehož vyznění...


Mötley Crüe po čtrnácti letech zněli Prahou. Fanoušky vzali na cestu časem
04.06.

Mötley Crüe po čtrnácti letech zněli Prahou. Fanoušky vzali na cestu časem

Legendy amerického glam metalu Mötley Crüe se poprvé od roku 2009 vrátili do Česka v rámci...


Kosheen roztančili Riegrovy sady v Praze
04.06.

Kosheen roztančili Riegrovy sady v Praze

Britská skupina Kosheen se letos opět vydala na turné a jeho začátek byl naplánován na 3.6. v Praze. Letní scéna...


Pitstop Boys přidávají pátý song do svého repertoáru
04.06.

Pitstop Boys přidávají pátý song do svého repertoáru

Ikony hudební scény samé špici motorsportu, Formule 1, před Grand Prix ve španělské Barceloně vydaly...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Bazilišek
31.05.

Bazilišek

» Divokej Bill

Čekání na nové album Divokýho Billa je u konce. Na den přesně po šesti...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru