Lamb of God s Kreator potěšili (mimo jiné) německé fanoušky

Koncertu amerických death/groove metalových Lamb of God se v České republice pravděpodobně už nedočkáme, a tak byla potřeba vyrazit na tuto povedenou pětici do zahraničí, konkrétně do Berlína. Turné State of Unrest zasáhl severní a západní Evropu a kromě vzácných hostů ze zámoří budila tato šňůra pozornost i díky králům německého thrash metalu Kreator. Hostem těchto dvou skupin byli krajané američanů z Virginie, thrash metaloví Municipal Waste.


Dvojice kapel z Virginie měla jasného vítěze

Berlínská Columbiahalle byla velmi solidně naplněná od samého začátku a Municipal Waste neměli těžkou úlohu. Jakmile se na povel zpěváka Tonyho Foresta s lehkým zpožděním spustila světla, okamžitě vznikaly moshpity a fanoušci američany přivítali velmi vřele. Pánové hráli nejvíce z aktuální desky „Electrified Brain”, ale velkou úlohu hrála i ta předchozí „Slime and Punishment” z roku 2017. Municipal Waste předvedli divoký crossover thrash, který se přeci jen trochu liší od hlavních hvězd večera a de factu zakladatelů evropského thrash metalu. Byť to bylo příjemné pokoukání a příjemný poslech, nemohl jsem se dočkat jejich krajanů a trochu nápaditější tvorby.

Program pokračoval s přesností německých inženýrů a slovutní Lamb of God na pódium vtrhli hned po klidných úvodních tónech skladby „Memento Mori” z eponymní desky z roku 2020. Poté už následovala nálož drtivého groove metalu v čele s hvězdou první velikosti. Zpěvák Randy Blythe rozmotal své dlouhé dredy a na pódiu se nezastavil až do posledních tónů. Stejně jako ostatní muzikanti podal skvělý výkon a kapelu podpořil i velmi kvalitní zvuk, který se po Municipal Waste ještě zlepšil. Lamb of God možná překvapivě odehráli průřez diskografií, přičemž největší prostor dostávaly úvodní desky jejich kariéry „As the Palaces Burn” a „Ashes of the Wake”. Z aktuální desky „Omens” jsme slyšeli titulní skladbu a pecku „Ditch”. Vrcholy koncertu byly při hitovkách „Walk With Me in Hell”, „Now You've Got Something to Die For” nebo „512”. Po rychlé pauze byla kapela zpátky a setlist dokončily skladby „Vigil” a největší evergreeny kapely, „Laid to Rest” a nesmrtelná „Redneck”. Lamb of God předvedli naprosto zničující show se stejnou úderností, jaká se nám dostává na nahrávkách. Klobouk dolů, rozhodně nebylo čeho litovat.


Američané s domácím výběrem remizovali

Večer uzavřeli místní mistři thrash metalu Kreator. Hned na úvod se přiznám, že nejsem bůh ví jakým fanouškem thrash metalu a znalcem kapely, tak to vezmu jen krátce. Hala byla úplně narvaná, což nebylo žádným překvapením. Skvělý zvuk zůstal, Kreator si pódium vyzdobili oběšencemi na stranách a v pozadí pódia a pro kýžený efekt hlavní hvězdy občas proběhl i pozdrav od plamenometů. I Kreator představili průřez diskografií, ale narozdíl od jejich amerických kolegů se nejvíce drželi aktuální desky „Hate Über Alles” z loňského roku. Zpěvák Mille Petrozza si s diváky pěkně notoval v rodném jazyce a atmosféra byla opravdu skvělá. Kreator (a hádám i další německé kapely) zde mají opravdu skvělé zázemí a já jako host na jejich písečku mohl jen závidět. Atmosféra mě tak zaujala více než samotný koncert a hlavním zážitkem rozhodně zůstal koncert hostů ze zámoří.

Lamb of God byli na mém seznamu dlouhou dobu. Ze známých důvodů se jejich poslední koncert v Praze v roce 2012 neodehrál a jsem rád, že si tuto položku konečně mohu odškrtnout. Randy Blythe rozhodně nezklamal a dostál své reputaci absolutního "magora” na pódiu. Je to zpěvák par excellence a bylo skvělé ho vidět při práci. Přiznám se, že kdyby měli američané na turné další pro mě zajímavé kapely, večer bych si užil ještě lépe.
Foto: Travis Shinn

Související obsah:

» Zpěvák Lamb Of God byl zatčen   (David Malý, 29. 06. 2012)
» Česká policie chce obžalovat zpěváka kapely Lamb Of God   (David Malý, 18. 11. 2012)
» Randy Blythe stane u soudu   (David Malý, 16. 12. 2012)
» Randy Blythe jde k soudu   (David Malý, 29. 01. 2013)
» Randy Blythe je zproštěn obžaloby   (David Malý, 05. 03. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Joost Klein přijede i k nám v rámci Europapa Tour (2025)
17.06.

Joost Klein přijede i k nám v rámci Europapa Tour (2025)

Holandská star Joost Klein vyprodal svůj první koncert v České republice během několika minut od zahájení...


Prouza zveřejňuje nikdy nevydaný demosnímek z roku 1994
16.06.

Prouza zveřejňuje nikdy nevydaný demosnímek z roku 1994

Kapela Prouza se ohlíží do své minulosti a vydává pětipísňové EP s prozaickým názvem "demo 1994”....


Rapper a motivátor Russ přiveze do Prahy novou desku
16.06.

Rapper a motivátor Russ přiveze do Prahy novou desku

Multiplatinový rapper Russ šel vždy vlastní cestou a vlastním tempem. Průlomové album na hraně klasického...


Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze
15.06.

Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze

Australská indie folk country kapela Sons of the East znovu zavítala do Prahy, kde pro své fanoušky vystoupila ve středu...


Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla
14.06.

Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla

Jen pár týdnů po vydání úspěšného songu TU TU TU přichází zpěvák Jan Bendig s další novinkou. Ve skladbě...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Je všechno dobrý? Je to složitější.
13.06.

Je všechno dobrý? Je to složitější.

» Kieslowski Marie

Sólové debutové album "Je všechno dobrý?” v digitální podobě...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru