King For A Day po deseti letech opět na špici žebříčků

Ikonická skladba celé emo scény se po deseti letech vrátila zpět na vrchol! „King For A Day" od americké kapely s mexickými kořeny, Pierce The Veil se tento týden vyšplhala zpět na číslo jedna v žebříčku Billboard hard rock, díky svému vysokému počtu streamování.

Členové kapely tuto nečekanou událost okomentovali na svých sociálních sítích slovy „Ano, je rok 2022. Ano, tento song je 10 let starý. Ano, je to neskutečné. Jsem strašně vděčný." Takto se vyjádřil basák kapely Jaime Preciado.

„Je neskutečné vidět, jak tento song dostává všechnu tu lásku znova. Všem, kdo streamují strašně moc děkuji." Komentoval zpěvák a frontman Vic Fuentes, který si v dubnu vzal za ženu právě hlavní ženskou postavu, z dnes již deset let starého videoklipu pro „King For A Day." Dá se tedy říci, že tato skladba mu opravdu ovlivnila doslova celý život.

Píseň se stala důležitou i pro kapelu Sleeping With Sirens, protože její zpěvák a frontman Kellin Quinn propůjčil skladbě „King For A Day" svůj jedinečný hlas, a zapsal se tak mezi legendy emo scény. Přitom tato kolaborace vznikla hlavně díky fanouškům, kteří viděli pojítko mezi Pierce The Veil a Sleeping With Sirens, ještě než se členové vůbec znali. Kellin a Vic jsou dodnes velkými přáteli, a vůbec by nás nepřekvapilo, kdyby společně znova vyrazili na turné.

Bok o boku vystoupí již koncem října, na neskutečně nostalgickém festivalu When We Were Young, na kterém vedle obou kapel vystoupí i legendy jako My Chemical Romance, Paramore, Bring Me The Horizon, Avrile Lavigne, a snad každý, kdo něco znamená na emo a punkové scéně. Tento festival se uskuteční v americkém Las Vegas.

Tato skladba je součástí legendárního alba Collide With The Sky, které vyšlo v roce 2012. Jedná se o jejich třetí z jejich čtyř celkových alb. Bohužel už velice dlouho společně čekáme na pokračování jejich dnes pozastavené kariéry, a následující páté album. Členové kapely na svých sociálních sítích už dlouho mluví o práci na novém album. Ale čím déle člověk čeká, tím více nepravděpodobný výsledek vypadá. Poslední album vyšlo celých 6 let zpátky a neslo název Misadventures.

Brzy bychom se snad měli dočkat nové hudby, protože Pierce The Veil v září vyráží na turné po domovských spojených státech. V Evropě se bohužel staví na několika místech pouze ve Velké Británii.

GALERIE

Související obsah:

» Sleeping With Sirens mají na cestě další desku!   (Natálie Havelková, 11. 08. 2022)
» Sleeping With Sirens se vrací ke kořenům s písničkou Crosses   (Martina Sládková, 22. 06. 2022)
» Bring Me The Horizon a jejich nečekané novinky   (Martina Sládková, 17. 03. 2022)
» My Chemical Romance vydali první nový song od roku 2014   (Karolína Milotová, 13. 05. 2022)
» Velkolepý návrat My Chemical Romance. Zastaví se i v Praze!   (Monika Jetelová, 28. 04. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Taylor Swift po třinácti letech znovu vydává své třetí studiové album Speak Now, objeví se nejen nové skladby ale i zajímavé kolaborace!
08.06.

Taylor Swift po třinácti letech znovu vydává své třetí studiové album Speak Now, objeví se nejen nové skladby ale i zajímavé kolaborace!

Americká star Taylor Swift znovu vydává své třetí studiové album Speak Now, které původně vyšlo...


Visací Zámek slaví 41 let
08.06.

Visací Zámek slaví 41 let

Koncert 41 LET V PUNKU proběhne 24. června 2023 na pražském Strahově. Na tomto koncertě kapela pokřtí CD i DVD Made...


V rámci svého vůbec prvního sólového turné se Hauser zastaví také v Praze
08.06.

V rámci svého vůbec prvního sólového turné se Hauser zastaví také v Praze

Drsňák mezi instrumentalisty a zakládající člen skupiny 2Cellos Stjepan Hauser, známý jednoduše jako Hauser, ohlašuje...


Prague Rocks se vrací
07.06.

Prague Rocks se vrací

Festival Prague Rocks, pořádaný společností Live Nation, se letos vrací se slibným line-upem, který odstartuje vaše...


Rea Garvey se vrací do malých klubů  a ohlašuje nové album Ära
07.06.

Rea Garvey se vrací do malých klubů a ohlašuje nové album Ära

Na podzim 2023 se Rea Garvey hodlá vrátit na pódia, aby představil své "Roots Tour", které ho zavede zpět...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Bazilišek
31.05.

Bazilišek

» Divokej Bill

Čekání na nové album Divokýho Billa je u konce. Na den přesně po šesti...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru