Randy Blythe je zproštěn obžaloby

Randy Blythe, zpěvák americké metalové kapely Lamb Of God, který byl loni v červnu zatčen za údajné zabití fanouška na pražském koncertě v roce 2010, je nevinný. Dnes skončilo několikadenní soudní řízení, po kterém byl zpěvák zproštěn všech obvinění a je volný. Nemusí ani platit požadované desetimiliónové odškodnění pozůstalým, kteří tuto částku požadovali jako satisfakci za smrt rodinného příslušníka na koncertě kapely. Blythe by měl naopak obdržet vratnou kauci ve stejné výši, kterou složil v srpnu 2012. Informaci jako první zveřejnil server Blesk.cz.

Soudní líčení začalo už na začátku února, ale bylo odročeno pro nedostatek důkazů. Získaný měsíc obě strany využily k získání soudních výpovědí od návštěvníků koncertu a dalších zainteresovaných osob. Výpovědi svědků byly i součástí dnešního dne. Přestože svědčili v neprospěch zpěváka, soud nakonec dal za pravdu psychiatričce, která uvedla, že Blythe netrpí poruchou osobnosti a ani není zvýšeně agresivní. Státní zástupce původně požadoval kromě uhrazení odškodného i minimálně 5 let vězení.

V závěrečné řeči Randy Blythe vyjádřil nejen lítost nad smrtí fanouška své kapely, ale i kondolence pozůstalým. Nezapomněl také říct, že se cítí nevinný, ale přesto přijme jakékoliv soudní rozhodnutí. Ať už v jeho prospěch, či nikoliv. Krátký záznam ze soudní síně můžete sledovat na stránkách magazínu Blesk.

Výsledek komentovalo i několik světových kapel a interpretů, kteří vyjadřovali své potěšení přes sociální sítě. Randymu pogratulovali muzikanti jako Slash, David Draiman (Distrubed), Mike Portnoy (ex-Dream Theater), Duff McKagan (ex-Guns N Roses), Vinnie Paul (Hellyeah), Christina Scabbia (Lacuna Coil), nebo kapely Overkill, Sylosis, In Flames či Pantera.

Randy Blythe byl obviněn za incident, který se stal v květnu 2010 při pražském koncertě jeho kapely Lamb Of God. Při něm došlo k potyčce mezi zpěvákem a jedním z fanoušků. Ten poté spadl z pódia a způsobil si smrtelná zranění. O dva týdny později zemřel.

Související obsah:

» Randy Blythe jde k soudu   (David Malý, 29. 01. 2013)
» Randy Blythe stane u soudu   (David Malý, 16. 12. 2012)
» Zpěvák Lamb Of God byl zatčen   (David Malý, 29. 06. 2012)
» Česká policie chce obžalovat zpěváka kapely Lamb Of God   (David Malý, 18. 11. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Zpěvák Seal se vrací do ČR, tentokrát do Pardubic
14.07.

Zpěvák Seal se vrací do ČR, tentokrát do Pardubic

Zpěvák Seal, autor hitů „Kiss from a Rose" nebo „Crazy", se vrací do ČR, tentokrát jej uslyší fanoušci v pardubické Enteria...


Blíží se brněnský festival Pop Messe
12.07.

Blíží se brněnský festival Pop Messe

Čtvrtý ročník městského festivalu Pop Messe v Brně proběhne už za necelé dna týdny, a to v termínu 25. - 27. července...


Patnáctý zářez si do své historie udělal multižánrový festival Rock for JK Manětín
11.07.

Patnáctý zářez si do své historie udělal multižánrový festival Rock for JK Manětín

Areál u Zámeckého parku v Manětíně se v pátek 5.7.2024 proměnil v hudební arénu, kde se uskutečnil...


Jasná Páka příliš nevystupuje, to se v létě změní
11.07.

Jasná Páka příliš nevystupuje, to se v létě změní

Před rokem dobyla rocková skupina Jasná páka v rámci Prague Open Air Ledárny Braník (reportáž). Nyní v rámci...


Ivan Hlas a Cirk La Putyka lákají na rodinný festival Školní tranzistor
11.07.

Ivan Hlas a Cirk La Putyka lákají na rodinný festival Školní tranzistor

Podještědská kulturní památka Stará škola Křižany zve na čtvrtý ročník multižánrového rodinného...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Pollen
25.06.

Pollen

» Blacktop Mojo

Pollen je název pátého studiového alba americké post grunge/hard...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru