Kulka do vlastních řad

Recenze alba : Temper Temper

Celkový čas: 00:59:55
Vydavatel: RCA Universal
Rok vydání: 2013
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD

Asi nejznámější heavy-metalová parta z Walesu si chtěla napravit reputaci, když fanoušky trochu podráždila hard-rockovým albem Fever. Bohužel sáhla zase po producentovi Donu Gilmorovi (Linkin Park, Avril Lavigne, Good Charlotte) a tak je jasné, že velký odklon od posledního alba nenastal. Už z prvního stejnojmenného singlu Temper Temper bylo jasné, že se Bullet For My Valentine absolutně nepoučili. Ono ne každému singlu se povede, že fanouška už předem otráví a čeká od desky už jen to nejhorší. A právem.

Lost without hope...

Pokud existuje termín jako komerční metal, tak je to výstižné shrnutí celého alba. Nějaké screamo, melodické vokály, otravná rádoby metalová sólíčka, nezbytné chorály, to už prostě nefunguje a všechny songy zní jak přes kopírák. Ani nepoznáte, kdy jeden skončil a druhý začal. Ztratila se ostrost, naštvání, nezbytná energie metalu a zbyla jen uhlazenost a fňukání. Toho se dalo alespoň v baladách využít a ty, jak víme, BFMV vždycky uměli. I při Dead To The Worldse vám bude chtít brečet, ale rozhodně ne dojetím. Paradoxně nejlíp zní Tears Dont Fall (Part 2), ale jestli to nebude spíš nostalgií po originálu, který prostě sprostě zrecyklovali, ale díky bohu za to málo.

Jediným pozitivem alba tak zůstává, že kapelu z alba opravdu poznáte a to nejen díky charakteristickému hlasu Matta Tucka. Pokud jsou BFMV vaší srdcovkou, bude to pravděpodobně vypadat takhle: nejdřív se budete utěšovat, že „na první poslech zní hodně alb obyčejně, dám tomu šanci" přes „no tak párkrát si to pustím, ještě to není ono" až po „tohle je prostě hrozný". Zdá se, že frontman Matt Tuck se natolik věnoval svému novému projektu Axe Wound, že si ani s melodiemi, ani s texty pro tohle album hlavu tolik nelámal. Vždycky měl sice bujnou fantazii a spoustu představivosti, ale party jako "Your invitation, it doesn’t exist, So tell me why you keep crashing the party" nebo "Riot! Whoa! Here come the sirens, here comes the law. Whoa! Run from the sirens, run from the law. Whoa!" už jsou prostě stupidní.

Nápady došly

Tohle album mělo být velkolepé, ale výsledkem je jen zklamání. Je sice záviděníhodné, že si Bullet For My Valentine snaží udržet svůj hudební styl, ten ale zní hůř, než v jejich začátcích. Možná po dvacátém poslechu by se dalo album vzít alespoň na milost a říct, že když nic, je alespoň poslouchatelné, ale není to u moderního metalu trochu málo? Navíc, kdo by TOHLE chtěl absolvovat dobrovolně víckrát než jednou...

To, čeho jsme se už chvíli obávali, je teď už více než jasné. Jedna z největších kapel svého žánru, která k tvrdé hudbě přivedla celou novou generaci mladých lidí, uvízla na mrtvém bodě a nedokáže se pohnout z místa. Jejich zaprášený a zapšklý model už je nikam hudebně neposunuje a bohužel pro ně už si toho všichni všimli. Teď stojí BFMV někde na půli cesty, nebo spíše nad propastí, která vede do hlubin neškodného rádiového rocku. Pokud máte chuť na něco ostrého z Walesu, zkuste radši novinku od Funeral For A Friend... nebo si zvedněte náladu poslechem klasiky The Poison a snažte se na tenhle paskvil raději zapomenout.

DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...

Související obsah:

» Nový klip od Bullet For My Valentine   (David Malý, 12. 11. 2012)
» Těšte se na nové Bullet For My Valentine   (David Malý, 30. 10. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
The Dead South v Praze potvrdili, že bluegrass je pro všechny
04.12.

The Dead South v Praze potvrdili, že bluegrass je pro všechny

Koncert okamžitě vyprodaný, odložený, přidaný druhý, vyprodaný, odložený, dva koncerty spojené v jeden, přesunutý,...


Nové album zpěvačky LP představuje sladké uvolnění po době temna
04.12.

Nové album zpěvačky LP představuje sladké uvolnění po době temna

Patnáct písniček obsahuje nové, v pořadí šesté album americké zpěvačky a skladatelky LP s názvem...


Australští The Rumjacks cestovali Českem
03.12.

Australští The Rumjacks cestovali Českem

Podzimní evropské turné australské celtic-punkové party The Rumjacks se odehrávalo v době, kdy agentury...


Zpěvačka Giudi láká diváky svého klipu do lesa magie
03.12.

Zpěvačka Giudi láká diváky svého klipu do lesa magie

Česká zpěvačka Giudi, které není cizí současná elektronická hudba ani nádech spirituality, natočila nový...


První interprety odhaluje i západočeský festival Basinfirefest
03.12.

První interprety odhaluje i západočeský festival Basinfirefest

Organizátoři festivalu Basinfirefest připravovali na rok 2020 velký comeback se zástupem jak moderních metalových kapel...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Poesis Beat
02.12.

Poesis Beat

» Pospíšil Luboš

Písničkář Luboš Pospíšil, který loni oslavil sedmdesátku LP reedicí kultovky...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru